Profanacja Boga

dodane 01:39

Profanacja Najświętszego Sakramentu

Profanacja Najświętszego Sakramentu. Czy człowiek może zapobiec takiej profanacji Najświętszego Sakramentu? No, nie może. Chociażby się bardzo starał, to nie jest w stanie zapobiec takiej profanacji. Zdarza się, ze Hostia upadnie, zdarza się że człowiek celowo Ją profanuje. Skoro Bóg dopuszcza do takich incydentów, to chyba Mu to aż tak bardzo nie przeszkadza. Przecież Bóg ma dość mocy aby takim incydentom zapobiec.  Bardzo piękne jest oddawanie czci Bogu ukrytemu w Tym Kawałku Chleba. Bóg wie zanim się stanie i bez trudu potrafi zadbać o to żeby Go nie sprofanowano. Człowiek profanuje Boga profanując drugiego człowieka. Profanuje Go odmawiając drugiemu człowiekowi należnej czci, odmawiając mu szacunku dla jego wiary.  Profanacja Najświętszego Sakramentu nie polega na profanacji chleba ale na profanacji wiary tych ludzi, którzy wierzą w obecność Chrystusa w Hostii. To Chrystus jest w nich profanowany.  Nie da się nawrócić człowieka, którego świętości będziemy profanować. Chociażby to były w naszym odczuciu bałwany. Jezus nie uczył nawracania mieczem ale przykładem i dzieleniem się swoją wiarą. Poganie sami odchodzili od swoich bałwanów widząc wiarę tych, którzy głosili im dobrą nowinę – Ewangelię.

Przecież latorośl od razu nie przynosi owoców ale trzeba o tą latorośl zadbać i pielęgnować. Przycinać, oczyszczać i o nią dbać. Przecież nie wymaga się od niej na wiosnę żeby owocowała. Dlaczego od zaczynających dopiero drogę z Chrystusem wymaga się żeby od razu byli idealnymi chrześcijanami?

Dlaczego od uwikłanych w grzech wymaga się aby od razu owocowali? Żeby udowadniali, że nie będą grzeszyć? Aby dojść, to najpierw trzeba wejść na drogę i zacząć iść. Nie może być tak, że człowiekowi w głębinie morskiej powiemy, że jak dopłynie, to go przyjmiemy z otwartymi rękami. Trzeba mu pomóc najpierw dopłynąć. To właśnie zostawianie go samemu sobie jest z naszej strony okrucieństwem. Jezus przyszedł do grzeszników i to grzesznicy Go przyjęli. Te wszystkie elity, które uważały się za lepszych, to ci przybili Go do krzyża. Powiedzieli do Niego, uratuj się Sam, a wtedy w Ciebie uwierzymy.  Do dzisiaj Mu mówią – uratuj się Sam, a wtedy uwierzymy, że jesteś jednym z nas. -------http://prorok.phorum.pl/index.php

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

8

9

11

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 14.12.2019