Uczeni  w piśmie i faryzeusze

krzysiekniepieklo

dodane 2018-11-12 16:12

Elita narodu wybranego odrzuca Jezusa

                      

                               

Czy coś się zmieniło  w tym temacie od czasów Jezusa?  No bo co mógł im mądrego powiedzieć taki wędrowny niewykształcony kaznodzieja jak Jezus?

- Przecież studiowaliśmy wiele lat i wiemy  dużo więcej od Jezusa. Znamy dokładnie pisma i nikt nam nie może  powiedzieć czegoś, czego byśmy  wcześniej nie wiedzieli. Przecież to wariat, pomylony człowiek, a jeszcze brzydko się o nas wyraża. Po co sobie nim zawracać głowę. To przecież strata czasu. Lepiej rozmawiać o tych sprawach z równymi sobie. Po co słuchać Jego impertynencji.

 

Było paru takich, co się jednak trochę zastanawiali. Znaków, które widzieli, nie dało się tak zupełnie zlekceważyć. Tyle, że nie mieli odwagi żeby to pokazać po sobie. Opinia takich, jak oni sami, była nie do przeskoczenia dla nich. Nie mieli odwagi wyjść przed szereg i stanąć po Jego stronie. Tyle, że chrześcijaństwo nie jest dla tchórzy. Prawie wszyscy Apostołowie swoją wiarę poświadczyli krwią. Na krwi męczenników urosło chrześcijaństwo. Skoro człowiek boi się przyznać do swojej wiary, to dużo tej wierze jeszcze brakuje, aby to była prawdziwa wiara. Skoro człowiek boi się powiedzieć  tego, co myśli, to jest niewolnikiem tych, których się boi. Najprościej jest mówić to, co wszyscy chcą usłyszeć. Takiego wszyscy będą nosili na rękach. Mówienie Prawdy często dużo kosztuje. Czasami trzeba zapłacić najwyższą cenę – tak jak Jezus. Nie ma takiej ceny, której nie warto było by zapłacić za Prawdę. Niektórzy nie cenią jej i sprzedają ją za trzydzieści srebrników.

 

Chrześcijaństwo nie jest dla uczonych w piśmie i faryzeuszów. Tacy ukrzyżują każdego, kto inaczej myśli. kto im się sprzeciwi.

N P W Ś C P S
30 31 2
6 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Dzisiaj: 18.01.2019