Kilka faktów o perfumach

dodane 11:00

Perfumy, nakazane przez królowe i uświęcone przez kapłanów. Narzędzie do maskowania niesmacznych zapachów, sposób na zapamiętanie bliskich, przedmiot piękna i ekstrawagancji, symbol statusu społecznego. 

Perfumy, nakazane przez królowe i uświęcone przez kapłanów. Narzędzie do maskowania niesmacznych zapachów, sposób na zapamiętanie bliskich, przedmiot piękna i ekstrawagancji, symbol statusu społecznego. Perfumy zajmują szczególne miejsce w życiu i wyobraźni ludzkości. Może się też poszczycić zawrotnie długą historią. Śledź z nami annały – jest tak wiele interesujących faktów do odkrycia!

Perfumy są już od dawna

Ludzkość od zawsze miała obsesję na punkcie zapachów. Słowo perfumy pochodzi od łacińskiego słowa perfumare, które oznacza „przepalać”. Być może wynikało to z praktyki używania perfum do palenia kadzideł przez kapłanów w Egipcie perfume. Każda starożytna cywilizacja, czy to w Mezopotamii, Persji, Egipcie, Chinach czy Indiach, miała ślady używania perfum. Notino perfumy notino znajdzesz na porównywarce markowe perfumy. Perfumeria w Egipcie, prawie 4000 lat temu, ludzie używali i perfumy, aby uwydatnić ceremonie religijne, procesje pogrzebowe notino - perfumy, jako codzienne przybory toaletowe douglas perfumy i oczywiście jako narzędzia uwodzenia to hebe perfumy. Mieli nawet boginię perfum o imieniu Nefertum, która nosiła nakrycie głowy wykonane z lilii wodnych, świętego zapachu, który jest jednym z najczęstszych składników dzisiejszych perfum.

markowe perfumy notino perfumy douglas perfumy hebe perfumy perfumeria perfume notino - perfumy i perfumy perfumy notino

Persowie, Grecy i Rzymianie również podziwiali perfumy, a zapachy stały się symbolami statusu politycznego i społecznego. W 1190 roku perfumy dotarły do ​​Paryża, gdzie „perfumowany dwór” Ludwika XV hojnie nakładał zapach na rękawiczki, skórę, odzież, wachlarze, a nawet meble.W XVIII wieku region Grasse we Francji, Sycylii i Kalabrii (we Włoszech) uprawiał rośliny aromatyczne, aby zaopatrywać rozwijający się przemysł perfumeryjny w surowce. Nawet w czasach nowożytnych Włochy i Francja pozostają centrum europejskiego projektowania i handlu perfumami. Dziś przemysł perfumeryjny jest wart 31,4 miliarda dolarów, co pokazuje, że nasz romans z perfumami pozostaje tak żarliwy jak zawsze.

Pierwsze prawdziwe perfume na świecie zostały stworzone dla królowej.

A dokładnie królowa Węgier Elżbieta. I tylko ona mogła to wykorzystać. Perfumy zawsze występowały w wielu formach – olejków, kremów, maści, kadzideł, maści. Ponieważ znaczenie i status perfum rozwijały się w różny sposób w różnych krajach, istniało wiele rodzajów zapachów, które uważano za perfumy na długo przed wprowadzeniem pierwszych nowoczesnych perfum. Przed odkryciem destylacji przez perskiego chemika Ibn Sina płynne perfumy były mieszanką olejku oraz rozgniecionych ziół i płatków. Stworzyło mocną mieszankę, ale w niczym nie przypomina delikatnej mgiełki, do której jesteśmy dziś przyzwyczajeni.

To Węgrzy ostatecznie stworzyli w 1390 roku współczesną iterację perfum, która jest dziś tak popularna. Wyprodukowana na polecenie królowej Elżbiety, była przeznaczona do jej wyłącznego użytku osobistego i była znana w całej Europie jako woda węgierska. Mieszanka pachnących olejków zmieszanych w roztworze alkoholu, aromat pochodzi z naturalnych składników, takich jak rozmaryn i tymianek.