Teologia Najświętszego sakramentu

dodane 14:17

Ciała i Krwi Chrystusa nie można sprofanować

 

Rozmawiałem z księdzem o podobieństwie właściwości Ciała i Krwi Chrystusa oraz manny. W związku z tym, że jak zostawili na później, to się psuło, to wyciągnął taki wniosek:

Bóg chciał żeby całkowicie mu zaufali i nie zbierali na zapas. Powiedziałem - przemyślę to.

No ale w opisie jest, że jedni zebrali dużo, a drudzy mało, a jak przyszło do zmierzenia, to się okazało, że jedni i drudzy zebrali tyle samo - tyle, ile wynosiła dzienna potrzeba. Więc jego tłumaczenie jest błędne, bo nie mogli zebrać więcej, jak wynosiła dzienna potrzeba. (Wj 16) Psuło się, bo nie można przechowywać. Nie spożyta traciła ważność. Z Ciałem i Krwią Chrystusa jest tak samo. Ważne jest tylko w chwili spożywania. W Tabernakulum jest zwykły chleb. Zamienia się w Ciało i Krew Chrystusa w chwili spożywania. To kładzie przekonanie władców o tym, ze mają władzę nad Bogiem i mogą decydować za Niego o wszystkim. Nie da się sprofanować Boga w Najświętszym Sakramencie, bo nawet jak Człowiek wypluje, to w tym momencie traci ważność. Boga profanujemy, profanując drugiego człowieka.

Profanujemy Go sprzedając brata za srebrniki, traktując drugiego z wrogością i  pogardą. Profanujemy Go zapierając się tego, co myślimy i mówiąc to, co będzie dobrze przyjęte przez innych. To jest właśnie zapieranie się Boga.

 

Zapieramy się Boga ślubując posłuszeństwo władcom tego świata, którzy chcą ustalać, co jest białe, a co jest czarne, bez względu na prawdę. Skoro człowiek ślubuje królom, to tym samym odrzuca królowanie Boga, bo to, co mówi Bóg nie ma już znaczenia. To król decyduje. Coraz więcej wokół nas czarnego ale nikt nie protestuje. Przekonano ich, że nie mają nic do powiedzenia.----------Http://prorok.phorum.pl

 

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 07.12.2019