merss napisała:

dodane 12:59

Krytykowanie władzy

Merss napisała:

 

 Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko

W Kościele obowiązuje rozumność. Szczekają tylko małe pieski, duży zna swoją wartość i może też działać. Mogąc działać nie szczeka, ale robi to co niego należy. Jeśli widzisz wypełnianie woli Bożej jako obszczekiwanie innych, to działasz w innej drużynie. Obszczekiwanie wyższych ma zawsze jeden cel: pomniejszenie ich, by samemu wspiąć się po ich garbie. Takie złudzenie...

Pt sie 16, 2019  12:25 pm

 

Mt 23
13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. 
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. 

23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! 
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. 
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. 
29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? 
34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 

 

Ja na miejscu merss nie rozpędzał bym się z takimi opiniami. Jak by nie patrzeć, to uczeni w piśmie i faryzeusze byli przełożonymi Jezusa w synagodze. To władcy by chcieli żeby każda ich krytyka była przez wszystkich uznawana za działanie diabła. (to tak o tej innej drużynie) Jezus zjechał swoich przełożonych równo. Fakt – grał w zupełnie innej drużynie, jak tamci. Tamci tez byli przekonani, że Jezus jest wysłannikiem tych „brzydkich”. Jak mógł się ośmielić ich krytykować.

nd pn wt śr cz pt sb

5

7

9

10

11

12

15

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Dzisiaj: 18.09.2019