Łysy jadowity gad 3

dodane 13:58

Łysy jadowity gad 3

W piątek byłem na kobielskiej i odetchnąłem, widząc pusty grób. Dzisiaj poszedłem do kościoła w Zerzniu (27,04), przy Trakcie lubelskim. Znowu figura Jezusa leży w grobie przykryta płachtą. Było to kilka minut przed mszą. Wpadłem w takie emocje, ze postawiłem cały kościół na baczność. Odkryłem figurę Pana Jezusa i poszedłem do zakrystii z reklamacją. Wyszedłem później przed prezbiterium i mówiłem do wszystkich. Było pewnie ze setka ludzi. No może ktoś zrozumie.

Poszedłem po Mszy do księdza, który Msze odprawiał. Powiedział, ze przeze mnie w nerwach odprawiał Mszę. Zaczął argumentować o tym niezupełnie pustym grobie. Argumentacja była karkołomna. Wyglądało to mniej więcej tak:
To jest tylko obraz. Przecież wszyscy wiedzą, że Jezus zmartwychwstał i ten grób jest tylko obrazem. Przecież Jezus nie wisi na krzyżu, a cały czas jest przedstawiany w ten sposób. To jest tylko obraz.
No i zacząłem się zastanawiać nad krzyżem. No bo skoro Jezus nie wisi na krzyżu, to dlaczego jest na tym krzyżu przedstawiany 8766 godzin w roku. Może krzyż powinien być eksponowany tylko podczas triduum paschalnego? Czy w pierwszych wiekach tak eksponowano krzyż? Najwięcej krzyży jest na cmentarzach, a jaka rolę tam pełnią? Przecież krzyż jest symbolem śmierci Jezusa. Symbolem jego ofiary. A czego symbolem są te krzyże na cmentarzach? A co Jezus mówił na ten temat?

Mt 8
 21 Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!». 22 Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!»

Wygląda na to, że Jezus tutaj całkowicie zlekceważył cmentarze. Więc dlaczego ludzie taka czcią otaczają kości? To co -  Jezus na tym krzyżu pilnuje kości?
J6 
48 Jam jest chleb życia. 49  Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?» 
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

To jest jedyny sposób aby przywrócić kości do Życia. Więc zamiast stawiać krzyże na cmentarzu, to lepiej jest spożywać Ciało i Krew Chrystusa, bo tylko w ten sposób ma się udział w Jego Ofierze. Można to robić również w intencji za zmarłych. I tylko takie celebrowanie Jego Ofiary ma sens.

nd pn wt śr cz pt sb

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 06.12.2019