Uncategorized

Eucharystia

dodane 19:36

Msza Święta jest przecudownym poświęceniem, w którym sam Bóg jest zarazem składaną Ofiarą, Kapłanem i Majestatem Boskim, któremu ona jest składana. Nie tylko cień poświęcenia krzyża, ale poświęcenie odnawiane samo w sobie, powtarzane w regularnym bezkrwawym misterium.

W posłuszeństwie Mszy Świętej zawiera się streszczenie doskonałości: żyć nią jest najlepszym sposobem bycia chrześcijaninem.

W Eucharystii lud Boga, oświecony wyznaniem wiary, wzbogacony Ciałem Chrystusa, odnajduje swoje życie, swój wzrost i jeśli tego potrzebuje, utrwala swą jedność.

Eucharystia, wlewając w serce człowieka nową energię - cudowną miłość - umacnia, ukierunkowuje i oczyszcza uczucia ludzkie, czyniąc je trwalszymi i prawdziwymi. Kiedy człowiek nosi w sercu swego Boga, żyje w harmonii z samym sobą.

Indywidualne nabożeństwa są godne szacunku, posiadają swoją wartość, ale w hierarchii chrześcijanina nic nie może być umieszczone powyżej ofiary Mszy Świętej.

Błogosławiony Jan XXIII

Polubiłam wieczorne Msze święte w dzień powszedni. Kilkanaście osób w kościele, można spokojnie przed rozpoczęciem się pomodlić. Jak tylko czas mi pozwala, to staram się chodzić codziennie. I właściwie widuję stale te same osoby. Ludziom nie chce się przychodzić do kościoła. A udział we Mszy Świętej naprawdę umacnia, zbliża do Boga. Widzę to na swoim przykładzie.

nd pn wt śr cz pt sb

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

1

Dzisiaj: 16.02.2025

Ostatnio dodane