• Grzech

    We wstępie powiemy o grzechu. Czym on jest i skąd się wziął. Już pisałem w "Dobro i zło" o jego źródle. Za medytację czy raczej rozważanie posłużę się kazaniem św. Proboszcz z Ars na temat grzechu.


  • Człowiek - przedmiotem walki

    Człowiek przedmiotem walki. Taki jest temat kolejnego postu na moim blogu. Dlaczego taki? Ponieważ pragnę zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad ludzkim życiem, zarówno cielesnym jak i duchowym.


  • Wizja piekła

    To, co zobaczyły i usłyszały dzieci podczas trzeciego objawienia 13.07 zostało nazwane tajemnicą fatimską. Dzieci nie chciały nikomu wyjawić jej treści. Dopiero s. Łucja przynaglana przez biskupa opisała całą wizję oraz treść orędzia. Wizja piekła jest jedną z trzech Tajemnic Fatimskich.


  • Komunizm a religie

    Jest to ciekawy temat do rozważań, gdyż zapomina się o tym, odsuwa na III plan te wydarzenia związane z komunistyczną propagandę antyreligijną. Chiny, Wietnam, Korea Północna. To tylko przykład kilku krajów, w których prześladowanie wyznawców jakiejkolwiek religii jest codziennością.


  • Ochrona Życia

    życie ludzkie - często tak sponiewierane, nie szanowane, odrzucane, lekceważone.


  • Quis ut Deus

    Quis ut Deus, czyli Któż jak Bóg. Z hebrajskiego Mîchā’ēl, z którego to postało imię Michał. Pewnie wiecie o kogo już chodzi. Jest to Święty Michał Archanioł, największy ze wszystkich archaniołów i Książę Wojsk Niebieskich. Jeden z największych naszych orędowników i obrońców przed szkodliwym działaniem zła, które w dzisiejszym świecie rozprzestrzenia się jak choroba z której to ludzie nie chcą się uleczyć.


  • Michał Archanioł

    ###### Michał Archanioł - z hebrajskiego Mîchā’ēl ( מיכאל) \- co oznacza któż jak Bóg. Największy i najpotężniejszy ze wszystkich archaniołów i Książę Wojsk Niebieskich. Jeden z największych naszych orędowników i obrońców przed szkodliwym działaniem [...]


  • Dobro i zło

    Bóg jest Miłością, istotą doskonałą i Dobrą, pełnią i źródłem życia i prawdy . Ale nie zawsze w naszej mentalności ludzkiej było. Zamiast takiego obrazu mieliśmy obraz raczej niedobrego, złego, mściwego, niesprawiedliwego Boga, który nie znał miłosierdzia. Dlaczego tak myślimy o Bogu, który oddał za nas życie i pragnie naszego szczęścia?