SAKRAMENTY W ŻYCIU WOJOWNIKA

EUCHARYSTIA W ŻYCIU WOJOWNIKA

dodane 12:18

Post ten będzie poświęcony jednemu z Sakramentów, które wybrałem do działu Sakramenty w życiu wojownika. Tym Sakramentem jest……Eucharystia.

Zgodnie z tym co jest zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego w punktach 1324-1327 Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego, ale jest także Sakramentem, który daje siłę i moc do codziennego życia, do funkcjonowania w społeczeństwie. Eucharystia w życiu każdego chrześcijanina a szczególnie katolika powinna zajmować miejsce nr 1 w życiu, jednak niestety życie bardzo szybko analizuje to twierdzenie. Eucharystia w życiu mężczyzny jako wojownika powinna zajmować szczególnie ważne miejsce podobnie jak modlitwa (ale o modlitwie w następnym poście, który będzie początkiem kolejnej serii na blogu), ponieważ kiedy przychodzimy na Eucharystię spotykamy się z Jezusem, który jest naszym Nauczycielem, Panem, Przewodnikiem i głównym dowódcą w naszym życiu, ale niestety często jest tak, że zapominamy o Nim jakby nie był obecny w naszym życiu i żyjemy po swojemu, a prawdziwy wojownik czy żołnierz spotyka się codziennie se swoim dowódcą ustalając plan działania , a my? Bardzo często nawet zapominamy o modlitwie, która jest naszym osobistym spotkaniem z Mistrzem i Dowódcą Mojego i Twojego życia, Jezus Nasz Dowódca czeka na nas każdego dnia, każdej niedzieli, czeka na swoich żołnierzy, którzy przyjdą gotowi, aby otrzymać nowe rozkazy, nowe misje. Eucharystia powinna być centrum w życiu nas mężczyzn – wojowników to z Niej powinniśmy czerpać siłę i moc do tego aby być świadkami i wojownikami Jezusa i Maryi w naszych środowiskach i w tym obecnym świecie.

 

    Panie chcemy cię prosić, abyś rozpalił nasze męskie serce, które niejednokrotnie w ogóle nie przychodzi do Ciebie choć czekasz na nas na każdej Eucharystii, rozpal w nas pragnienie przychodzenia do Ciebie jako do naszego dowódcy, aby otrzymywać od Ciebie wskazówki na to jak być Twoim żołnierzem we współczesnym świecie.

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 21.02.2020

Ostatnio dodane