« Powody żebrania o Boże miłosierdzie Córka Jaira (10) »

Trzydzieści srebrników

22.08.2018

Tyle warta jest prawda

                                                                                                  Trzydzieści srebrników

 

                                                                                                   Tyle warta jest prawda 

 

Tak naprawdę, to za te trzydzieści srebrników sprzedajemy swoją wolność. Sprzedajemy siebie, swoich najbliższych, dzieci wnuki. Sprzedajemy przyszłość swojego narodu. Dlaczego w życiu społecznym jest tyle niesprawiedliwości? Dlaczego prawo ze sprawiedliwością ma już niewiele wspólnego?  Każdy bierze te swoje trzydzieści srebrników i nie przejmuje się tym, że sprzedaje drugiego człowieka. Srebrniki, to jest waluta ogólnoświatowa, używana już prawie przez wszystkich.

Na każdym kroku sprzedajemy się za srebrniki, zgadzając się na niegodziwość. Konsekwencją jest coraz większe zniewolenie. Rujnowane są więzi społeczne i każdy zostaje ze swoimi srebrnikami sam. Rozdawcy srebrników mają coraz większą władzę. Przecież tak to zaplanowali, że te srebrniki szybko do nich wracają. Za wszystko musimy im zapłacić. Za wodę, za powietrze, za każdy oddech. Jesteś nieprzydatny i nie masz pieniędzy, to zdychaj. Przecież nawet za powietrze nie masz czym zapłacić.

Zatrute powietrze, zatruta woda, zatruta żywność. Ludzie pokryli się wrzodami ( rak). Sprzedali Boga za trzydzieści srebrników. Miało być tak pięknie. Każdy zamyka się w swoim bunkrze i broni swojego bagna. Wielu nie wytrzymuje.  Wydaje się, że to samonapędzające się koło jest nie do rozwalenia.

Jest nadzieja. Bóg mnie posłał abym to koło rozwalił. Przestańmy brać srebrniki. Wróćmy do Boga. On poprowadzi nas do zwycięstwa.

1 Komentarz

 • Czyli co propnujesz?
  Nie placic za wode gaz i elektryke?
  Czy moze wszystko chcesz rozwalic jako prorok? Razem z tym kolem?

 • """Czyli co propnujesz?"""

  A to jest moja propozycja:
  """Przestańmy brać srebrniki. Wróćmy do Boga."""

  Nie zatruwajmy za te srebrniki powietrza wody i żywności. Nie sprzedawajmy brata, swoje dzieci i wnuki w niewolę rozdawcom srebrników.

 • A co maja zrobic ci ktorzy nie zatruwaja i nie biora srebrnikow?
  Maja zaczac brac i zatuwac by moc przestac i wrocic do Boga?
  Jak cos piszesz to pisz wyraznie i podaj jakies szczegoly jak to zrobic? I zwracaj sie do tych co biora i zatruwaja a nie znow wszystkich wrzuciles do jednego worka.
  Zastanowiles sie choc troche nad tym co piszesz , czy malo czsu miales bo twoj wczeaniejszy tema zniknal z poczatku listy tematow?

 • Słyszałeś pewnie o tym ogromnym posągu na glinianych nogach z Księgi Daniela. To jest właśnie opisany ten rozdawca srebrników, który dzisiaj rządzi światem. Można go pokonać właśnie w ten sposób, że przestaniemy brać te srebrniki. Po prostu róbmy to, co jest użyteczne społecznie ( służy wszystkim), a nie to, za co więcej płacą, a co służy tylko rozdawcom srebrników. Niegodziwość jest najsowiciej opłacana. Wielu ludzi robi zupełnie niepotrzebne społecznie rzeczy, a czasami wręcz szkodliwe. Rozejrzyj się trochę uważniej wokół siebie, to zrozumiesz.

 • Krzysiek czy Ty kiedyś nauczysz się pisać konkretnie bez tego lania wody i tej całej otoczki pseudo prorockiej?

 • Krzysiu, slyszales takie zdanie ze " co ma wisiec nie utonie", tak ze to co ma pasc to padnie i twoje rozwalanie kola nic tu nie zmieni.
  Wazniejsze jest ilu zdazy sie nawrocic.
  A najlepiej zaczac od siebie i pokazac innym jak to zrobic.
  Nie gadaniem a przykladem.

 • Kacperku; jak mnie przekonasz, że nie jestem prorokiem, to przestanę pisać.
  Jak zacznę pisać tak jak wszyscy, to stracisz zainteresowanie moim blogiem.
  A ja cenię twoją obecność, chociaż nie bardzo się rozumiemy.

 • "". kacperek29 | Dziś 23:27
  Krzysiek czy Ty kiedyś nauczysz się pisać konkretnie bez tego lania wody i tej całej otoczki pseudo prorockiej?""

  On musi tak robic bo sam nie rozumie tego co chce napisac i wlasnymi slowami nie jest w stanie wyjasnic zadnego cytatu z Pism.
  To system jakiego uzywal Nikodem Dyzma. :-)

 • """On musi tak robic bo sam nie rozumie tego co chce napisac i wlasnymi slowami nie jest w stanie wyjasnic zadnego cytatu z Pism.
  To system jakiego uzywal Nikodem Dyzma. :-)"""

  Jezus tłumaczył faryzeuszom trzy lata, a i tak nie zrozumieli, więc może w czym innym jest problem?

 • Miales juz chyba setki wyjasnien jak rozpoznac proroka ale ty to ignorujesz jak wszyscy falszywi prorocy.
  Poza tym nie cenisz nikogo kto tu pisze tylko specjalnie pleciesz bzdury by twoje tematy byly caly czas na widoku na liscie.
  Dla ciebie nie jest wazne przekazywanie rzeczowych informacji i nauczanie, tylko statystyki bloga, do czego falszywie wykozystujesz cytaty z Pism.


 • Jezus tłumaczył faryzeuszom trzy lata, a i tak nie zrozumieli, więc może w czym innym jest problem?
  Problem jest w tym ze Kosciol ci od 12-tu lat tlumaczy a ty nie rozumiesz. Gozej niz z faryzeuszami.

 • Ten wątek to raczej pasuje do polityka, który gada, żeby gadać. Same ogólniki, zero konkretów.

 • """Dla ciebie nie jest wazne przekazywanie rzeczowych informacji i nauczanie, tylko statystyki bloga, do czego falszywie wykozystujesz cytaty z Pism."""

  Niestety ale "wiara" trzyma statystyki mojego bloga w tajemnicy. Jestem dość ciekawy tych statystyk. Muszą być dość pokaźne, skoro moderator katolika próbował moderować na moim blogu w czasie kiedy pisałem na katoliku.

 • I dobrze ze trzyma.bo wie ze tobie by to zaszkodzilo.

 • Wyrzucili mnie z forum też dla mojego dobra. Ustalono, że mnie to szkodzi.
  Zebrało sie konsylium i w imię miłości bliźniego mnie usunięto. Zawsze usuwają tych, których kochają.

 • Niektorzy z "milosci" potrafia zabic.
  Pewnie zorietowali sie co to za milosc jest u ciebie.

 • Za czasów Inkwizycji już dawno byłbym kupką popiołu. Przecież chrześcijanie kierują się zawsze miłością bliźniego. Dzisiaj prawo nie pozwala na aż tak "wielką miłość" Dzisiaj "najbardziej potrzebujących miłości" usuwają spośród siebie.

 • Gdybyś nie wyrzekł się herezji, które głosisz, to pewnie trafiłbyś na stos. Sam jednak byłbyś sobie winien, że złamałeś prawo.

 • No przynajmniej bya odpokutowal i nie mial okazjo wiecej bluznic. :-)

 • """Gdybyś nie wyrzekł się herezji, które głosisz, to pewnie trafiłbyś na stos. Sam jednak byłbyś sobie winien, że złamałeś prawo."""

  Żydzi też byli sami sobie winni, że złamali prawo, które Hitler sobie napisał.
  Mieli tyle gorzej, że nie mogli się wyrzec.

  Nie wiem Yarpen za bardzo, o co Tobie chodzi. Czy uważasz, że prawo jakie by nie było, to trzeba je przestrzegać? W Piśmie Świętym jednak prawo Boga jest przed prawem ludzkim i jeśli to prawo ludzi jest sprzeczne z prawem Boga, to nie musisz go przestrzegać. Problem jest właśnie w tym, że ludzie odrzucili Boga i poddali się prawu władców, które ich zniewala i deprawuje. (o te srebrniki tu chodzi)

 • Problem polega na tym, że Ciebie strasznie boli fakt, że w społeczeństwie i Kościele nie obowiązują takie prawa, jakie Ty byś chciał zobaczyć. Oraz, oczywiście, jak każdego odstępce czy heretyka do szewskiej pasji doprowadza przypominanie, iż w Kościele Chrystusa obowiązuje JEDNA wiara, a nie tyle, ilu chrześcijan. :D

 • Powiedz mi yarpen, czy Ty masz jakieś kompetencje żeby orzekać, co jest herezją, a co nie? Kto jest heretykiem, a kto nie?
  Więc może skończ z wyrokowaniem, a zacznij argumentować.

 • Krzysiu, podal bys choc raz ty jakis argument bo to co piszesz to tylko twoje zyczenia.
  Zbieraj podpisy i zloz swoja kandydature na prezydenta w najblizszych wyborach.
  Wiesz ile praw moglbya zmienic?

 • Krzysiekniepieklo, co jest herezją orzekły np. sobory, ze znienawidzonym przez Ciebie Soborem Trydenckim na czele. Nie muszę być osobą wyznaczoną do orzekania, że ktoś głosi herezje ("mieć kompetencje"), aby móc porównać to co wypisujesz z nauczaniem Kościoła i stwierdzić, że w jakimś miejscu Twoje pomysłu się z tymi naukami rozchodzą lub są po prostu z nimi sprzeczne. Prawda jest bolesna, ale nie zdołasz jej zmienić próbami zdyskredytowania osób, które Ci ją pokazują.

 • """23. Gość | Dziś 13:26

  Krzysiu, podal bys choc raz ty jakis argument bo to co piszesz to tylko twoje zyczenia.
  Zbieraj podpisy i zloz swoja kandydature na prezydenta w najblizszych wyborach.
  Wiesz ile praw moglbya zmienic?"""

  Jako prorok mogę więcej. Nawet najlepsze prawo ludziom szczęścia nie da.
  Ludzie mogą być szczęśliwi tylko wtedy, kiedy będą mieli Boga w sercu - i to jest moim celem.

 • Tylko widzisz, ty jesteś FAŁSZYWYM prorokiem, których przyjście zapowiedział Chrystus, a nie posłanym przez Boga. Prorocy, których posyła Bóg, nie negują nauczania przez niego objawionego i przechowywanego w Kościele.

 • """26. Yarpen_Zirgin | 23.08.2018

  Tylko widzisz, ty jesteś FAŁSZYWYM prorokiem, których przyjście zapowiedział Chrystus, a nie posłanym przez Boga. Prorocy, których posyła Bóg, nie negują nauczania przez niego objawionego i przechowywanego w Kościele."""


  Yarpen; nie przedstawiłeś jeszcze żadnej takiej negacji nauczania Jezusa, o której tutaj piszesz. Ja przedstawiłem w nauczaniu Kościoła negację tego, co mówił Jezus - w temacie o córce Jaira. Ty bronisz tego, co oni mówią. To kto tutaj propaguje kłamstwo?

 • Możesz zaprzeczać faktom i zamykać oczy na to, jak Ci je wskazujemy, ale wielokrotnie miałeś wskazane nauki objawione przez Boga, którym zaprzeczasz, bo wymyśliłeś sobie własne w ich miejsce (w tym na temat córki Jaira, gdzie NIEDOUCZONY i NIEUTWIERDZONY w wierze ubzdurałeś sobie, że została przez Chrystusa obudzona ze snu, a nie wskrzeszona, czego Kościół naucza za Apostołami od I wieku).

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd