Gdy brat twój zgrzeszy

dodane 22:04

Spójrz najpierw w lustro, czy nie masz belki we własnym oku

Mt 18


15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

 

Mt 7

1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

 

Do Mt 18. Ja cały czas myślałem, że tam jest  -  Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie ale jest -  Gdy brat twój zgrzeszy.

Jednak, jak się czyta cały kontekst, to wychodzi,że jednak chodzi o grzech (przeciwko mnie). Świadczy o tym zdanie -  18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. To właśnie załatwienie sprawy między sobą powoduje to, że ta sprawa nie będzie rozsądzana w niebie. (na sądzie). Władcy odnoszą błędnie to zdanie do swoich zarządzeń i chorych pomysłów. Myślą, że swoimi decyzjami zwiążą samego Boga, a to zdanie dotyczy tylko sporu z bratem.

 

Te słowa  - Gdy brat twój zgrzeszy. Nie mogą być wezwaniem do upominania brata przy okazji każdego grzechu, bo zaprzecza temu Mt 7 o drzazdze i belce w oku. Upominanie z pozycji wyższości może prowadzić do skutków wręcz odwrotnych do zamierzonych. W nawracaniu dużo skuteczniejsze jest dzielenie się swoją wiarą od upominania.---------------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

6

8

9

11

13

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 19.10.2019