Jak funkcjonuje prorok

dodane 22:53

Prorok nie jest nieomylny.

Jak funkcjonuje prorok?

 

W obiegowej opinii prorok, to taki człowiek, który przepowiada przyszłość. To jest błędna wykładnia tego słowa. Prorok to jest człowiek mówiący w czyimś imieniu i wyrażający jego wolę. Wcale nie musi to dotyczyć przyszłości. Mylne jest też przekonanie niektórych, ze jak prorok, to jest nieomylny i nigdy swojego zdania nie zmienia. A tu jest na to dowód w Piśmie:

 2 Sm 7

Gdy król zamieszkał w swoim domu, a Pan poskromił wokoło wszystkich jego wrogów, rzekł król do prorokNatana: «Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża mieszka w namiocie». Natan powiedział do króla: «Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Pan jest z tobą». Lecz tej samej nocy Pan skierował do Natana następujące słowa: «Idź i powiedz mojemu słudze, Dawidowi: To mówi Pan: Czy ty zbudujesz Mi dom na mieszkanie? Nie mieszkałem bowiem w domu od dnia, w którym wywiodłem z Egiptu synów Izraela, aż do dziś dnia. Przebywałem w namiocie albo przybytku. Przez czas, gdy wędrowałem z całym Izraelem, czy choćby do jednego z sędziów izraelskich, którym nakazałem paść mój lud, Izraela, przemówiłem kiedykolwiek słowami: Dlaczego nie zbudowaliście Mi domu cedrowego? 

A teraz przemówisz do sługi mojego, Dawida: To mówi Pan Zastępów:

12 Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. 13 On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki.

 

Więc jak widać, prorok Natan musiał prostować swoją wcześniejsza wypowiedź, bo dostał nowe objaśnienie i musiał prorokować właśnie według nowego światła, które otrzymał. Wcześniej mówił od siebie, chociaż myślał, że to jest zgodne z wolą Boga.

 

Chyba ze trzy razy zaczynałem od słów – „To mówi Pan” i wtedy towarzyszyły mi emocje. Tak jest właśnie, jak się prorokuje pod bezpośrednim natchnieniem. Wtedy, jeśli prorok jest prawdziwy, to na pewno się nie myli. W innych przypadkach prorok może się mylić i Bóg może dać wtedy inne objaśnienie, a prorok wtedy zmienia swoje zdanie. Ja w trakcie swojej nauki musiałem wielokrotnie zmieniać swoje zdanie. Wiele lat wkładali mi do głowy nauki KRK i później Bóg dawał mi zupełnie inne objaśnienia. Abym to mógł przyjąć, to też mi tłumaczył jakie były przyczyny takich fałszywych nauk. Prawie zawsze takie fałszywe nauki służą umacnianiu władzy tych, którzy je głoszą. -----Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

8

9

11

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 14.12.2019