Sprzedawali konsekrowane Hostie w sklepie

dodane 12:38

Do artykułu na Deonie – z rozmowy z Mark(iem)

 

krzysiekniepieklo 11:27:55 | 2019-05-19

Wj 16
14 Gdy się warstwa rosy uniosła ku górze, wówczas na pustyni leżało coś drobnego, ziarnistego, niby szron na ziemi. 15 Na widok tego Izraelici pytali się wzajemnie: «Co to jest?»5 - gdyż nie wiedzieli, co to było. Wtedy powiedział do nich Mojżesz: «To jest chleb, który daje wam Pan na pokarm. 16 To zaś nakazał wam Pan: Każdy z was zbierze dla siebie według swej potrzeby, omer na głowę. Każdy z was przyniesie według liczby osób, które należą do jego namiotu». 17 Izraelici uczynili tak i zebrali jedni dużo, drudzy mało. 18 Gdy mierzyli swój zbiór omerem, to ten, który zebrał wiele, nie miał nic zbywającego, kto zaś za mało zebrał, nie miał żadnego braku - każdy zebrał według swych potrzeb.
19 Następnie Mojżesz powiedział do nich: «Niechaj nikt nie pozostawia nic z tego do następnego rana». 20 Niektórzy nie posłuchali Mojżesza i pozostawili trochę na następne rano. Jednak tworzyły się robaki i nastąpiło gnicie.

To jest o mannie - chlebie z nieba. Ten opis odzwierciedla właściwości Ciała i Krwi Chrystusa. Jezus w mowie eucharystycznej trzy razy odwoływał się do manny(J6) Ciała i Krwi Chrystusa nie można przechowywać. Odłożone na później traci ważność, tak jak manna odłożona na później traciła swoje właściwości i nie nadawała się do spożycia. Człowiek nie może sprofanować Boga w Jego Ciele i Krwi. Ciało i Krew ważne jest tylko w chwili, kiedy Go spożywamy. Nawet jak ktoś wypluje, to po prostu traci ważność. To człowiek w swej głupocie myśli, że może sprofanować Boga. Boga profanujemy profanując drugiego człowieka. Każdy z nas to robi.

Oceń     1       14   odpowiedz

 

krzysiekniepieklo krzysiekniepieklo | 2019-05-19 13:13:33

Widzę, że macie inne zdanie. A może jakieś dowody na to, że jak konsekrowana, to Bóg jest w niej uwięziony?

Oceń          8  odpowiedz


 

krzysiekniepieklo 14:32:34 | 2019-05-19

Powiedz mi Mark - po co tak dokładnie są opisane te niezwykłe właściwości manny? - Nie po to, żebyśmy z tego wyciągali wnioski?
Tamten chleb wystarczał tylko żeby dojść z Egiptu do ziemi obiecanej. Ciało I krew Chrystusa jest pokarmem, który pozwala dojść do Domu Ojca. Ten Pokarm daje Życie Wieczne. Tamten Życia Wiecznego nie dawał. Cała ta ich droga z Egiptu do ziemi obiecanej odzwierciedla naszą drogę do Domu Ojca.

Oceń     3     5      odpowiedz

 

 

krzysiekniepieklo 12:13:16 | 2019-05-20

Mark:
J6
""55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.''"

Wiesz Mark, czym się charakteryzuje prawdziwy pokarm i prawdziwy napój?
Ten Twój duchowy pokarm - to jak się to je? Tam jest jeszcze o napoju. Ty zaś mówisz tylko o pokarmie. Jeśli tylko spożywasz pokarm, a nie pijesz napoju, to spożywasz tylko ciało ale krwi nie pijesz. Ciało pozbawione krwi jest martwe. To skąd możesz mieć w sobie Życie?

 

 

 

krzysiekniepieklo 21:51:42 | 2019-05-20

Powiem Ci tak Mark: Ja w swoim pierwszym poście odniosłem się konkretnie do tytułu tego artykułu. Twoje wierzenia nie przyjmują do wiadomości wierzeń Katolików. Nie potrafisz się do tego odnieść, bo dla Ciebie to jest zwykły chleb i w żadnym momencie nie staje się dla Ciebie Ciałem i Krwią Chrystusa.
Skoro jednak Jezus powiedział że Jego Ciało jest prawdziwym pokarmem, a Jego Krew jest prawdziwym napojem, to nie da się spożywać Ciała i Krwi inaczej, jak się spożywa prawdziwy pokarm i prawdziwy napój. A te rzeczy spożywa się fizycznie. To jest dwa w jednym Mark. Spożywasz fizycznie, tak jak Żydzi spożywali Paschę, a w darze otrzymujesz Ducha Świętego, który ożywia Twoją duszę. Otwiera Ci oczy, otwiera Ci uszy. Widzisz, słyszysz i rozumiesz, co Bóg do Ciebie mówi.

Oceń    2      5   odpowiedz

 

 

krzysiekniepieklo 00:21:17 | 2019-05-21

Nie wiem Mark, czy to, co napisałem jest aż tak trudne do zrozumienia.
Według nauczania KK ten kawałek chleba z chwilą konsekracji jest Ciałem i Krwią Chrystusa - tak twierdzą.
To jest tak jakby zamknąć Boga w chlebie i zdać go na łaskę ludzi, nawet do profanacji. Ja uważam, że Chleb zamienia się W Ciało Chrystusa w chwili spożywania, a nie w chwili konsekracji. Więc co nie spożyte, to nie jest Ciałem i Krwią Chrystusa. W związku z tym nie można przechowywać i nie można Boga zamknąć w kawałku chleba z woli człowieka. To Bóg daje i On najlepiej wie, komu dać, a komu nie dać. Człowiek rozdaje, a Bóg udziela łaski zgodnie ze swoim własnym nieomylnym rozeznaniem. W związku z tym, że człowiek nie ma rozeznania, to nie powinien nikomu zabraniać.

Oceń           10  odpowiedz ----------Http://prorok.phorum.pl

 

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 07.12.2019