« Trzydzieści srebrników Wylanie Ducha Świętego »

Córka Jaira (10)

24.08.2018

Kto tutaj kłamie?

28. Yarpen_Zirgin  |   11:34   24,08,2018

Możesz zaprzeczać faktom i zamykać oczy na to, jak Ci je wskazujemy, ale wielokrotnie miałeś wskazane nauki objawione przez Boga, którym zaprzeczasz, bo wymyśliłeś sobie własne w ich miejsce (w tym na temat córki Jaira, gdzie NIEDOUCZONY i NIEUTWIERDZONY w wierze ubzdurałeś sobie, że została przez Chrystusa obudzona ze snu, a nie wskrzeszona, czego Kościół naucza za Apostołami od I wieku.

 

 

Mt 9                                                                                  Córka Jaira

18 Gdy to mówił do nich, pewien zwierzchnik [synagogi]9 przyszedł do Niego i, oddając pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie». 19 Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.
23 Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, 24 rzekł: «Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. 25 Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. 26 Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

 

Mk 5

Córka Jaira4


35 Gdy On jeszcze mówił, przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: «Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela?» 36 Lecz Jezus słysząc, co mówiono, rzekł przełożonemu synagogi: «Nie bój się, wierz tylko!». 37 I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. 38 Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia, 39 wszedł i rzekł do nich: «Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi». 40 I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. 41 Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: «Talitha kum», to znaczy: "Dziewczynko, mówię ci, wstań!" 42 Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. 43 Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

 

Łk 8


49 Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: «Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela!» 50 Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: «Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona». 51 Gdy przyszedł do domu, nie pozwolił nikomu wejść z sobą, oprócz Piotra, Jakuba i Jana oraz ojca i matki dziecka. 52 A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: «Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi». 53 I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła. 54 On zaś ująwszy ją za rękę rzekł głośno: «Dziewczynko, wstań!» 55 Duch jej powrócił, i zaraz wstała. Polecił też, aby jej dano jeść. 56 Rodzice jej osłupieli ze zdumienia, lecz On przykazał im, żeby nikomu nie mówili o tym, co się stało.

 

Tutaj przytoczyłem trzy ewangelie, w których jest mowa o tym wydarzeniu. Tak Apostołowie głosili w pierwszym wieku i to zostało zapisane, więc jest na to dowód w postaci Ewangelii. Kościół uznał te Ewangelie i to jest źródłem nauczania Kościoła.

 

To teraz Yarpen weź się do pracy i udowodnij swoje twierdzenie. Znajdź dowód na to, co napisałeś.

Skoro twierdzisz, że Kościół naucza tak za Apostołami, to przedstaw te nauki Apostołów w których mówili o wskrzeszeniu córki Jaira.

Zarzucasz Apostołom, że zaprzeczali temu, co powiedział Jezus. 

Widzisz Yarpen - żeby zrozumieć, to najpierw trzeba uwierzyć Jezusowi. Najwyraźniej masz z tym problem.

1 Komentarz

 • Wracaniem po raz dziesiąty do kwestii córki Jaira i tak nie zmienisz niczego w fakcie, że Kościół, idąc za nauczanie Apostołów, jasno i jednoznacznie głosi od Dnia Pięćdziesiątnicy, iż ta dziewczyna została przez Chrystusa WSKRZESZONA, a nie, jak To sobie w swoim niedouczeniu wymyśliłeś, obudzona ze snu. Zaś samą kwestię miałeś wyjaśnianą jeszcze na forum katolika, jak i tutaj. Skoro nie dotarło wtedy, to nie dotrze i teraz. Szkoda tracić czas.

 • Ja wiem Yarpen dlaczego nie chcesz tracić czasu na dowodzenie swoich twierdzeń. Ile byś czasu nie poświęcił, to dobrze wiesz, że nie da się udowodnić, że kłamstwo to jest prawda. Prawda jest zapisana w Ewangelii.
  Powołujesz się jedynie na kłamliwą tradycję, której nie trzeba udowadniać.

 • Nie wiesz, bo NIE PRZYJMUJESZ do wiadomości powodów, dla których nie będę kolejny raz tracił czasu na wyjaśnianie Ci tej kwestii. Twoje UROJENIA na ten temat nie mają żadnego związku z RZECZYWISTYMI powodami odmowy podjęcia kolejny raz dyskusji na temat kwestii WSKRZESZENIA córki Jaira.
  EOT

 • Przyjąłem do wiadomości Yarpen, że dla Ciebie to, co powiedział Bóg jest nieistotne. Idź za tymi, którym wierzysz. Twój wybór i Twoja odpowiedzialność.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (24.08.2018 17:47)
 • Kolejny raz pokazałeś, że żyjesz w świecie swoich urojeń, bo rzeczywistego powodu, który wskazałem w komentarzu nr 1, nadal nie przyjąłeś do wiadomości.

 • """iż ta dziewczyna została przez Chrystusa WSKRZESZONA, a nie, jak To sobie w swoim niedouczeniu wymyśliłeś, obudzona ze snu. """

  Ja sobie Yarpen nic nie wymyśliłem, bo tak powiedział Jezus:

  «Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi».

  Bzdury opowiadają ci, którzy twierdzą, że Jezus ją wskrzesił.
  Ani Jezus tak nie mówił, ani żaden Apostoł tego nie powiedział.
  Niezbity dowód masz podany w Ewangeliach, które przedstawiłem.
  Ty nic nie przedstawiłeś na swoje twierdzenia.

 • Yarpen; to są wszystkie twoje rewelacje przedstawione na katoliku w tym temacie:


  Yarpen Zirgin
  Niesamowity Gaduła
  Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
  Posty: 13045
  Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
  Płeć: mężczyzna
  wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
  Re: Uzdrowienie córki Jaira.
  Panie i panowie, którzy dyskutujecie z Krzysiem: Nie ma to sensu. Nawet jak Biblią wykażecie, że nie ma racji, to i tak będzie się upierał, iż jest inaczej.

  _________________
  "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."
  N lip 02, 2017 9:33 pm

  Yarpen Zirgin
  Niesamowity Gaduła  Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
  Posty: 13045
  Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
  Płeć: mężczyzna
  wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
  Re: Uzdrowienie córki Jaira.
  Wiesz, zanim zaczniesz wymagać, aby coś pokazywać w Biblii, bo tam musi być, najpierw udowodnij, że chrześcijan obowiązuje wyłącznie to, co w niej zapisano.

  _________________
  "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."
  Pn lip 03, 2017 11:01 am


  Yarpen Zirgin
  Niesamowity Gaduła
  Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
  Posty: 13045
  Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
  Płeć: mężczyzna
  wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
  Re: Uzdrowienie córki Jaira.
  krzysiekniepieklo napisał(a):
  A słyszałeś Yarpen (...)

  Nie odwracaj kota ogonem. Jeżeli masz zamiar twierdzić, że liczy się tylko to, co jest zapisane w Biblii i wyłącznie tego mamy się trzymać, to przedstaw stosowną wypowiedź Chrystusa lub Apostołów, która wprowadza taką zasadę.

  _________________
  "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."
  Pn lip 03, 2017 11:26 am

 • Krzysiu u Ciebie Biblia jest istotna pod warunkiem, że popiera Twoje poglądy,albo Tobie się tak wydaje.
  W przeciwnym przypadku tupiesz nóżkami i krzyczysz: wyrzucić, to głupoty.
  Typowe dla protestantów niby tylko Biblia a praktyce raczej tylko Ja.

 • Widzisz Kacperku, ja umiem się pogodzić z Twoją wiarą. Umiem się pogodzić z wiarą Yarpena, Piotrowskiego i innych, którzy wierzą inaczej jak ja. Wy z moją wiarą nie umiecie się pogodzić. Coraz rzadziej dyskutujecie, a coraz częściej personalnie mnie atakujecie. Im Wasze argumenty są cieńsze, tym ostrzej mnie atakujecie personalnie.

 • Aż boję się zapytać czym się to objawia: ja umiem się pogodzić z Twoją wiarą. Umiem się pogodzić z wiarą Yarpena, Piotrowskiego i innych, którzy wierzą inaczej jak ja.
  Gdybyś umiał się pogodzić z wiarą Kościoła Katolickiego, to ten blog nigdy by nie powstał.
  Cały ten blog jest próbą pokazania, że KK wierzy źle, atakujesz sobory (dokładniej to jeden, ciekawe czy znasz inne), atakujesz Apostołów, kwestionujesz Biblię.
  Specyficznie okazujesz pogodzenie się z wiarą.

 • Tutal Kacperku to chodzi mi o szacunek do drugiego człowieka. To, że dyskutuję z Wami i staram się Was przekonać do mojej wiary, to nie znaczy, że nie szanuję Waszej wiary. Właśnie w szacunku do drugiego człowieka zawiera się również szacunek do jego wiary. To, że chcecie mnie ośmieszyć, przestraszyć i poniżyć, to dowodzi braku szacunku do mnie i do mojej wiary. Po prostu nie potraficie pogodzić się z moją wiarą i dlatego zwalczacie ją na wszelkie możliwe sposoby. Również takie, które nie są godne chrześcijanina.

 • Kasowaniem komentarzy możesz prawdę ukryć, ale nie zdołasz jej zmienić.

 • Yarpen; Miałeś kiedyś patent na "prawdę". Byłeś moderatorem na Wierze i to Ty ustalałeś, co jest na afiszu. W końcu pozbyłeś się mnie z Wiary.To była Twoja prawda. Tyle Yarpen, że ta Twoja prawda obeszła się z Tobą tak, jak się obeszła. Przestałeś być moderatorem, bo Twoja "prawda" nie pasowała tym, którzy ustalają według własnego zdania, co jest prawdą. Gdzie się nie pojawiłem, to Ty zawsze starałeś się moją prawdę zwalczać. Przyczyniłeś się między innymi do tego, że z katolika też wyleciałem. Coraz mniej możesz Yarpen i jesteś coraz bardziej sfrustrowany. Więc Yarpen przestań orzekać w sprawach, co do których nie masz żadnej władzy. Takie teksty wyrzucam i musisz się z tym pogodzić. Prawda wcześniej czy później z kłamstwem wygra.
  Sam widzisz, że Twoja "prawda jest coraz cieńsza.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd