Bóg się nie zmienił  2

dodane 22:01

„To czyńcie na moją pamiątkę”

 

W jaki sposób mamy realizować spożywanie Swojego Ciała i Krwi Jezus przedstawił podczas ostatniej wieczerzy.  Powiedział przy tym  -- „To czyńcie na Moją Pamiątkę”

 

Co znaczy sformułowanie „To czyńcie na moją pamiątkę”?  To znaczy – powtarzajcie dokładnie ten rytuał. Takie sformułowanie nie pozwala na dokonywanie żadnych zmian. Właśnie dokładnie „TO” mamy czynić.  Jezus nie wykazywał jakiejś nadzwyczajnej troski o to, że komuś upadnie okruch albo komuś pocieknie po brodzie. Ustanowił Komunię dokładnie w taki sposób i chciał żeby właśnie w taki sposób była realizowana. Właśnie przy stole wśród przyjaciół i najbliższych. To właśnie taka wspólna wieczerza połączona ze spożywaniem Jego Ciała i Krwi ma, w Jego zamyśle, nas wszystkich jednoczyć.

Bóg opuścił świątynię ludzką ręką uczynioną. Po tej świątyni nie pozostał kamień na kamieniu. To Jego uczniowie, którzy spożywają Jego Ciało i Krew, są teraz Świątynią, w której chce przebywać.

 

Kto to wymyślił, ze Boga można zamknąć w ciemnej skrzynce żeby można Go było spożyć później?

 

Ap 3

20 Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.

 

Tutaj jest odpowiedź: Bóg nie jest naszym więźniem, nad którym mamy władzę. Bóg jest naszym gościem i należy mu się nasza najwspanialsza gościnność, na jaką nas tylko stać. Czy przychodzi do tych, którzy chcą Go trzymać pod kluczem?  Po spożyciu Ciała i Krwi Chrystusa Bóg jest w nas. To my jesteśmy Jego Świątynią, w której chce przebywać. Nie ma Go w tej ciemnej skrzynce ludzką ręką uczynionej. To bałwochwalcy by chcieli Boga posiąść na własność.------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

3

4

5

7

8

9

10

12

13

15

16

20

21

22

23

26

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 29.01.2020