Dlaczego nie będę na Triduum Paschalnym?

dodane 11:55

Czy to zbieg okoliczności, że na święta mamy największe restrykcje? drugi rok z rzędu nie pozwalają nam normalnie świętować zmartwychwstania Jezusa.

 

Dlaczego nie będę na Triduum Paschalnym?

W zeszłym roku zrobili sobie Triduum tylko dla siebie, bez nas. W tym roku też nie będą mogli wejść ci, którzy od lat uczestniczyli w Triduum. Są różne podejścia do tematu przez proboszczów. Są tacy, którzy robią jedną uroczystość dla tych, którzy się zmieszczą w limicie, a kto się nie zmieści, to będzie stał na zewnątrz. Jak będzie zimno, to ci, którzy zostaną na zewnątrz, to będą mieli dodatkową szansę na zachorowanie. Lekarze już czekają ze specjalnymi procedurami na takich. Są tacy, którzy dublują uroczystość aby więcej ludzi mogło uczestniczyć. Są tacy, którzy robią transmisje przez internet, a później zapraszają na Komunię tych, którzy przez internet Komunii przyjąć nie mogli. Jak widać, to biskupi tutaj nic nie narzucali. No ale dla mnie to w dalszym ciągu nie jest to. No i znowu zrobiono nam największe ograniczenia właśnie na święta. Czy to może być przypadek?  W taki sposób rozbija się jedność chrześcijańską. Świętowanie zmartwychwstania Jezusa było od zawsze drzazgą w oku żmijowego plemienia i dlatego z taką zawziętością to święto jest dzisiaj zwalczane. No cóż. Będę świętował bez Triduum, bo nie chcę być tym lepszym i nie chcę być tym gorszym. Pójdę przyjąć komunię o dwudziestej tam, gdzie proboszcz obiecywał Komunię dla tych, którzy w Triduum nie uczestniczyli. No i cała liturgia Triduum budzi we mnie wiele wątpliwości, o czym już wielokrotnie pisałem. Nie widzę w tej liturgii żadnej logiki. No a modlenie się do krzyża i całowanie narzędzia tortur Jezusa, wydaje mi się niesmacznym żartem.

 

Jakoś dziwnym trafem zarażalność rośnie przed świętami ale głównie w krajach, które świętują zmartwychwstanie Jezusa. Tam, gdzie świąt nie obchodzą, to zarażalność się nie zmienia.

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 11.04.2021