Merss na katoliku napisała:

dodane 09:55

Rzucanie przekleństwami

 

Re: Świetych obcowanie

 

"""" Paweł Apostoł nigdzie nie powołuje się na Pismo. Mówi o filarach (Jan, Piotr) oraz, że naucza tego co mu zostało przekazane. W Liście do Galatów twierdzi, ze gdyby on sam lub anioł z nieba nauczał czegoś innego niż to co mu zostało przekazane niech bedzie potępiony.
""""

So paź 19, 2019 1:27 am

 

A to tekst oryginalny

 

1 Ga

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!  

 

 

 

Nie wiem, czy rozumiesz różnicę między "przeklęty" a "potępiony". Bóg przekleństwami nie rzuca. To człowiek rzuca przekleństwo. Nie wiem też, czy rozumiesz, jakie konsekwencje by były, jeśli Bóg faktycznie by potępiał lub przeklinał za zmienianie tego, co jest w Ewangeliach. Wielu się po prostu myli a nie ma złych intencji.

 

. Nie wiem czy wiesz ale to człowiek przeklął Boga przybijając Go do krzyża. Jezus nikogo nie przeklął, a miał chyba poważniejsze powody od Pawła żeby przeklinać. Nie przeklął Judasza, nie przeklął Annasza, Kajfasza, Piłata, Heroda. Nie przeklął tych, którzy przybijali Go do Krzyża. To oni sami dokonali tego suwerennego wyboru, odrzucając Boga. Przeklinanie, to jest specjalność człowieka. Przekleństwo Pawła ( 1 Ga) jest tylko przekleństwem Pawła, a nie Boga. Bóg walczy o nas do ostatniego naszego tchnienia. To człowiek odrzuca Boga poprzez swój suwerenny wybór.

Więc Bóg nie wypowie takich słów pod niczyim adresem tutaj na ziemi. ------Http://prorok.phorum.pl

 

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

3

4

5

6

10

12

13

15

16

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.11.2019