« Jeszcze jesteśmy w niewoli Powrót do Życia »

Przybiłem Jezusa do krzyża

08.09.2018

Przebacz mi Jezu

                                                                                                Przybiłem Jezusa do krzyża

 

Skoro mówi się o Eucharystii - czyli o dziękczynieniu, to pomniejsza się części Mszy najważniejsze. Stąd później takie pomysły, że zbawienie już się dokonało.

Nie.  Dla żyjących obecnie, zbawienie dopiero się dokonuje.Musimy się przyznać, że przybiliśmy Boga do krzyża. Musimy przejść z Jezusem od Ogrójca na Kalwarię. Zobaczyć siebie w tych wszystkich sytuacjach, kiedy zawodziliśmy, czy wręcz poniewieraliśmy Bogiem. To my jesteśmy tymi, którzy zabijają Jezusa. Bóg nam na to pozwala żeby nas w ten sposób ocalić. Właśnie w ten sposób chce nam otworzyć oczy na naszą nędzę aby nas pobudzić do skruchy. Może dlatego Żydzi nie potrafili uwierzyć, bo nie było ich stać na to żeby się przyznać do tego, że zabili Boga. Właśnie dlatego powinniśmy traktować ofiarę Jezusa jako ofiarę przebłagalną za grzechy. Spowiedź, to jest tylko darowaniem kary za grzechy. Spowiedź to jest tylko obmycie z grzechów przed Komunią. Spowiedź nie przywraca utraconego Życia z powodu grzechu. Dopiero spożycie Ciała i Krwi Chrystusa ze skruchą z powodu własnych grzechów, przywraca utracone Życie. Dopiero wtedy Duch Święty Ożywia martwą duszę. Im częściej spożywamy Ciało i Krew Chrystusa, tym więcej mamy w sobie tego Bożego Życia i tym łatwiej nam bronić się przed szatanem.

1 Komentarz

 • Zapoznaj się, kłamco i fałszywy proroku, z CAŁYM nauczaniem na temat Sakramentu Eucharystii!!!

 • A Ty Yarpen masz jakieś dowody na te twoje twierdzenia? Czy tylko nie podoba Ci się to, co piszę?

 • Na to, że kłamiesz czy na to, że jesteś fałszywym prorokiem?

  Dowód na Twoje kłamstwa na temat nauczania o Sakramencie Eucharystii ("Skoro mówi się o Eucharystii - czyli o dziękczynieniu, to pomniejsza się części Mszy najważniejsze.")jest tutaj: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-1.htm - Kościół NIE sprowadza Mszy Świętej tylko do dziękczynienia, a ponieważ już Cię tam odsyłałem, a ty cytowałeś fragmenty KKK, to jesteś ŚWIADOMY tego, że nauczanie na temat tego sakramentu na nauce o dziękczynieniu ani się nie zaczyna, ani nie kończy. Czyli KŁAMIESZ.

  Dowód na to, że jesteś fałszywym prorokiem? Chociażby to, że ZAPRZECZASZ temu, co mamy przekazane przez Apostołów i głosisz WŁASNĄ Ewangelię, a nie tę przekazaną przez nich, a czego dowodzi np. negacja wstąpienia szatana w Judasza po tym, jak spożył podany mu przez Zbawiciela umoczony kawałek chleba (vide Ewangelia wg. św. Jana 13,26-27).

  Aha... Wbrew Twoim urojeniom Sakrament Pojednania przywraca "życie w Bogu", czyli stan łaski uświęcającej. Nie jest do tego konieczne spożycie Komunii Świętej.

 • """Aha... Wbrew Twoim urojeniom Sakrament Pojednania przywraca "życie w Bogu", czyli stan łaski uświęcającej. Nie jest do tego konieczne spożycie Komunii Świętej."""

  Yarpen; to jest oczywista herezja. Zaprzeczasz w sposób oczywisty słowom Jezusa.
  J 6
  53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

  Yarpen; - trup nie jest w stanie łaski.

 • Odpowiedz lepiej na to, co pominąłeś.

 • Aha, to Yarpen zgadzasz się z tym, że napisałeś herezję?

 • Odniosę się do tego, jak odpowiesz na CAŁY komentarz nr 3, a nie jedynie na wyrwany fragment, którym chcesz uciec od tego, że UDOWODNIŁEM to, iż jesteś KŁAMCĄ i FAŁSZYWYM PROROKIEM.

 • Yarpen; udowodnisz, że jestem fałszywym prorokiem tylko wtedy, kiedy wykażesz,że zaprzeczam temu, co powiedział Jezus. Po to słowa Jezusa zostały zapisane w ewangeliach żeby nikt tego nie przekręcał. Jest tylko jeden nauczyciel Chrystus, a my wszyscy braćmi jesteśmy i grzesznikami.
  Jezus powiedział: - Duch Święty przypomni wam wszystko, co powiedziałem.
  Nieomylność przekazu dotyczy tylko słów Jezusa.

  Co do kłamstwa Yarpen, to musiał byś wykazać nieomylność nauczania Kościoła. Nie ogłoszono, że KKK ma rangę nieomylności.

 • "Yarpen; udowodnisz, że jestem fałszywym prorokiem tylko wtedy, kiedy wykażesz,że zaprzeczam temu, co powiedział Jezus."

  Ewangelię mamy głosić tak, jak ją przekazali Apostołowie (por. List do Galatów), a ty ZAPRZECZASZ temu, co mamy od Apostołów. To zaś JEDNOZNACZNIE dowodzi, iż jesteś FAŁSZYWYM prorokiem, a nie pochodzącym od Boga.

  "Co do kłamstwa Yarpen, to musiał byś wykazać nieomylność nauczania Kościoła."

  Nie muszę. W momencie, kiedy znając nauczanie Kościoła przypisujesz mu COŚ INNEGO niż głosi na dany temat, zwyczajnie KŁAMIESZ i tym samym JESTEŚ KŁAMCĄ.

 • """"Nie muszę. W momencie, kiedy znając nauczanie Kościoła przypisujesz mu COŚ INNEGO niż głosi na dany temat, zwyczajnie KŁAMIESZ i tym samym JESTEŚ KŁAMCĄ."""

  A czy ja twierdziłem, że przytaczam nauczanie Kościoła?

 • Nie dość, że kłamiesz, to jeszcze jak Ci się kłamstwo pokaże, to nie umiesz się przyznać i przeprosić. Przykro patrzeć. :(

 • Dobrze, kłamco. Skoro nie stać Cię na stanięcie w prawdzie i przeprosin, to w tym wątku koniec rozmowy.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd