« RELACJA Z JEZUSEM W ŻYCIU WOJOWNIKA SAKRAMENTY W ŻYCIU WOJOWNIKA »

KOŚCIÓŁ W ŻYCIU WOJOWNIKA

11.07.2018

Post ten będzie na temat jednej z podstawowych wspólnot w życiu mężczyzny czyli wspólnocie Kościoła.

  Kościół jest to wspólnota ludzi wierzących, którzy kształtują swoją wiarę… Tak można byłoby rozpocząć ten post i to co napisałem nie jest kłamstwem, bo Kościół jest wspólnotą wierzących, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy i głośno powiedzieć, że nas mężczyzn w Kościele prawie nie ma bo uważamy, że to miejsce tylko i wyłącznie dla kobiet, ale my niekoniecznie odnajdujemy się w tej rzeczywistości, bo według nas nie ma tam nic konkretnego.

  Na szczęście widzę jednak ze coraz więcej mężczyzn zaczyna pojawiać się w przestrzeni kościoła, dzięki ruchom takim jak : Mężczyźni Św. Józefa, Rycerze Kolumba, czy choćby Wojownicy Maryi. Dzięki tym ruchom zaczynamy dostrzegać miejsce dla siebie w Kościele zaczynamy w nim częściej przebywać i kształtować naszą wiarę i naszą męską duchowość. Wspólnota Kościoła jest fundamentem dla tych mężczyzn, którzy chcą formować się w tej właśnie wspólnocie.

  Będąc w otaczających nas środowiskach nasza wiara zaczyna być poddawana sprawdzianowi, na ile opowiemy się za Kościołem, wiarą itd. Bardzo często bywa tak że wtedy kiedy mamy taki sprawdzian po prostu dezerterujemy z pola walki i unikamy wyraźnego opowiedzenia się po którejś ze stron.

  W obecnych czasach kiedy widzimy tak nasilone ataki na Kościół, Wiarę powinniśmy jako mężczyźni stawać się wojownikami Kościoła i Wiary, myślę, że przykładami Wojowników powinny być postacie z Biblii takie jak : Mojżesz, Jozue czy sam Zbawiciel Jezus. To od Nich powinniśmy czerpać siłę i wzorce do mężnej walki z wrogami Kościoła.

  Panie, który jesteś dla nas wzorem bycia wojownikiem w sprawach wiary prosimy cię, uczyń nasze męskie serca mężnymi i odważnymi w walce o Wiarę i Kościół jako naszą wspólnotę

1 Komentarz

  • Nie wiem tylko wojowniku, jak ta nasza walka miała by wyglądać. Jak pamiętam, to Jezus kazał miecz schować do pochwy.

    Wrogiem Kościoła jest szatan i to z nim musimy stoczyć walkę.

  • Ja nie mówię o walce wręcz czy za pomocą miecza tylko za pomocą miecza duchowego czyli różańca mamy być wojownikami Maryi, którzy walczą za pomocą Różańca i chodzi o to, aby formacja nas mężczyzn jako wojowników była w Maryi

    Komentarz został zmoderowany.
    Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: MICHAŁ96 (13.07.2018 22:35)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; WOJOWNIK MARYI KRÓLOWEJ POKOJU . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Najprostsze jest najlepsze | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd