Powody żebrania o Boże miłosierdzie

krzysiekniepieklo

dodane 2018-08-20 14:07

Piętno grzechu

""""Malutki grzech

11.04.2018

Konsekwencje grzechu.

Rozmawiam z różnymi ludźmi i widzę, że prawie nikt nie rozumie, co to jest grzech i jakie konsekwencje powoduje. Bóg nam to wytłumaczył w księdze rodzaju na przykładzie Adama i Ewy. Zjedli jabłko, chociaż Bóg powiedział żeby tego nie robili. Ich grzech rozlał się na wszystkich ludzi. Konsekwencje grzechu są dla zwykłego człowieka niewyobrażalne. Ten, co ukradł, nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji swojego grzechu. Jak ten drugi zareagije i co w związku z tym się stanie. Raz - ten człowiek traci zaufanie do innych. Zaczyna się zabezpieczać przed następną kradzieżą. Też nie przewidzi, jakie będą konsekwencje jego działania. Jeden mały grzech, a konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Spróbujcie policzyć, ile ludzie wydają na zabezpieczenie się przed kradzieżą i co za te pieniądze można by zrobić dla społeczności. Zaufanie do drugiego w życiu społecznym, to jest rzecz bezcenna, a grzech niszczy takie zaufanie bezpowrotnie. Prawda jest taka, że ludzie nie mają bladego pojęcia, co to jest grzech i co on powoduje. Grzech od dawna jest przez wszystkich bagatelizowany.""""

to wcześniejszy wpis.

 

Grzech każdego członka społeczności obciąża całą społeczność. Tamte grzechy Kościoła, o przebaczenie których nikt się nie starał,odbiły się na całej społeczności Kościoła. Rujnowały więzi społeczne. Tamte grzechy miały przemożny wpływ na to, jacy jesteśmy dzisiaj. Tylko Bóg może znosić skutki grzechu i po to jest to żebranie o Boże miłosierdzie. W zamyśle Boga wszyscy jesteśmy braćmi, tylko że dzisiaj nikt nawet nie potrafi sobie wyobrazić takiego świata. Jak maluje taki świat, to wszyscy biorą mnie za wariata. Ten przyszły świat będzie taki jak ja go maluję. Aby tam wejść, to trzeba przejść drogę oczyszczenia.

Chowanie głowy w piasek i mówienie -"to nie ja", po prostu nie pozwoli wejść.

Grzechy Kościoła urosły do nieba i wszystko, co się teraz dzieje, to konsekwencja tego. Coraz straszniejsze wojny, ludobójstwo, aborcja, to są powszechne grzechy wśród chrześcijan.  Dzisiaj sodomy nie do się już opuścić. Sodoma jest już wszędzie wokół nas. Zostało nam tylko żebranie o pomoc Boga. Nie da się w tym nie uczestniczyć, bo nieustannie przez innych jesteśmy zmuszani do grzechu. Człowiek, który się opiera jest wdeptywany w błoto.

 

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 2
4 5 6 7 8 9
10 13 15
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 19.02.2019