« Duch Boży w nas  Bóg źródłem jedności miłości i braterstwa »

Ez 37 - nie dotyczy czasów mesjańskich

28.08.2018

Ez 37 - dotyczy ożywienia martwej duszy

 

Ap 20

Tysiącletnie królestwo1

1 Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba,
który miał klucz od Czeluści2
i wielki łańcuch w ręce.
2 I pochwycił Smoka,
Węża starodawnego,
którym jest diabeł i szatan,
i związał go na tysiąc lat
3.
3 I wtrącił go do Czeluści,
i zamknął, i pieczęć nad nim położył,
by już nie zwodził narodów,
aż tysiąc lat się dopełni.
A potem ma być na krótki czas uwolniony
4.
4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.

5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie5.

 

Ez 37 nie może również dotyczyć pierwszego zmartwychwstania z Apokalipsy, ponieważ powstaną z martwych tylko ci, którzy pełnili dobre czyny, a ci którzy pełnili złe czyny nie zmartwychwstaną.

 

A co mamy w ezechielu 37

10 Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie2. 11 I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: "Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas". 12 Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» - wyrocznia Pana Boga.

Tutaj jest wyraźnie o tych, którzy pełnili złe czyny i stracili nadzieję na życie. W chwili śmierci człowieka klamka zapada i nikt drugiej szansy miał nie będzie. W czasach mesjańskich będą Żyli tylko ci, którzy są zapisani w księdze Życia.

A co miały by znaczyć słowa?  Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli. Jeżeli Bóg mówi – Mego Ducha, to chodzi o Ducha Pańskiego, o Ducha Świętego

Nie może tytaj chodzić o powrót duszy do ciała, bo do tego Duch Święty nie jest potrzebny.

J 6

48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.

Tutaj Jezusowi też nie chodzi o ciało ludzkie ale o ludzką duszę. W Ezechielu też chodzi o ożywienie ludzkich dusz, bo do tego jest potrzebny ożywiający ludzką duszę Duch Święty. Duch Święty zstępujący na człowieka, ożywia ludzką duszę.

1 Komentarz

  • Kup sobie jakiś dobry podręcznik do biblistyki i wreszcie DOUCZ, bo płakać się chce jak się patrzy na te Twoje "interpretacje" tworzone pod z góry przyjętą tezę.

  • A dlaczego Yarpen nie polemizujesz, tylko odnosisz się personalnie?
    Argumentów merytorycznych zabrakło jak zwykle?

  • Bo nie ma sensu jakakolwiek polemika. I tak z góry wiadomo, że odrzucisz wszystko, co nie będzie zgodne z Twoimi urojeniami. Dlatego jedyne, co będzie tym razem, to ponowienie zachęty:

    DOUCZ SIĘ, a potem zabieraj za interpretowanie Biblii.

  • Jak Ciebie nie stać na polemikę, to się bujaj Yarpen.

  • Kasuj, kasuj niewygodne komentarze. Prawda boli, ignorancie i nieuku, ale nie zdołasz jej zmienić: NIKT, w tym ja, NIE MA obowiązku polemizowania z tym, co wypisujesz. Zwłaszcza, jeżeli są to bzdury. :D

  • Widzisz Yarpen - wielu moich adwersarzy korzysta z tego prawa i przestało komentować to, co piszę. Swojego prawa do tego nie musisz ogłaszać. Nie jesteśmy w sądzie. Ty w zupełnie nieuzasadniony sposób ogłaszasz swoje zwycięstwo w dyskusji. Myślisz, że jak ogłosisz, że Twój adwersarz jest ignorantem i nieukiem, to wygrałeś w dyskusji? Nie Yarpen. To świadczy tylko o Tobie, jaki jesteś i nic ponad to. Zresztą, jaki jesteś, to każdy widzi.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd