Wzajemne obmywanie nóg

dodane 09:40

Z grzechów ich obmywał

 

 

4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy». 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.

 

Jezus nie powiedział – wyznaczcie sobie jednego, który wam nogi będzie obmywał ale zachęcił abyśmy sobie nogi nawzajem obmywali.

””11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści». ”””

Tutaj Jezus zaznaczył, z jakiego brudu ich obmywał, a więc obmywał ich z grzechów przed Komunią.

A więc to jest zachęta żebyśmy się nawzajem obmywali z grzechów. Mamy brać grzechy brata na siebie i w ten sposób obmywać go z grzechów. Za czyjeś grzechy szatan nie może zabić naszej duszy.

Mt 10

28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

 Może nas tylko przybić do krzyża, tak samo, jak przybił Jezusa. Może nas nawet zabić ale nie może zabić naszej duszy. W ten sposób możemy wykazać wzajemną miłość do siebie nawzajem. To dopiero będzie prawdziwe braterstwo.

Więc dlaczego wyznaczamy jednego, który wszystkim obmywa nogi, skoro Jezus powiedział żebyśmy sobie nawzajem obmywali nogi? Ten jeden po prostu nie jest w stanie udźwignąć tego wszystkiego, co na siebie bierze. To Jezus Bóg udźwignął wszystko. Człowiek tyle nie jest w stanie udźwignąć. Druga sprawa, to w ten sposób kwestionuje się wzajemne braterstwo.---------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

3

4

5

7

8

9

10

12

13

15

16

20

21

22

23

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 25.01.2020