KOŚCIÓŁ W ŻYCIU WOJOWNIKA

dodane 20:17

Post ten będzie na temat jednej z podstawowych wspólnot w życiu mężczyzny czyli wspólnocie Kościoła.

  Kościół jest to wspólnota ludzi wierzących, którzy kształtują swoją wiarę… Tak można byłoby rozpocząć ten post i to co napisałem nie jest kłamstwem, bo Kościół jest wspólnotą wierzących, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy i głośno powiedzieć, że nas mężczyzn w Kościele prawie nie ma bo uważamy, że to miejsce tylko i wyłącznie dla kobiet, ale my niekoniecznie odnajdujemy się w tej rzeczywistości, bo według nas nie ma tam nic konkretnego.

  Na szczęście widzę jednak ze coraz więcej mężczyzn zaczyna pojawiać się w przestrzeni kościoła, dzięki ruchom takim jak : Mężczyźni Św. Józefa, Rycerze Kolumba, czy choćby Wojownicy Maryi. Dzięki tym ruchom zaczynamy dostrzegać miejsce dla siebie w Kościele zaczynamy w nim częściej przebywać i kształtować naszą wiarę i naszą męską duchowość. Wspólnota Kościoła jest fundamentem dla tych mężczyzn, którzy chcą formować się w tej właśnie wspólnocie.

  Będąc w otaczających nas środowiskach nasza wiara zaczyna być poddawana sprawdzianowi, na ile opowiemy się za Kościołem, wiarą itd. Bardzo często bywa tak że wtedy kiedy mamy taki sprawdzian po prostu dezerterujemy z pola walki i unikamy wyraźnego opowiedzenia się po którejś ze stron.

  W obecnych czasach kiedy widzimy tak nasilone ataki na Kościół, Wiarę powinniśmy jako mężczyźni stawać się wojownikami Kościoła i Wiary, myślę, że przykładami Wojowników powinny być postacie z Biblii takie jak : Mojżesz, Jozue czy sam Zbawiciel Jezus. To od Nich powinniśmy czerpać siłę i wzorce do mężnej walki z wrogami Kościoła.

  Panie, który jesteś dla nas wzorem bycia wojownikiem w sprawach wiary prosimy cię, uczyń nasze męskie serca mężnymi i odważnymi w walce o Wiarę i Kościół jako naszą wspólnotę

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.02.2020

Ostatnio dodane