Jestem schizofrenikiem

dodane 11:04

I jest mi z tym dobrze

 

No właśnie – kiedy schizofrenia jest chorobą? Psychiatra koniecznie tego drugiego ducha, którego człowiek w sobie ma, chce obezwładnić, a najlepiej zabić. Jak mu się to uda, to ogłasza sukces i mówi, że człowiek jest zdrowy, ewentualnie – opanowano objawy choroby.

No ale kiedy schizofrenia jest problemem? Ano wtedy, kiedy ten duch, którego mamy w sobie chce przejąć kontrolę nad nami i bez naszej zgody za nas decydować o wszystkim.  Ten duch zaczyna wtedy zachowywać się tak, jak to ma we własnym zwyczaju i człowiek bezwiednie właśnie tak się zachowuje, jak ten duch mu narzuca.  Teraz Jezus też nauczał o schizofrenii.

Mówił – Ja jestem w Ojcu, a Ojciec jest we mnie. No to Jest Ich Dwóch a to jest już schizofrenia. Nawet Trzech Ich Jest, co w schizofrenii też się często zdarza. Tyle, że taka schizofrenia nie jest żadną chorobą, bo między Tymi Duchami panuje całkowita Jedność. Jeden Drugiemu nic nie narzuca ale są we wszystkich sprawach zgodni.  Właśnie taką schizofrenię Bóg chce nam zafundować. Daje nam Swojego Ducha aby Ten Duch doprowadził nas do Jedności. Jeśli każdy z nas będzie miał Tego Bożego Ducha w sobie, to bez trudu będziemy się dogadywać, bo Ten Sam Duch będzie przez każdego przemawiał i będzie postępował dla wspólnego dobra wszystkich, którzy Tego Bożego Ducha w sobie mają.

Jeden domorosły psychiatra pisał mi kiedyś, że jeden schizofrenik chodził codziennie do kościoła, bo mówił, że Bóg każe mu tak robić. Po wdrożeniu leków stracił zainteresowanie kościołem. Orzekł wtedy, że objawy choroby ustąpiły. No w ten sposób to wszystkich wierzących można „wyleczyć” z wiary.  Odcięto człowieka od „winnego krzewu” to i jego wiara obumarła. Tyle, że to za niego zadecydowano w imię mądrości medycyny. Więcej szczegółów mi nie podano ale to było pod kątem mojego przywiązania do Komunii. Jak mnie odetną od Komunii, to będę dokładnie taki sam, jak wszyscy, a wtedy ci, którzy ze mną walczyli, ogłoszą zwycięstwo, bo „wyleczyli” mnie z wiary.

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

3

4

5

6

10

12

13

15

16

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.11.2019