Ave Cezar

dodane 12:19

Wyznawcy rzymskiego krzyża – „Rzymianie”

 

 

Jak to w katolikach zakorzeniony jest ten rzymski krzyż. Odkąd przyjęli prawo rzymskie, to stali się „Rzymianami”, a stali się „Rzymianami” żeby na sposób rzymski rozprawiać się ze swoimi przeciwnikami. Stąd prześladowania inaczej myślących, stosy, prześladowania i nawet ludobójstwo. Kto im zaszczepił  takie myślenie? Czy to Jezus głosił takie nauki żeby się w ten sposób obchodzić  ze swoimi przeciwnikami? Przecież Sam mógł Żydów w ten sposób potraktować. Zostawił nam jednak zupełnie inne wzorce do naśladowania. To Jego mamy naśladować, a nie rzymian, którzy wszystkich naokoło zniewalali.

 

Żydowska mentalność w Kościele.

To pozostałość po żydowskim myśleniu Apostołów, której nie potrafili się pozbyć. Piotr przestał przestrzegać prawa mojżeszowego ale w obecności Żydów udawał, że tego prawa przestrzega. Paweł aby pozyskać Żydów też udawał, że tego prawa przestrzega. Niestety ale nauka, którą głosił, Żydom się nie podobała i był przez nich prześladowany. To ile jest tego żydowskiego myślenia w Kościele – pozostałości po tym udawaniu?  - jest bardzo wiele. Było też udawanie w drugą stronę. Żydzi udawali, że uwierzyli, bo widzieli w tym swój interes, że można w ten sposób żyć na koszt innych. Stąd zbiórki wśród pogan na „świętych Jerozolimy”. To oni wprowadzali mentalność żydowską do Kościoła. To oni zaczęli wprowadzać rządy na wzór królów tego świata. Żydzi od początku uważali, że Bóg ich wybrał aby rządzili światem. Teraz w chrześcijaństwie mogli realizować swoje marzenia o władzy. Na gruncie nauki Jezusa nie mogli jednak znaleźć podstaw do takiej władzy. Musieli sobie podwaliny dla takiej władzy sami stworzyć. Potrzebne do tego były teksty, które by taką władzę uzasadniały. Takie teksty znalazły się w Dziejach Apostolskich. Najstarsze egzemplarze Dziejów Apostolskich datowane są na przełom drugiego i trzeciego wieku. Być może oryginał był wcześniejszy. Wpleciono tam kilka tekstów uzasadniających władzę absolutną sukcesorów Apostołów.

Mt 20

«Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

 

A więc w jaki sposób przełożeni w kościele realizowali te wskazania Jezusa? Kościół się rozpada, bo do tej pory to strach go spajał. Tych, którzy wierzą prawdziwie jest garstka. Z codziennej Komunii zrobiono zabobon. Ośmieszani są ci, którzy jeszcze to robią. W tygodniu w Polsce garstka ludzi na Mszy. We Francji nawet w niedzielę garstka. Tam aby utrzymać kościoły, to msze niedzielne odprawiają wahadłowo na przemian w różnych kościołach, bo inaczej to im poszczególne kościoły pozamykają. To jak ludzie mają doświadczyć Boga skoro się z Nim nie jednoczą?

To Bóg się zmienił, że kościoły opustoszały? Czy też to pasterze zawiedli, bo z okrucieństwem obchodzili się z owcami Pańskimi? A może opowiadali ludziom zmyślone historie i ludzie mieli dość słuchania bajek, szczególnie że sporo ich to kosztowało? ---------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

6

8

9

11

13

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 19.10.2019