Zrozumieć Nowy Testament

dodane 21:44

Życie Jezusa w nas

 

J 6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

A więc dlaczego po spożyciu Ciała i Krwi Chrystusa mamy w sobie Życie? To jest najważniejsza sprawa dla zrozumienia Nowego Testamentu. Po prostu Jezus dzieli się z nami tym, czego nam brakuje aby Żyć na wieki.

Kpł 17

10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi3, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi. 13 Jeżeli kto z Izraelitów albo z przybyszów, którzy się osiedlili między wami, upoluje zwierzynę jadalną, zwierzę lub ptaka, wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. 14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego - dlatego dałem nakaz synom Izraela: nie będziecie spożywać krwi żadnego ciała, bo życie wszelkiego ciała jest w jego krwi. Ktokolwiek by ją spożywał, zostanie wyłączony.


Właśnie ten tekst pozwolił Apostołom zrozumieć zasady Nowego Testamentu. Izraelici mieli zakaz spożywania krwi aby im się to utrwaliło, że życie ciała jest w jego krwi. Skoro Jezus mówi do Uczniów aby spożywali Jego Ciało I Krew, to dla nich znaczyło, że Jezus dzieli się z nimi Swoim Własnym Życiem.
Takie rozumienie wprost wynika z tego, co pisał Paweł:
Ga 2
20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.


To właśnie na tej podstawie, że spożywa Ciało i Krew Chrystusa, mógł to powiedzieć Paweł. Jeśli płynie w nas Krew Boga (Jezusa), to żyje w nas Chrystus i dlatego chociaż byśmy umarli, to Żyć będziemy, bo mamy w sobie Życie Boga. Jeśli Jezus nie był by Bogiem, to cała ta nauka była by bez sensu.
nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

9

10

11

12

13

15

16

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 29.05.2020