Lśniące szaty

dodane 09:38

Nikt nie ma prawa zmieniać tego, co objawił Bóg.

Mt 18    Upomnienie braterskie

15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie

 

Na podstawie tego tekstu władcy w Kościele uzurpują sobie prawo do zmieniania tego, co objawił Bóg. Zdanie:

„”18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie””

Zostało wyrwane z kontekstu, bo odnosiło się tylko do relacji braterskich, a nie do tego żeby można było zaprzeczać Bogu. Żeby można było zaprzeczać temu, co objawił Jezus.

Wydaje się niektórym, że mogą stawiać Bogu swoje warunki, a Bóg im obiecał, że dostosuje się do tego, co sobie wymyślą i będą chcieli zrealizować. Uczynili siebie bogami i dyktują Bogu swoje warunki, bo Bóg sam się związał swoją obietnicą służenia im.

 

Tak naprawdę, to kto chce Bogu dyktować swoje warunki. Kto chce przeklinać tych wszystkich, którzy  nie chcą się podporządkować. Kto chce wycinać w pień tych, którzy się przeciwstawiają? To jak teraz odróżnić uczniów Chrystusa od tych, którzy sieją śmierć i zamęt? Czy uczniami są ci, którzy sprzymierzyli się z władcami tej ziemi i ujarzmiają wszystkich, żyjąc na ich koszt?

A Jezus o władzy powiedział tak:

Mk 10

42 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. 43 Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. 44 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. 45 Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

 

Wielu było takich, którzy w ten sposób żyli. Nie są to jednać ci, którzy założyli lśniące szaty i stanęli na świeczniku. --------Http://prorok.phorum.pl

 

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

3

4

5

6

10

12

13

15

16

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.11.2019