Karanie niewinnego

dodane 15:20

Dzieci wykluczonych - niewinne


Miałem właśnie dziwny sen. Śniło mi się jak jeden człowiek się spowiadał przed drugim i ten spowiednik okładał spowiadającego się taką dość dużą deską. Spowiadający się trzymał w beciku małe dziecko. Spowiednik podchodzi od przodu i od spodu wali tą deską dziecko w beciku, aż podskoczyło, i mówi - a jak robiłeś to dziecko to grzeszyłeś? - obudziłem się. Wychodzi na to, że Kościół w swoim podejściu do cudzołożników, karze nie tylko cudzołożnika ale karze również jego dzieci. Skutkiem takiego traktowania cudzołożników, jest najczęściej odejście od Kościoła takich ludzi. Dzieci tych ludzi ponoszą tego konsekwencje, bo wychowują się bez Boga. Sodoma się rozrasta, bo życie bez Boga najczęściej skutkuje upadkiem moralnym.

 

 

Mt 13

24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"».

 

Tutaj Jezus naucza swoich uczniów żeby wszystkich traktowali jednakowo, bo usuwając chwast wyrwą go razem z pszenicą. Nawet jeśli ojciec można by rzec jest chwastem, to jego dziecko może być pszenicą. Niestety karząc ojca, skazuje się razem z nim też jego dzieci. Odejście ojca od Kościoła skutkuje również na jego dzieci. To jest właśnie karanie niewinnego. Skoro Jezus na ostatniej wieczerzy Judasza potraktował dokładnie tak samo, jak pozostałych uczniów, to dał nam przykład aby wszystkich traktować tak samo.

 

Mt 24

45 Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 

Tutaj jest znowu o Karmieniu wszystkich przez szczęśliwego sługę. Inny sługa, który zamiast karmić to bije współsługi, odpowie za swoją niegodziwość.

------------------------Http://prorok.phorum.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

6

8

9

11

13

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 18.10.2019