Dlaczego Bóg odrzucił Saula

dodane 06:23

Bóg odrzuca tych, którzy nadęci pychą, nie realizują tego, co powiedział Bóg.

Bóg wybrał Saula na króla Izraela. W momencie wyboru Saul nadawał się na króla Izraela. Dlaczego Bóg później go odrzucił? Nie odrzucił go jako członka Narodu Wybranego ale odrzucił go jako króla. Przytoczę tutaj hiperbolę, którą zapodał mi Yarpen w innym temacie. Chodzi o hiperbolę w pojęcia matematycznym. Y=1|x W przedziale od 0 do nieskończoności.
X to jest wartość człowieka a Y oznacza przydatność człowieka do Królestwa Bożego. Pamiętacie pewnie jeszcze jak taka hiperbola wygląda. Im X jest mniejsze tym Y jest większe. Jak X jest bliskie 0 to Y jest ogromne. Przydatność człowieka do Królestwa mierzy się wartością Y Im człowiek jest mniejszy tym więcej przez takiego człowieka Bóg może zdziałać. Jeśli człowiek urośnie ponad miarę, to Bóg przez takiego człowieka nie może działać. Jeśliby Bóg działał przez takiego człowieka, to podsycał by jego pychę co by doprowadziło do jego śmierci. Wróćmy do Saula. W chwili wyboru Saul nie był człowiekiem pysznym więc nadawał się na króla. Z czasem jego pycha zaczęła rosnąć. Posunął się do tego, że zlekceważył to co mówi Bóg, bo wydało mu się, że wie lepiej co jest dobre. Dlaczego te łupy, które zdobył Saul na wrogu, Bóg obłożył klątwą? Wróg to jest szatan, łupy obłożone klątwą to jest to wszystko co należy do szatana. Jeśli przywłaszczysz sobie z tego co należy do szatana, to będzie to przyczyną twojego kolejnego upadku. (to tekst 16 lutego 2017r. na forum „wiara”)

 

Bóg wybrał Saula ale jak Saul nadął się pychą, to go później odrzucił. Na miejsce Saula wybrał Dawida. Bóg wybrał Izraelitów ale jak Izraelici nadęli się pychą i przestali słuchać Boga i do tego zamordowali Jego Syna Jezusa, to Bóg ich odrzucił i wybrał na naród wybrany tych, którzy uwierzyli Jezusowi i kierują się Jego nauką. No ale jak zaczynają odchodzić od Jego nauki nadęci pychą i urządzają chrześcijaństwo po swojemu nie słuchając Boga, to takich Bóg odrzuca i wybiera takich, którzy będą wiernie realizowali to, co Bóg powiedział.

Mt 26

26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

To jest prosto zrozumieć. Kto nie pije Krwi Przymierza, ten nie ma udziału w Przymierzu. Jak ktoś nie realizuje tego, co Bóg powiedział, tylko robi po swojemu, tego Bóg odrzuca i wybierze takich, którzy będą robili dokładnie tak jak to powiedział Bóg.

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 01.12.2021