AUTORYTETY W ŻYCIU WOJOWNIKA

dodane 17:31

W Tym tekście chciałbym poruszyć temat, który jest ważny dla każdego człowieka, ale myślę że szczególnie jest on ważny dla nas mężczyzn, ponieważ chce poruszyć temat autorytetów w życiu mężczyzny jako wojownika.

    W życiu każdego z nas – ludzi są ważne osoby, które uważamy za autorytety na których będziemy się wzorować i z których będziemy brać przykład, słuchamy ich rad, wskazówek, patrzymy na ich doświadczenie życiowe. Pierwszymi autorytetami w naszym życiu są oczywiście rodzice, rodzina to właśnie tam szukamy pierwszych autorytetów, niestety czasem zdarza się tak, że nie znajdujemy tych autorytetów w rodzinie, więc zaczynamy ich szukać poza środowiskiem jakim jest rodzina i wtedy trafiamy na nie w postaci kolegów, koleżanek z klasy, szkoły, grupy rówieśniczej. W naszych poszukiwaniach autorytetów możemy natrafić na zarówno pozytywne autorytety jak też negatywne i w konsekwencji to one później będą miały wpływ na nasz światopogląd, ocenę świata, relacje itd. dla nas mężczyzn zwłaszcza w okresie dojrzewania autorytety są bardzo ważne, ponieważ to właśnie na podstawie ich zachowania, systemu wartości, opinii wyrabiamy sobie nasz własny system wartości, światopogląd, itd. dla chłopaka, który wchodzi w okres dojrzewania i dorosłości pierwszym autorytetem powinien być ojciec, który uczyłby tego chłopaka stawania się mężczyzną i byłby wzorem męskości ( o tym temacie będzie w następnym poście :) ) ale niestety nasze historie życia są bardzo różne i nasze autorytety są również bardzo różne i dla każdego z nas kto inny jest autorytetem. Dla nas mężczyzn pierwszym autorytetem w życiu duchowym i życiu materialnym powinien być Jezus, to On jest najlepszym męskim wzorem i autorytetem dla nas to właśnie On powinien być dla nas wojowników „Głównym Dowódcą” z którym będziemy konsultować wszystkie nasze autorytety i decyzje w naszym życiu.

    Maryja pokazuje nam mężczyznom to jak mamy podchodzić do kwestii autorytetów w naszym życiu duchowym i materialnym, pokazuje nam, że powinniśmy mieć jeden autorytet jakim jest BÓG a naszym „głównym Dowódcą” - JEZUS.

 

   Jezu prosimy cię o to abyśmy umieli dobrze dobierać osoby które staną się naszymi autorytetami, ale żebyśmy też nie zapominali że najlepszym i najważniejszym autorytetem jesteś TY, chcemy cię prosić żebyś stał się naszym „Głównym Dowódcą” z którym będziemy konsultować wszystkie nasze decyzje i autorytety.

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.02.2020

Ostatnio dodane