Rozmawiałem z Szustakiem

dodane 16:04

Musiałem się sprężyć, żeby dał mi się wypowiedzieć.

Rozmawiałem z Szustakiem

Przyjechał Adam Szustak wygłosić rekolekcje w Olsztynie w Parafii Najświętszego Serca Jezusa.
We wtorek o jedenastek odprawił Mszę świętą i wygłosił kazanie. Czytana była Ewangelia o uzdrowieniu córki Jaira. No ale Szustak wygłosił kazanie i odnosił się do wskrzeszenia córko Jaira, a nie do uzdrowienia jej, czym wprost zaprzeczył słowom Jezusa:
Mk 5
«Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi».


Poszedłem po Mszy do zakrystii zwrócić mu uwagę, że zaprzecza słowom Jezusa. Moja argumentacja nie spotkała się ze zrozumieniem. No ale nie potrafił przedstawić żadnej argumentacji, co miały by znaczyć słowa Jezusa – „dziecko nie umarło”, skoro twierdzi, że było martwe, bo przecież musiało być martwe, żeby Jezus mógł je wskrzesić.
No, poszedłem za ciosem i przedstawiłem drugie jego kłamstwo wygłoszone podczas Mszy:
Powiedziałem tak: Podnosisz przy ołtarzu kielich Pański i mówisz: „pijcie z Niego wszyscy”, a później sam wypijasz i nikomu nie dajesz. Kłamiesz ludziom prosto w oczy. A on na to: Przecież w każdym ciele jest krew. W tym momencie nie bardzo chciał mi dać się wypowiedzieć. Powiedziałem: Dlaczego chcesz mi wcisnąć swoje zdanie, nie chcesz dać mi się wypowiedzieć – co mam do powiedzenia? Ja na to: Przecież baranek paschalny był rytualnie pozbawiany krwi, a Jezus przyrównywał swoją ofiarę do Paschy. No i podczas ostatniej wieczerzy w dwóch oddzielnych aktach dał uczniom do spożycia swoje Ciało i swoją krew. No i powiedział „pijcie wszyscy” Dlaczego sam wypijasz i nikomu nie dajesz? Przecież ciało bez krwi jest martwe. Odpowiedział: masz prawo wierzyć jak chcesz. Podał mi rękę na pożegnanie. Argumentacji się nie doczekałem. Był bardzo zajęty i nie miał czasy na dalszą dyskusję.
No, że dwie minuty poświęcił dla mnie swojego cennego czasu, który pewnie uważa za zmarnowany.

nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 17.05.2022