Ogromna półka z zasługami

dodane 13:48

Nie rzucajmy swoich zasług na szalę

                                                          

Czytałem właśnie na wierze taką wypowiedź:

Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?"""Albo kto mi odczyta "znak", że byłam przy śmierci rożnych osób i odmawiałam Koronkę-jednej oddałam moje pierwsze piątki i soboty i zasługi życia...Oczywiście te osoby żyją... :razz: :p Myślicie, że Bóg to policzy na poczet ich przyszłej śmierci, po to było?

PS.Kapłan mi powiedział, że dobra duchowe ulegają pomnożeniu i teraz i ja i ta osoba mamy pierwsze piątki i soboty :-) Myślicie że tak jest?"""

 

 

Trochę tutaj logika się sypie – no bo jak była przy śmierci, to ……

 

Ale ja nie o tym. Tutaj osoba mówi, że ofiaruje swoje zasługi życia za inną umierającą osobę.

To może Jezus niepotrzebnie umierał? To może każdy swoje zasługi niech ofiaruje za każdego człowieka z osobna i w ten sposób te zasługi tak się rozmnożą, że śmierć Jezusa na krzyżu będzie zbędna. Spod ogromnej góry naszych zasług nie będzie już widać tych naszych grzechów.

Te nasze zasługi, to jest świetny towar i tylko trzeba ten towar umieć dobrze sprzedać. Nie wiem, dlaczego ludzie taką nadzieję pokładają w swoich zasługach. W zasadzie, to wiem. To Kościół często tak naucza, a niektórzy ludzie to kupują. Później idą na drugą stronę z ogromnym worem swoich zasług i mówią – oto zapłata za moje zbawienie. No skoro rzucają taki wór, to wtedy Bóg będzie sprawdzał, czy wystarczy tego do zbawienia. Na drugą szalę rzuci nasze grzechy i wtedy nasza doskonałość  zacznie cierpieć. Mało jest takich, którym wystarczy. Zbawić się z tytułu wypełnienia prawa jest bardzo trudno. Nie opłaca się takie ryzyko żeby postawić na tą kartę.

Tutaj  jest wprawdzie mowa o ofiarowaniu tych zasług za drugą osobę. To jednak nie zmienia scenariusza. Skoro są zasługi, to na drugiej szali znajdą się grzechy. Może to być kamień u szyi dla człowieka i tak ledwo utrzymującego się na powierzchni. Modlitwa za umierającego, to bardzo dobra rzecz. Nie traktujmy jednak ofiary jako zasługi. To jest raczej budowanie relacji z Bogiem.

No bo jak ktoś za ofiarę żąda zapłaty, to przestaje to być ofiarą, a staje się towarem.

nd pn wt śr cz pt sb

30

1

2

4

5

6

8

12

13

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 20.07.2019