Kolęda

krzysiekniepieklo

dodane 2019-01-04 21:18

Chodzą od domu do domu. Konsekwencje braku gościnności mogą być dotkliwe

Yarpen napisał:

Skąd wytrzasnąłeś informację, że Chrystus "chodził i głosił po domach"?

 

Yarpen napisał:


Różnica jest taka, że Wniebowzięcie NMP jest częścią Tradycji Apostolskiej, a głoszenie przez Chrystusa i Apostołów "od domu do domu" wymyślili Świadkowie Jehowy.Mnie zastanawia tradycja chodzenia po kolędzie. Skąd to się wzięło? Dlaczego to jest z taką pieczołowitością pielęgnowane, że nawet dla tego procederu zaniedbuje się Mszę Świętą i Spowiedź? Czy w Piśmie Świętym jest jakieś uzasadnienie tego procederu? Wygląda to na tak ważny obrzęd, że nawet diakon w tym księdza nie może zastąpić. Tylko czy kolęda ma jeszcze coś wspólnego z głoszeniem słowa? Z moich obserwacji w mojej parafii na Korkowej w Warszawie, to kolęda skutkuje jak najgorzej. Na czas kolędy skasowano codzienną mszę o 18,30 i do tego na tej jednej mszy popołudniowej o 17,30 często nie wychodzi żaden ksiądz do spowiedzi. Na czas kolędy na mszy popołudniowej jest dużo mniej ludzi jak normalnie było. Widocznie kolęda jest dużo ważniejsza dla miejscowego proboszcza od Mszy i od Spowiedzi. Do kolędy podchodzi perfekcyjnie. Mam podejrzenia dlaczego tak się dzieje ale jest mi trudno w to uwierzyć. Chyba będę musiał iść i się zapytać wprost. Yarpen na pewno mnie w tym nie wyręczy.

Yarpen to ma podwójne standardy. Od innych wymaga żeby podali cytat z pisma dla potwierdzenia racji, a od siebie to już tego nie wymaga. Powołuje się wtedy na tradycję, czyli na wiarę bez dowodów.

 

Skąd wytrzasnąłeś informację, że Chrystus "chodził i głosił po domach"?

A pamiętasz Yarpen, jak Jezus był w domu Łazarza i głosił nauki. Marta się krzątała przy posłudze, a Maria się przysłuchiwała Jezusowi?

A jak bywał na zaproszenie faryzeuszów i wygłaszał nauki? To też było w domu faryzeuszów. Raczej na siłę się do nikogo się wpraszał żeby zbierać datki.  Objadał tych, których było na to stać i którzy Go zapraszali. Jak myślisz Yarpen, że Jezus zawsze mówił do tłumów, to jesteś w grubym błędzie. Takie intymne relacje, jak z Łazarzem i jego rodziną, zawiązywały się właśnie z takich spotkań domowych w niewielkiej grupie ludzi, a nie na mowach do tłumów. Bywał też w domach uczniów, chociaż mało jest o tym w Piśmie Świętym.

N P W Ś C P S
30 31 2
6 10 11 12
13 14 16 17 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 19.01.2019