Złoty cielec

krzysiekniepieklo

dodane 2018-11-30 10:26

Bóg jest Bogiem Żywym

 

Byłem wczoraj u św. Wacława i odmawialiśmy litanię do niego.  Jest tam jedno takie wezwanie – „źródło dobroci”

Do tej pory myślałem, że źródłem dobroci jest Bóg, a tu się okazuje, że źródłem dobroci jest również św. Wacław. Poszedłem do proboszcza aby tą sprawę wyjaśnić. Mówił – w zasadzie, to modlimy się do Boga. Ja nie jestem władny żeby to zmienić. No ale ta sytuacja nakręciła moje myślenie. Miałem kiedyś taki przypadek:

Miałem ciśnienie aby iść do proboszcza i prorokować  o żebraniu o Boże miłosierdzie.Było to przeszło dziesięć lat temu. Miałem wtedy zupełnie inne wyobrażenie tego żebrania.Tą krucjatę miał poprowadzić ksiądz, któremu miałem to wszystko oddać.Myślałem wtedy, że jestem Samuelem, a ten ksiądz Dawidem.  – Tak mu kiedyś prorokowałem „ Ty jesteś Dawid i Pan położy wszystkich naszych wrogów pod twoje stopy” Miałem proboszczowi powiedzieć taki tekst – „Wypełniła się już czara Mojego Miłosierdzia i wkrótce się wyleje na świat”

Dalej, to mi chodził po głowie tekst, który nie pasował do tego pierwszego zdania ale tak to sobie wbiłem do głowy, że nie umiałem z tego zrezygnować.Było to coś w tym stylu

„Aby to się stało, to ja mam błogosławić temu księdzu”  i coś tam dalej.

To po prostu było tak sztuczne, że mnie to raziło.

Zapytałem więc – jak ja mam to powiedzieć, bo to mi zupełnie nie pasuje?

Usłyszałem – jeśli to nie pasuje, to to odrzuć. No i tak zrobiłem.Poszedłem do proboszcza i powiedziałem”

„To mówi Pan. Wypełniła się już czara Bożego miłosierdzia i wkrótce się wyleje na świat”

Proboszcz się pewnie mocno zdziwił ale nic nie powiedział.

 

Jest w Kościele sporo takich bzdurnych tekstów, które w oczywisty sposób kłócą się z logiką. Ludzie nie potrafią zrezygnować z tego, co zupełnie nie pasuje i jest logiczną bzdurą. W ten sposób ludzie traktują Boga, jak takiego złotego cielca, który jest martwy i jest mu obojętne, co do niego mówimy. Byle się rymowało, a sens jest zupełnie nieistotny. Bóg jest Bogiem Żywym i w ten sposób Go znieważamy.Po prostu Boga nie traktujemy poważnie.

Bóg chce prawdziwej żywej relacji.Właśnie po to stał się jednym z nas aby tą relację uczłowieczyć. Sprawić żeby była prawdziwa.Dał nam przykład prawdziwej miłości i o taką właśnie miłość Mu chodzi. Bynajmniej nie chodzi Mu o taką relację, jaką można mieć do złotego cielca.

N P W Ś C P S
30 31 2
6 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 18.01.2019