Barney napisał

dodane 22:01

Na katoliku o rozmowie diabłów

Barney napisał:

 

Re: Przyjmowanie Eucharystii (dlaczego nie na

Zdaje się, ze już to cytowałem, ale pasuje do zagadnienia rozważanego w tym wątku jak ulał; znakomita książka Clive Staples Lewisa "Listy starego diabła do młodego" . Stary diabeł instruuje młodego:
"Zdaje się, iż ostrzegałem cię uprzednio, że o ile nie da się utrzymać pacjenta z dala od Kościoła, to należy go przynajmniej związać mocno z jakimś stronnictwem w Kościele.
(...) przy wytwarzaniu złośliwości nie liczymy w pierwszym rzędzie na kwestie doktrynalne.
Prawdziwa uciecha to wytworzenie nienawiści między tymi, którzy mówią "msza", a tymi, którzy mówią "święta komunia"(...).
A jakiż cudowny grunt dla naszej działalności stanowią takie skądinąd obojętne rzeczy, jak świece, szaty i inne podobne drobiazgi."


Pt sie 09, 2019 2:08 pm

 

Zastanawiam się dlaczego ludzie tak często zastanawiają się nad tym, co powiedział szatan? W tym, co powiedział szatan szukają mądrości.

No i według Marka, książka, która przedstawia rozmowę dwóch diabłów jest znakomita. Ludzie później szukają mądrości w tym, co szatan powiedział podczas egzorcyzmów. A co Jezus mówił podczas wyrzucania złych duchów?

„Milcz i wyjdź z niego”  Zastanawianie się nad tym, co powiedział szatan, to korzystanie z zaproszenia aby zejść na bezdroża.

 

 

 

Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V

Ok, dzięki, merss. W takim razie napiszę jeszcze raz. 

Tytuł: Polityka.

Jockey napisał(a):

Barney napisał(a):

za stwierdzenie (...) wyleciałem bezapelacyjnie z wiara.pl


Z wiara.pl wiele osób miało dziwne jazdy ale nie ruszajmy tematu innego forum na naszym bo jest to zabronione.


Zakaz przenoszenia sporów z innych miejsc w sieci to dobra zasada. Pozytywnie wpływa na atmosferę. U nas na wierze nie ma takiego zapisu w regulaminie, ale mimo to ustaliliśmy, że skoro tutaj jest taka zasada, to my też wszelkie krytyczne uwagi forum katoliku będziemy usuwać. Osobiście nigdy nie pozwoliłem zamieścić ani jednej takiej uwagi na forum. 

Dlatego byłbym wdzięczny za to samo.


PS. Ale Barney żadnego bana na wiara.pl nie ma.

 

Pt sie 09, 2019 5:12 pm

 

Kłamiesz Barneyu.

No i sprawdziłem, na co się Barney tutaj skarżył. Na wierze wypowiedział się ostatnio w 2006 r. Napisał 13 postów i zniknął. A tutaj się skarży, że go wyrzucili i jeszcze ma pretensje do Soul33, jak go brutalnie potraktowano. Czas pokazać swoją twarz Barneyu i nie opowiadać innym głodnych kawałków.

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

6

8

9

11

13

15

16

17

18

19

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 22.10.2019