Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

dodane 11:57

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia.

Mt 10

17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. 18 Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. 21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 23 Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy

Tutaj Jezus daje wskazówki – jak osiągnąć Życie Wieczne, bo to Bóg będzie decydował o naszym zbawieniu. Mówi, że w chwili ucisku i prześladowania, to Bóg sam będzie nam mówił, co mamy mówić i robić aby dać Jemu świadectwo.

 

13 reguła Loyoli

 

Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.

 

Tutaj Loyola daje wskazówki – jak osiągnąć zadowolenie przełożonych i szansę na dostanie się na ołtarze z perspektywą tego, że będą całować nasze kości. Bo to nasi przełożeni w Kościele mogą zadecydować o naszej świętości, nie oglądając się na wyroki Boga. Zachęca do przeciwstawienia się temu, co Bóg do nas mówi i odrzuceniu tego, bo przełożony wie wszystko najlepiej i tylko on ma żywy kontakt z Bogiem.

Łk 6

26 Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom.

 

Tylko niewolnik mówi i robi to, co mu kazano. Człowiek wolny (uczeń Chrystusa) mówi to, co myśli i robi to, co uznaje za słuszne. Każdy uczeń Chrystusa ma Żywy kontakt z Bogiem i to Bóg go instruuje, co mówić i co robić.

 

Ga 2

20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.

 

Jak człowiek może głosić Ewangelię, skoro nie może powiedzieć tego, co myśli? Skoro Chrystus Żyje we mnie, to nie mogę zabronić Mu mówić przeze mnie. Tylko Słowo Boga ma moc. Czy człowiek, który widzi białe, a mówi, że czarne, bo mu kazali – może kogoś przekonać do tego? Z czasem to jest normalne, że to, co mówi przestaje mieć związek z tym, co robi. Będzie takiej samej obłudy uczył innych, a na podwładnych będzie wymuszał posłuszeństwo tak samo, jak na nim posłuszeństwo wymuszano. Życie przestaje mieć związek z głoszoną nauką. Pozostaje tylko sam tytuł „ewangelia”------- Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

9

10

11

12

13

15

16

17

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 29.05.2020