Braterstwo w Chrystusie      

dodane 10:54

Bliźni to nie brat

 

Mt 18

15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie

 

Taki, który w braterskiej wspólnocie sieje ferment (grzeszy) i nie chce się pojednać, czyli powrócić do przestrzegania reguł tejże wspólnoty, ten przestaje być bratem (sam decyduje się na opuszczenie wspólnoty), staje się tym samym tylko bliźnim. No a bliźni, to nie to samo, co brat. Taki jest jak poganin i celnik. Nie musimy się o takiego troszczyć, jak troszczymy się o brata.

 

Osobny problem jest z takimi, którzy wchodzą do wspólnoty żeby taka wspólnotę rozpracować i zdradzić. To są judasze. Tacy są największym zagrożeniem dla wspólnoty. Tak właśnie działa grzech, bo kończy się zaufanie, a zaczyna się wzajemna podejrzliwość. No a tam, gdzie jest podejrzliwość tam kończy się wspólne działanie dla dobra takiej wspólnoty. Zaczynają się kłótnie i spory. To są właśnie sposoby działania żmijowego plemienia. Udają przyjaciół, a wprowadzają do wspólnoty ferment i kłótnie. Tak dzieje się w niewielkich społecznościach ale również tak się też dzieje pomiędzy narodami. Starym wypróbowanym sposobem żmijowego plemienia na sprawowanie władzy jest tworzenie dwóch wzajemnie zwalczających się ugrupowań. No ale oba te zwalczające się ugrupowania są zarządzane żelazną ręką przez żmijowe plemię. Które by z nich wygrało wybory, to żmijowe plemię jest u władzy. Jeśli się pojawi jakaś nowa opcja nie penetrowana przez nich, to zaraz armia judaszy jest gotowa wesprzeć taką nową opcję. Po jakimś czasie opcja upada, bo judasze wprowadzili w niej taki ferment, że zaufanie społeczne dla tej opcji spada gwałtownie. No i jeszcze narracja wyborcza, że jak poprzesz małe ugrupowanie, to twój głos będzie zmarnowany. Sposób liczenia mandatów też blokuje wszelkie nowe ugrupowania, bo żeby się przebić, to jeszcze trochę mało, bo mały dostaje śladową ilość mandatów nieproporcjonalną do wyniku wyborów. Dochodzi do tego jeszcze fałszowanie wyników wyborów poprzez nierzetelne liczenie głosów. Dosypywanie kart do głosowania i tym podobne techniki. (nieważne jak głosujesz, ważne, kto liczy głosy). Jak dla mnie, to głosowanie powinno być jawne i w pełni monitorowane. Tak jak każą dzisiaj biedakowi płacić za oddychanie, tak w demokracji judasze wypływają, jak gówno do wierzchu i pozbawiają tlenu wszystkich pozostałych uczestników szemranej demokracji.

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

15

16

17

18

19

20

21

23

24

25

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 29.01.2023