Rozmowy o wierze 1

dodane 23:38

Grzech dobrowolny i wymuszony, antidotum

"""Do piekła prowadzi grzech śmiertelny, więc należy człowiekowi go wskazać."""

 

Do piekła to prowadzi szatan, a grzech skutkuje wypadnięciem z królestwa. Myślę, że skutkowanie grzechu jest w nauczaniu kiepsko wytłumaczone.

Jak ja to widzę:

Pamiętasz pewnie z Księgi Wyjścia te węże o palącym jadzie, które kąsały Izraelitów.

To ukąszenie węża symbolizuje grzech. Wielka liczba Izraelitów umarła od ukąszeń. 

Bóg kazał Mojżeszowi sporządzić węża miedzianego i umieścić go na wysokim palu. Kto z ukąszonych spojrzał na miedzianego węża pozostawał przy życiu. Ten miedziany wąż na wysokim palu symbolizuje ukrzyżowanego Jezusa. Izraelita po ukąszeniu nie padał od razu martwy, tak i człowiek po grzechu nie od razu wypada z królestwa. Ma pewien czas na to żeby wyciągnąć ręce do ukrzyżowanego Jezusa i otrzymać antidotum na jad tego gada. To jest właśnie spowiedź i Komunia.

 

Grzech śmiertelny powoduje śmierć. Grzech ciężki może być grzechem śmiertelnym ale nie musi. Po zażyciu antidotum unikniemy jednak śmierci. Grzech lekki też może być śmiertelny. Jest pewna granica, po przekroczeniu której człowiek wypada z królestwa. Po prostu kolejny grzech lekki może powodować przekroczenie tej granicy.

Czuwajcie - to znaczy, zażywajcie to antidotum na jad tego gada aby niwelować skutki jego ukąszeń. Kto jest uczestnikiem królestwa i zostanie ukąszony, to bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Każde kolejne ukąszenie znieczula człowieka i coraz słabiej zdaje sobie sprawę, że umiera.

 

 

""" Jak wolna jednak była wola przy popełnianiu grzechu wie tylko Bóg. """

 

To jest normalne, że szatan człowieka do grzechu przymusza, Właśnie na tym polega niewola grzechu. Wielu ulega, biorą znak na czoło i robią bezrefleksyjnie to wszystko, co im każą. Jest im wtedy dobrze.  Można powiedzieć, że są do tego zmuszani. Tyle, że to nie zmniejsza ich winy. Po prostu zostali poddani próbie i nie sprostali. Szatan w ten sposób zwiększa oddziaływanie Sodomy. Tam dokładnie tak samo jeden drugiego przymuszał do grzechu. A jakie były konsekwencje tego? No przecież większość z nich była do grzechu zmuszana. Sodoma i Gomora zostały zniszczone, Sprawiedliwych Bóg wyprowadził z Sodomy. Ci, którzy ulegali naciskowi i grzeszyli, ponieśli śmierć. To człowiek w ten sposób sam siebie usprawiedliwia. Próbuje sam siebie wybielić. Bo jak jestem zmuszony, to najwyżej będzie grzech lekki. To jest faryzejskie kłamstwo. Zbyt wielu wzięło znak na czoło. Zbyt wielu przyłączyło się do tych, którzy prześladują resztę, która tego znaku na czoło nie chce wziąć.Sodoma cały czas rośnie w siłę. Los sodomitów jednak niczego ludzi nie nauczył.----Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

3

4

5

6

10

12

13

15

16

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.11.2019