Mizerykordia

dodane 17:55

Re: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza

 

(na zielono tekst merss)

(na czarno mój dzisiejszy komentarz)

Boro. Ciekawa jest jego ostatnia wypowiedź na blogu, dotyczy podania przyczyn powrotu na katolika. Przerabialiśmy to kiedyś w rozmowach forumowych. Czy myślenie jest odczytywaniem natchnień i pokus zniekształconych patologicznymi mechanizmami obronnymi/myśleniem zwierzęcym, czy też ma swe źródło w człowieku. Jeśli człowiekowi dano wolność, myśli też sam a nie tylko wybiera co mu Bóg, czy Zły podsyłają. Ma czynić świat sobie poddanym, to delegowanie uprawnień. Bóg działa mimo fatalnych błędów człowieka pozwalając mu na popełnianie błędów. To Go nie ogranicza w prowadzeniu tego świata i uznaniu go za dobry.
I co mamy we wpisie Krzysia? Podaje na tacy, że nie myśli. Tylko wybiera i to jeszcze to co jest dla niego wygodne, więc racjonalizuje to dodawaniem matematycznym. Pierwsza myśl pochodziła od Boga, szatan bowiem zniekształca Boże myśli. Gdyby wygodne było co innego, wytłumaczyłby drugie jako natchnienie.

Oczywiście, że odwrotnie też może być możliwe. Przecież szatan może pierwszy mówić do człowieka, a Bóg może takie myśli prostować.

Jego analogie są zawieszone w próżni. Wyobraźnia a nie rozum pracuje.

No jeżeli ktoś wybiera między dwoma sprzecznymi myślami, to według merss nie posługuje się rozumem, tylko wyobraźnią, to można powiedzieć, że rozum u wielu śpi. No, można rzucić monetę.Widać jak na tacy chorobę religijną na człowieka. Tak ją nazwał Tischner. Kolejny błąd rozumu. Broniąc Boga zabije człowieka, bo człowiek nie jest bliźnim. Co zrobił? Oskarżył modów (wszystkich!), że Boga wrzucili do kosza! Na znak protestu odszedł z forum. On utożsamia się z Bogiem tak bardzo, że Bóg jest jedynie podnóżkiem u jego stóp. Może więc psy wieszać na dowolnych ludziach, którzy weszli we wspólną z nim przestrzeń i zareagowali inaczej niż on tego chce. Kto nie myśli jak on jest wrogiem Boga. Działa tu ewolucyjne myślenie stadne.

No tak – tylko stada nie widać, bo jestem sam

 Swoich się chroni, z obcymi walczy. Punktem odniesienia jest on sam. Bóg i Biblia są środkami prowadzącymi do realizowania misji ewangelizacyjnej w oparciu o schorowaną wyobraźnię.

Ma potrzebę walki, tego nie ukrywa. To znów myślenie zwierzęce.

Kto nie myśli jak merss, ten myśli jak zwierz. Ciekawe tylko, że też walczy z tymi, którzy inaczej myślą.

Ludzi należy nawrócić, wzorcem jest to co prezentuje sobą Krzyś. Wzorcem dla Krzysia są jego natchnienia. One jednak odczytywane są wg wzorca magicznego myślenia, któremu zaufał. On nawet osobę Jezusa zredukuje do tego jak sam myśli.

Przyszedł na kolejną lekcję, ale i tej lekcji zdać nie może, bo zwierzęce myślenie i niedojrzałość są nastawione na konfrontację. Wystarczy nieostrożny mój ruch i zostanę kozłem ofiarnym. Będzie mógł uczynić mnie winną na swoim blogu, tam jest bezpieczny, bo kontroluje wpisy.

No tak. Modzi kontrolują wpisy na forum i tam są bezpieczni, bo mogą usuwać swoich przeciwników. Mają też zapędy żeby kontrolować inne obszary internetu i eliminować nieprzychylne wpisy wszędzie tam, gdzie się pojawiają.

Tak jak czynił to dotąd. Ma wówczas poczucie wielkości i kontroli nad innymi. To napędza mu dobre samopoczucie i daje siły.

Im dłużej będę niewidoczna, tym dłużej będzie pisać. Jeśli stawię mu opór, co stać się musi w takich okolicznościach, odejdzie w przeświadczeniu swego męczeństwa i wskaże winnego. W każdej chwili mogę zostać wrogiem. Tak jak staliśmy się poprzednio. 

Wrócił, bo miał dokąd. Tym razem w ograniczone ramy. Kolejnym razem powrotu mieć już nie będzie. Byłoby to zbyt szkodliwe dla tego miejsca. Może jest i teraz? Człowiekowi należy dać drugą szansę, nie pierwszy taki. Dobrze jest widzieć jak inni myślą. O iluzji religijnej - najcięższym grzechu wierzącego - chyba napiszę więcej. Może komuś się to przyda? Może zostawi nam materiał do rozmów?

Nie spodziewam się, żebyście byli skłonni rozmawiać o mnie w publicznej przestrzeni

Można z Krzysiem rozmawiać lub nie. Proszę jednak się z niego nie wyśmiewać, bo to zwierzęce zachowanie stadne. On jednak przypisze swemu męczeństwu znamiona prawdy, więc pożytek z tego żaden. Proszę mu nie insynuować psychoz, bo to do niczego dobrego nie prowadzi oprócz poczucia, że jest się lepszym. Nikt z nim żadnej rozmowy nie wygra, bo on myśli i analizuje inaczej.

No, piękna myśl – nie wiadomo tylko dlaczego ignorowana później przez autorkę.

 Człowiek jest mistrzem w samooszukiwaniu się, stąd mądrość Kościoła, że wypracował procedury dochodzenia do prawdy. Jest jeden test, którego Zły nie zda - test posłuszeństwa. Krzyś znajdzie prędzej, czy później winnego. Posłuszeństwo redefiniował. Jest posłuszny swym myślom a te przypisuje Bogu wg uznania.

Fakt – nie zdałem na tym forum testu posłuszeństwa, bo zdać go nie mogłem. Jak mogłem zdać, skoro sędzia orzekał w swojej własnej sprawie?

Poprzedni prorok odszedł pogodzony ze swymi złudzeniami. Więcej, on wiedział z wyprzedzeniem, że złudzenia się nimi okażą, bo sygnalizował odejście z forum. Epilog więc odsłonił, że to był aktor, nie prorok. Zakończył grę wcielając się już w nie - proroka. Jak tu będzie? Zobaczymy.
Łączy ich zamiłowanie do matematyki i pogląd na mechanizm myślenia. Myślenie ewolucyjne wrzuca schematy skojarzeniowe, rozum podpowiada: poczekaj z oceną.

Chcecie rozmawiać na tematy biblijne, gadajcie do woli. Sprawdzajcie się z niecodzienną logiką, która wygrać musi. Temat życiorysowo - zdrowotno - duchowy uważam za zakończony i wart rzutu do kosza. Proszę go nie wysyłać do psychiatry, egzorcysty, czy innego speca. Wszystko zostało dokładnie przewałkowane.  Cz lip 27 , 2017  8,54 pm

No właśnie – innych prosi, a później sama wielokrotnie wysyła. No i jak się bronić w takiej sytuacji?

 

”””Proszę jednak się z niego nie wyśmiewać, bo to zwierzęce zachowanie stadne.”””

 

Cały czas działam sam ale podobno to „zwierzęce zachowanie stadne”. Moi przeciwnicy tworzą stado i rzucają się razem na inaczej myślących, no ale to jest przepojone miłością zachowanie elity katolickiej. Istna mizerykordia.------- Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

9

10

11

12

13

15

16

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 30.05.2020