To kłamstwo nie przeszło by wam przez gardło

dodane 22:54

Rozmawiałem z księdzem i trochę mnie poniosło ale może to i dobrze

Było to spotkanie w małej grupie. Rozmawialiśmy o sytuacji katolickiego Kościoła w Polsce wokół świąt i o grobie Pana Jezusa w naszej parafii na Korkowej w Warszawie. Przez dwa tygodnie po Niedzieli Zmartwychwstania figura Pana Jezusa leżała w grobie zawinięta w płótna zgodnie z żydowskim sposobem grzebania, a dwaj rzymianie – JP II i kardynał Wyszyński pilnowali grobu żeby do zmartwychwstania nie doszło. Powiedziałem do księdza – to jest dowód na to, że Chrystus w tym Kościele nie może w nas powstać z martwych, bo nie mamy udziału w Kielichu Pańskim. Spożywamy tylko Ciało Chrystusa i nie mamy udziału w Kielichu, bo ksiądz podczas mszy wszystko sam wypija. No, ksiądz wspomniał Sobór Trydencki i jego dogmat o tym, że w każdej cząstce Chleba i w każdej kropli Wina jest cały Chrystus. Ja na to, Jezus powiedział Tak:

Moje Ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja Krew jest prawdziwym napojem. Czy w chlebie jest prawdziwy napój?

Jezus ustanowił Komunię w dwóch oddzielnych aktach i wyraźnie oddzielił Swoje Ciało od Swojej Krwi. A poza tym, to w liturgii Komunii ksiądz podając Komunię mówi – Ciało Chrystusa, a o Krwi Jego ksiądz nie wspomina.

Powiedziałem:

Dlaczego podczas udzielania Komunii Kościół nie chce potwierdzać swojego nauczania, że w Tym kawałku Chleba jest również Krew Chrystusa?  Powiedziałem:

To kłamstwo podczas liturgii Komunii nie przeszło by wam przez gardło. Ksiądz powiedział – pan insynuuje. Odpowiedziałem – wiem, że insynuuję.

Ja przystępując do Komunii od dłuższego czasu po tym, jak ksiądz mówi – „Ciało Chrystusa”, nie odpowiadam amen ale mówię – Jezu przyjdź w swoim Ciele i Krwi. Miałem raz przygodę z jednym księdzem w tej sytuacji. Po moich słowach – Jezu przyjdź w swoim Ciele i Krwi, nie podał mi Komunii ale powtórzył – Ciało Chrystusa, aby wymusić na mnie żebym powiedział „amen”, a ja powtórzyłem to samo – Jezu przyjdź w swoim Ciele i Krwi. Ksiądz odpuścił i podał mi Komunię.

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

9

10

11

12

13

15

16

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 29.05.2020