Wątki w koszu (katolik)

Do moderacji katolika (2)

dodane 12:46

Czy Was stać?

Chciałem się zapytać moderacji katolika - dlaczego ten wątek został wyrzucony do kosza? Prawo jest po waszej stronie ale oprócz prawa jest jeszcze sprawiedliwość.

Ja odnoszę się właśnie do sprawiedliwości. Czy to, co zrobiliście, było sprawiedliwe?

 

A oto wątek wyrzucony do kosza:

 

Czy nas stać?

11.07.2017

Czy nas stać? Moderatorzy: Robur, Jockey, merss

Czy nas stać? Autor Wiadomość krzysiekniepieklo

Czy nas stać?

Mt 13

44 Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. 45 Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. 46 Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

Co to znaczy znaleźć tą drogocenną perłę? - to znaczy zrozumieć jak funkcjonuje królestwo Boże i pragnąć należeć do tego królestwa. Trzeba sobie uświadomić jaką cenę nam przyjdzie zapłacić za realizację tego pragnienia. Aby posiąść królestwo, to nie da się tego królestwa ukraść tak, jak by można było posiaść perłę. Za królestwo trzeba zapłacić. Cena nie jest wysoka dla tych co nic nie mają. Cena wydaje się wygórowana dla tych co mają wiele. Tak naprawdę to cena jest jednakowa dla wszystkich. Po prostu trzeba Bogu oddać wszystko co się posiada. Żydzi jak osiedli w ziemi obiecanej to wszystko oddali Bogu i Bóg nimi rządził. Mieli sędziów. Ale odrzucili rządy Boga i zażądali króla. Chcieli być jak inne narody. Rządy Boga uznali za obciachowe. Dostali króla i zaczęły się problemy, bo to już nie Bóg nimi rządził tylko człowiek. Bóg się nie wtrącał, przecież sobie tego nie życzyli. Królestwo Boże to jest właśnie taki świat gdzie rządzi Bóg. Tam nic nie jest twoje ale wszystko należy do Boga. Jak nie oddasz wszystkiego co posiadasz, to nie możesz tam przebywać. Każdy może wybrać. Bóg dał człowiekowi wolność. Jak chcesz posiąść królestwo, to musisz sprzedać wszystko i zapłacić za nie. Czy Ciebie na to stać? Każdy ma dość żeby zapłacić. Niektórzy uważają, że nie warto przepłacać.

Pn lip 10, 2017 10:43 am

Wespecjan Dyskutant Re: Czy nas stać?

Do jakiego momentu "oddajesz wszystko" Bogu? Sprzedałeś mieszkanie, rozdałeś biednym, rzuciłeś prace by Bóg sie zatroszczył o twoj byt?

Pn lip 10, 2017 1:40 pm

krzysiekniepieklo Re: Czy nas stać?

Oddałem Mu Lejce.

Pn lip 10, 2017 1:56 pm

Wespecjan Dyskutant Re: Czy nas stać?

krzysiekniepieklo napisał(a): Oddałem Mu Lejce.

Jaki masz dowód, że to On kieruje tą twoją furmanką, a nie ty sam, tylko na inny sposób, niż wcześniej?

Pn lip 10, 2017 2:02 pm

krzysiekniepieklo Dyskutant Re: Czy nas stać?

Postaram się Ci przybliżyć, jak to funkcjonuje. Przykład; wzięli mnie i okradli. Normalna reakcja jest taka, że jak byś dorwał złodzieja to ...............dopisz sobie sam. Ja też tak reagowałem. Jak już oddałem wszystko Bogu, to złodziej nie może mnie okraść, bo wszystko co posiadam należy do Boga. Jeżeli ten złodziej coś ukradł, to nie mnie. Mnie tylko Bóg odebrał to, co mi użyczył na jakiś czas. Ja nie mam wtedy żadnego stresu i nie robię głupot żeby się zabezpieczyć przed kolejną kradzieżą. Nie masz pojęcia ile ludzie wydają żeby się zabezpieczyć, a i tak są okradani.

Pn lip 10, 2017 4:32 pm

Wespecjan Dyskutant Re: Czy nas stać?

krzysiekniepieklo napisał(a): """Postaram się Ci przybliżyć, jak to funkcjonuje. Przykład; wzięli mnie i okradli. Normalna reakcja jest taka, że jak byś dorwał złodzieja to ...............dopisz sobie sam. Ja też tak reagowałem. Jak już oddałem wszystko Bogu, to złodziej nie może mnie okraść, bo wszystko co posiadam należy do Boga. Jeżeli ten złodziej coś ukradł, to nie mnie. Mnie tylko Bóg odebrał to, co mi użyczył na jakiś czas. Ja nie mam wtedy żadnego stresu i nie robię głupot żeby się zabezpieczyć przed kolejną kradzieżą. Nie masz pojęcia ile ludzie wydają żeby się zabezpieczyć, a i tak są okradani."""

 

Aaaaaa....no to trzeba było tak od razu. Bóg to złodziej, który ukradł ci żonę, a to cie cholernie zabolało. Wiec by ból sie nie powtórzył postanowiłeś oddać wszystko czego strata może przynieść ból, by złodziej nie miał po co przyjść. Krotko mówiąc zostałeś w środku buddystą, który proponuje by człowiek w swoim życiu jak najbardziej upodadbniał się do warzywa, bo rośliny nie czuja bólu.

Pn lip 10, 2017 4:41 pm

sapper Niesamowity Gaduła Re: Czy nas stać?

Ty po prostu zostawiłeś wszystko samopas a nie oddaleś Bogu. Lenistwo dość wyraźnie różni się od wiary.

Pn lip 10, 2017 4:43 pm

krzysiekniepieklo Dyskutant Re: Czy nas stać?

Wiedziałem, że nie zrozumiecie. Na szczęście nie Was miałem na myśli jak to pisałem. Nie jestem wiec rozczarowany.

Pn lip 10, 2017 4:48 pm

sapper Re: Czy nas stać?

"""krzysiekniepieklo napisał(a): Wiedziałem, że nie zrozumiecie. Na szczęście nie Was miałem na myśli jak to pisałem. Nie jestem wiec rozczarowany."""

 

To co ty, piszesz do tych których tu nie ma?

Pn lip 10, 2017 5:04 pm

krzysiekniepieklo Re: Czy nas stać?

Bóg wie po co mi każe pisać. Mogą to zrozumieć ci, którzy należą do królestwa.

Pn lip 10, 2017 5:16 pm

Yarpen Zirgin Niesamowity Gaduła Re: Czy nas stać?

Czyli temat jest do skasowania, bo to zwykły wpis na bloga, a nie przeznaczony do przedyskutowania.

Pn lip 10, 2017 5:53 pm

krzysiekniepieklo Dyskutant Re: Czy nas stać?

Widzisz Yarpen; jest nadzieja, że ktoś należący do królestwa, też będzie chciał coś powiedzieć. Nie rozumiesz - nie komentuj.

Pn lip 10, 2017 6:26 pm

Yarpen Zirgin Niesamowity Gaduła Re: Czy nas stać?

Ręce opadają. Jeżeli czekasz na klakierów, którzy będą padać z zachwytu przed tym, co piszesz, to musisz założyć własne forum, gdzie wpuścisz tylko tych, co wyznają Twoje poglądy. Na wypowiedzi osób, które należą do Królestwa Bożego będziesz musiał poczekać do powrotu Chrystusa. Na Ziemi mamy jedynie kandydatów.

 

PeterW moderator

TAK WIĘC SPOKOJNIE MOŻNA ZAMKNĄĆ TEN WĄTEK(PW)

Pn lip 10, 2017 6:35 pm

 

krzysiekniepieklo Dyskutant Re: Duch Boży w nas.

To jest ostatni post w zamkniętym wątku "czy nas stać" napisany przez Yarpena.

"""Ręce opadają. Jeżeli czekasz na klakierów, którzy będą padać z zachwytu przed tym, co piszesz, to musisz założyć własne forum, gdzie wpuścisz tylko tych, co wyznają Twoje poglądy. Na wypowiedzi osób, które należą do Królestwa Bożego będziesz musiał poczekać do powrotu Chrystusa. Na Ziemi mamy jedynie kandydatów."""

TAK WIĘC SPOKOJNIE MOŻNA ZAMKNĄĆ TEN WĄTEK(PW)

 

Generalnie nie komentuję do zamykanego wątku ale tutaj jest sytuacja wyjątkowa. Yarpen zakwestionował nie tylko nauczanie KK ale zakwestionował to co mówił Jezus o królestwie Bożym.. Królestwo Boże jest tutaj i po tamtej stronie. Kto twierdzi, że na ziemi są tylko kandydaci, to albo kłamie albo się myli. Żywi nalezą do królestwa, a martwi do królestwa nie należą. Nie ma żadnego pojęcia kandydat. Jak Pan Jezus mówił o perle to mówił o naszych wyborach. Posiąść królestwo mogą tylko żywi i tu na ziemi. Ja czekałem na komentarze tych, co są w stanie łaski i należą do królestwa. Wielu takich jest wśród nas. Pn lip 10, 2017 10:38 pm

na tym wątek zamknięto.

dziękuję moderacji, że w ogóle pozwoliła mi się wypowiedzieć do zamykanego wątku, bo na wierze, to się nie zdarzało.

ocenę pozostawiał czytelnikom.

Czy nas stać?

1 Komentarz

  • Niezalogowany użytkownik 1. Yarpen_Zirgin | 12.07.2017

Fajnie, że zamieściłeś ten piękny pokaz tego, że przyszedłeś na forum katolik.pl nie po to, aby dyskutować, lecz w celu głoszenia. Nie mogłeś ładniej pokazać, że miałeś w czterech literach regulamin forum, ale pretensje o to, że Twoje tematy zamykano, kierujesz do moderacji.

Wygląda na to Yarpen, że ta cała afera to jest przez Ciebie. Wrzucono to do kosza aby twój obciach nie był na wierzchu i żeby tego nie czytali.

  • Niezalogowany użytkownik 3. Yarpen_Zirgin | 12.07.2017

To, co teraz robisz, pokazuje na to, że uruchomił się u Ciebie mechanizm wyparcia. Nie potrafiąc przyznać, że sam sobie załatwiłeś zamknięcie i wywalenie tematu do kosza, szukasz "wyjaśnienia", które pozwoli Ci na udawanie przed sobą, że w niczym nie zawiniłeś.
Przykro patrzeć, że nie potrafisz stanąć w prawdzie sam przed sobą i dostrzec, że jedynym winnym zarówno wyrzucenia Cię z forum.wiara.pl, jak i zablokowania tematów na katolik.pl... jesteś Ty sam.

Zamknięto tylko?
Nie. wyrzucono do kosza jako śmieci.

Komentarz został zmoderowany. Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez krzysiekniepieklo (12.07.2017 21:51)

  • Niezalogowany użytkownik 5. Yarpen_Zirgin | 13.07.2017

I słusznie, bo to były śmieci łamiące regulamin forum, który zobowiązałeś się przestrzegać.

No to wyjaśnij Yarpen w którym miejscu złamałem regulamin?
To, że Ty nie rozumiesz co to jest królestwo Boże jasno widać z Twojej wypowiedzi. To, że nie rozumiecie, nie może być podstawą do zamykania i wyrzucania do kosza.

 

 

A innych zachęcam do dyskusji - "czy nas stać?"

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 18.01.2022