Barney na katoliku napisał:

dodane 23:03

To nie były dwie różne ofiary, tylko jedna.

Barney na katoliku napisał:

Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?

Gregor napisał(a):

Upamiętnianie to nie uobecnianie - stawanie się obecnym.

Tylko dla nieuków, którym nie chce się wczytać w źródła żydowskie na ten temat. Żydzi piszą o pasche (jak wiadomo Ostatnia Wieczerza - Msza Święta - to pascha Jezusa) iż jest to takie upamiętnianie, w której każdy jej uczestnik jest uwalniany z Egiptu.

Cytuj:

to jest samo w sobie sprzeczne. Jeśli ofiara była: a) krwawa, b) złożona raz na zawsze; to nie może nią być c) bezkrwawa ofiara i d)ponawiana wielokrotnie.

Tylko dla nieuków, którzy nie wiedzą, że Ofiara Paschy składała się z równorzędnych elementów: zabicia i złożenie w ofierze baranka z rozlaniem jego krwi (tej części dokonywał najpierw Pan domu, a w czasach Jezusa kapłan w Świątyni) oraz spożycia baranka w części zwanej "ofiarą biesiadną" (w ten sposób cała rodzina uczestniczyła w ofierze).
To nie były dwie różne ofiary, tylko jedna.

Teraz jest identycznie - Chrystus, Doskonały Baranek i Jedyny Kapłan złożył się w ofierze wylewając za nas krew. My uczestniczymy w ofierze biesiadnej tej samej Ofiary, dzięki temu włączając się w jej działanie.
To nie są dwie Ofiary - lecz jedna. Msza Święta jest częścią biesiadną Ofiary Paschalnej Chrystusa.

To dlatego właśnie Jezus powiedział:

"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." /J 6,53-54/

 

No to teraz jest problem z Soborem Trydenckim, bo tam powiedziano, że Ofiara mszy jest bezkrwawa. Skoro to nie są dwie ofiary ale jedna, to Jezus złożył krwawą ofiarę. Skoro to jest jedna i ta sama ofiara, to nie może być bezkrwawa. Skoro jest bezkrwawa, to tym samym nie jest ofiarą Jezusa. Może dlatego już od dawna nie daje się do spożycia podczas Komunii Krwi Chrystusa.

Jezus mówił- „ Krew moja jest prawdziwym napojem”

Nie można podać Krwi Chrystusa inaczej, jak pod postacią prawdziwego napoju.

Teraz ci, którzy twierdzą, że ofiara jest bezkrwawa, bo nie przelewamy Krwi Chrystusa, Wypierają się tego, że przelali Krew Chrystusa. Skoro zaś nie przelali Jego Krwi, to faktycznie nie są uczestnikami Jego ofiary. Są tylko jej obserwatorami.

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 07.12.2019