Cud w Sokółce, cud w Legnicy

dodane 17:05

Bóg objawia się w "sprofanowanej" i „utylizowanej” Hostii

 

Te dwa cuda Eucharystyczne są prawie identyczne. Dlaczego Bóg objawia się dwa razy w tak identyczny sposób? Co nam w ten sposób chce przekazać? Czy chciał nam dać dwa dodatkowe powody do pielgrzymek? Dlaczego Bóg nie objawił się w hostii, która jest adorowana, tylko w takiej, która upadła i usiłowano ją utylizować przez rozpuszczenie?  Dlaczego, jeśli wierzymy w Żywą Obecność Boga w takiej Hostii, to się ją poddaje „utylizacji? A jak się Taka Hostia rozpuści, to przestaje być Ciałem Chrystusa? Dlaczego człowiek z takim pietyzmem odnosi się do fizyczności Komunii, a ignoruje działanie duchowe?  Według nauczania Jezus dalej jest obecny w Tym kawałku Chleba ale człowiek po „sprofanowaniu” chce Boga z tego kawałka Chleba przegonić rozpuszczając Hostię.  Więc dlaczego Bóg objawia się dwa razy w identyczny sposób w takiej „sprofanowanej Hostii.

Dwa razy to pewnie dlatego żeby podkreślić ważność przekazu. A dlaczego w takiej, która upadła, a nie w takiej, która jest adorowana?  Widocznie taka „profanacja” Bogu wcale nie przeszkadza skoro właśnie w ten sposób się Objawia.

No i co dalej czytamy w opisach tego cudu? Ano tą hostię uznano za relikwię i przedstawiono dla kultu.  To już nie jest Żywy Bóg w Tym kawałku Chleba, tylko relikwia?  To Boga zdegradowano do statusu relikwii? Czy ta Hostia przedstawiana do adoracji ma większą wartość od Hostii bez tych cudownych znaków? A może to jest zwykłe bałwochwalstwo mające na celu ściągnąć rzesze wiernych?  Żydzi też gonili za cudami i znakami ale to nie pomogło im uwierzyć.

Myślmy dalej nad fenomenem tego cudu. Co tak naprawdę z niego wynika dla nas?  Jezus objawił się w Kawałku Chleba, którego ludzie chcieli się pozbyć, bo uznali, że jest dla nich już nieprzydatny. To na co Jezus w ten sposób chce zwrócić naszą uwagę. Ano na te miejsce, gdzie ludzie chcą się Go pozbyć. Więc w którym miejscu się Go pozbyliśmy?  Ano pozbyliśmy się z liturgii picia Jego Krwi przez ogół wiernych. Uznaliśmy, że to jest zupełnie niepotrzebne. Po prostu chcieliśmy Go usunąć. Jezus pokazał w tym cudzie, że nie boi się takiej nieumyślnej profanacji skoro w takiej „profanowanej” Hostii się objawił. Tak jak przywrócono Tą Hostię do Życia, tak powinniśmy przywrócić picie Jego Krwi do liturgii Komunii. Jezus ustanowił Komunię pod dwiema postaciami i chce aby w ten sposób była realizowana Komunia.

Prorok widzi inaczej ----------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

3

4

5

6

10

12

13

15

16

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.11.2019