Bóg źródłem jedności miłości i braterstwa

krzysiekniepieklo

dodane 2018-08-30 14:22

Duch Święty jednoczy

                                                                         Bóg źródłem jedności miłości i braterstwa

 

Ez 37

10 Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie2. 11 I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: "Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas". 12 Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» - wyrocznia Pana Boga.

 

To właśnie ten Duch Pański, którego Bóg chce nam udzielić, jest źródłem jedności, miłości i braterstwa. Właśnie poprzez Komunię Bóg udziela nam Swego Ducha. Najpełniej nam udziela Swojego Ducha poprzez codzienną Komunię spożywaną ze skruchą z powodu własnych grzechów. Dopiero jak już mamy w sobie tego Bożego Ducha, to ten Boży Duch wiedzie nas do kraju Izraela, do ziemi obiecanej, do bram nieba.

 

Dlaczego Żydzi jako naród nie uwierzyli?

Odpowiedź wydaje się dość prosta. Od wieków nauczyciele przekonywali ich, że są wyjątkowi, wybrani przez Boga i Bóg właśnie po to ich wybrał żeby rządzili światem. Przecież w przeszłości Bóg wydawał całe narody w ich ręce. Traktowali te narody jak niewolników – ludzi drugiej kategorii. Teraz Nauczanie Jezusa, że wszyscy braćmi jesteśmy i Bóg miłuje pogan tak samo jak Żydów, wydało im się całkowitą degradacją ich elitarności. Nie potrafili się pogodzic z tym, że goj jest w oczach Bożych równy Zydowi i nie można go traktować tak jak traktowali gojów do tej pory. Myślę, że to jest główna przyczyna tego, że Żydzi odrzucili chrześcijaństwo. Do dzisiaj wszystkich innych traktują jako tych gorszych. Ich bratem może być tylko Żyd. To, że wszyscy braćmi jesteśmy jest dla nich nie do przyjęcia. Dzisiaj Żydów na świecie jest niewielu ale żydowska mentalność jest dominująca. Elitarność i władza są w najwyższej cenie. Braterstwo i więzi społeczne są w ruinie. Każdy stara się na każdym kroku wykazać swoją wyższość i wyrwać dla siebie jak najwięcej. Każdy chce służyć temu, który da więcej. Interes społeczny się nie liczy. Srebrniki rządzą światem i popadamy w coraz większą niewolę. Sączą nam swój jad i uzależniają nas coraz bardziej.

 

Rada na to jest tylko jedna. Trzeba wrócić do Boga. Tylko ten Duch Pański, o którym jest mowa w Ez 37 może nas wyrwać z tej niewoli. Tylko On może nas poprowadzić do zwycięstwa.

 

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 2
4 5 6 7 8 9
10 13 15
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 19.02.2019