Judasz na ostatniej wieczerzy

krzysiekniepieklo

dodane 2018-12-04 17:41

Komunia ostatnią deską ratunku

 

Jezus obmył Judaszowi nogi i dał mu Komunię. Potraktował go dokładnie tak samo, jak pozostałych uczniów. Jezus powiedział nam żebyśmy go naśladowali. To dlaczego niektórym odmawia się Komunii, skoro Jezus nawet Judaszowi dał? To co, Jezus popełnił błąd dając judaszowi Komunię? Nie – to nie jest możliwe. Bóg nie może się mylić.  Jan napisał, że po spożyciu kawałka chleba wszedł w Judasza szatan. W pozostałych Ewangeliach nie ma nic na ten temat. Stąd wniosek, że nikt tego szatana nie widział, bo jak by widzieli szatana, to była by reakcja i wszyscy by się pytali Jezusa – co się dzieje. Jan to sobie wymyślił i tak napisał, jak by to był fakt. Dla mnie to jest tylko bezsporny dowód na to, że Judasz dostał Komunię tak samo jak pozostali. Jezus dając mu Komunię, daje dowód na to, że każdemu chce Komunię dać. Każdego chce ratować. Nie jest możliwe żeby Jezus oddał szatanowi Judasza. Pozostawił mu tylko wolny wybór. No, bo jeżeli Jezus oddał Judasza szatanowi, to nie zmienia nic w tym, że takim też chce Komunię dawać, no bo Judaszowi dał. Może Bóg chciał żeby wszyscy tacy Judasze się powiesili. Świat oczyszczony ze wszystkich takich ludzi będzie dużo piękniejszy. Zostaną tylko sprawiedliwi i nikt drugiego nie będzie zdradzał, przymuszał do grzechu i dawał złego przykładu. Same korzyści dla świata.

Nikt z ludzi nie jest godny żeby przyjąć Komunię. Wszyscy jesteśmy Judaszami i zdradzamy Boga. Jak by Bóg chciał nas rozliczać z godności, to co chwilę ktoś by padał martwy podczas przyjmowania Komunii. Jak trudno jest człowiekowi uwierzyć, że to jest dla nas ostatnia deska ratunku. Dużo łatwiej człowiek uwierzy, że jest godny i lepszy od tego, któremu Komunii nie chcą dawać.

 

Faryzeusz i celnik


Łk 18
9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

 

Takie różnicowanie ludzi skutkuje jak najgorzej, a wzięło się to z 1 Kor 11

1 Kor 11

26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni.

Tutaj Paweł wyraźnie pisze o swoim własnym osądzie. Nie ma tutaj śladu myślenia żeby drugiego wykluczać z Komunii.

N P W Ś C P S
30 31 2
6 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 18.01.2019