Oto jestem przeciw pasterzom

krzysiekniepieklo

dodane 2018-12-18 22:58

Z ich ręki zażądam moich owiec,

 

Ez 34

17 Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły. 18 Czyż to wam może mało, że spasacie najlepsze pastwisko, by resztę swego pastwiska zdeptać swoimi stopami, że pijecie czystą wodę, by resztę zmącić stopami? 19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami. 20 Dlatego Pan Bóg tak mówi do nich: Oto Ja sam będę prowadził sąd pomiędzy owcą tłustą a owcą chudą. 21 Ponieważ wszystkie zwierzęta słabe odpychaliście bokiem i plecami i popychaliście je swoimi rogami, tak że je przepędzaliście, 22 dlatego chcę pomóc moim owcom, by już więcej nie stawały się łupem; osądzę poszczególne owce.

 

To do tych, którzy tak głośno krzyczą żeby drugiego nie dopuszczać do Komunii, bo coś tam. Tutaj o was jest barany nadęte pychą. Nie jesteście w niczym lepsi od tych, których przeganiacie. Jezus, tak jak was, nabył ich Swoją Krwią. To są jego owce. Każdy, kto przyczyni się do śmierci jednej z tych owiec, odpowie przed Bogiem za jej śmierć. Jak myślicie, że wasze grzechy są mniejsze, to jesteście w grubym błędzie. To wasze rogi są przyczyną waszej buty. Każdy, kto przychodzi, a nie zostaje wpuszczony, będzie waszym oskarżycielem przed Bogiem, bo rozsądzacie nie o swojej własności. Więc dobrze wam radzę, zacznijcie dbać o tych najsłabszych, aby Bóg nie poraził was swoim gniewem.

A do tych, którzy nie czują się owcami:

Ez 34


1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec? 3 Nakarmiliście się mlekiem, odzialiście się wełną, zabiliście tłuste zwierzęta, jednakże owiec nie paśliście. 4 Słabej nie wzmacnialiście, o zdrowie chorej nie dbaliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zabłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie odszukiwaliście, a z przemocą i okrucieństwem obchodziliście się z nimi.

A ty pasterzu oblecz się w wór i żebraj o Boże miłosierdzie, bo Bóg zażąda swoich owiec powierzonych twojej pieczy.

Ez 34

5 Rozproszyły się [owce moje], bo nie miały pasterza i stały się żerem wszelkiego dzikiego zwierza. <Rozproszyły się>, 6 błądzą moje owce po wszystkich górach i po wszelkim wysokim pagórku; i po całej krainie były owce moje rozproszone, a nikt się o nie nie pytał i nikt ich nie szukał.

 

Pasterzu – zgromadź i zacznij karmić chociaż te owce Pana, które jeszcze przychodzą. Może Bóg ulituje się nad tobą i ujdziesz przed jego gniewem. Jeśli myślisz, że jesteś lepszy od tych, których przegoniłeś, to jesteś w wielkim błędzie. Bóg ustanowił ciebie pasterzem, a nie sędzią - więc wydawaj żywność w oznaczonym czasie.

N P W Ś C P S
31 2 3 4 5 6
8 10 12
16 17 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Dzisiaj: 20.04.2019