« Moderacja mnie nie lubi Spróbuję jeszcze raz »

Codzienna Komunia dla każdego (3)

16.08.2018

Trwajcie w Winnym Krzewie

J 15

1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym1, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. 3 Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. 4 Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. 5 Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. 

J 6

53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 

 

Błądzą ci, którzy z powodu drobnych grzechów nie przystępują do Komunii. Tacy sami próbują się oczyścić, a przecież wyraźnie jest napisane, że to Bóg Ojciec oczyszcza. Kto sam siebie oczyszcza, może oczyścić się tylko z tego, co sam dostrzega. To jest tylko niewielka część naszych grzechów. większości swoich grzechów nie dostrzegamy, bo się już do nich przyzwyczailiśmy i uważamy, że to normalne. Aby się oczyścić naprawdę, to trzeba Boga prosić - obmyj mnie z mojej winy, oczyść mnie z grzechu mojego

Trwanie w Winnym Krzewie to jest właśnie codzienna Komunia z Chrystusem. Każdy dzień bez Komunii, to jest dla nas niepowetowana strata. Po prostu nie korzystamy z zaproszenia na ucztę, bo coś było dla nas ważniejsze od Chrystusa. Chociażby takie skrupulanctwo. 

Jezus powiedział - beze Mnie nic nie możecie uczynić. Najważniejsze jest więc to żeby z nami był.

 

1 Komentarz

 • "Trwanie w Winnym Krzewie to jest właśnie codzienna Komunia z Chrystusem."

  A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego lub nauczania Kościoła, w którym ZAPISANO tę naukę.

  "Każdy dzień bez Komunii, to jest dla nas niepowetowana strata."

  No to wracamy do pytania:

  Jak taki mieszkaniec Amazonii, który do najbliższego kościoła lub kaplicy, w której może przystąpić do Komunii Świętej, ma tydzień drogi łodzią, ma ją codziennie przyjmować?

 • """ beze Mnie nic nie możecie uczynić"""

  Yarpen; żeby zrozumieć, to Chrystus musi być z Tobą. To On może tobie to wytłumaczyć. To, co jest we wpisie, powinno wystarczyć żeby zrozumieć, że codzienna Komunia jest niezbędna żeby żyć w Chrystusie.

  """Jak taki mieszkaniec Amazonii, który do najbliższego kościoła lub kaplicy, w której może przystąpić do Komunii Świętej, ma tydzień drogi łodzią, ma ją codziennie przyjmować?"""

  Już Ci pisałem Yarpen, że ani kościół, ani kaplica nie są potrzebne żeby przyjąć Komunię.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (16.08.2018 11:14)
 • "Yarpen; żeby zrozumieć(...)"

  Już Ci pisałem, że NIE INTERESUJĄ mnie Twoje urojenia. Jeżeli chcesz twierdzić, że "trwanie w Winnym Krzewie to jest właśnie codzienna Komunia z Chrystusem" lub "codzienna Komunia jest niezbędna żeby żyć w Chrystusie", to ZACYTUJ fragment nauczania Zbawiciela, Apostołów lub Kościoła, w którym jest to ZAPISANE.


  ""Jak taki mieszkaniec Amazonii, który do najbliższego kościoła lub kaplicy, w której może przystąpić do Komunii Świętej, ma tydzień drogi łodzią, ma ją codziennie przyjmować?"""

  Już Ci pisałem Yarpen, że ani kościół, ani kaplica nie są potrzebne żeby przyjąć Komunię."

  Tak? To PRZEDSTAW rozwiązanie problemu tego człowieka, którego duszpasterz mieszka o tydzień drogi łodzią od niego, w skutek czego nie ma możliwości przyjęcia Komunii Świętej w swojej wiosce.

 • """Tak? To PRZEDSTAW rozwiązanie problemu tego człowieka, którego duszpasterz mieszka o tydzień drogi łodzią od niego,"""

  Duszpasterz, który nie ma możliwości paść, nie jest duszpasterzem.
  Jeśli nie umie zaradzić problemowi, to powinien podać się do dymisji.
  Przedstawiałem Ci już jak to należy rozwiązać.

 • Aha. Czyli tak:

  1. NIE MASZ żadnego fragmentu nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, w którym jest ZAPISANE, że "trwanie w Winnym Krzewie to jest właśnie codzienna Komunia z Chrystusem" lub "codzienna Komunia jest niezbędna żeby żyć w Chrystusie". W dodatku jesteś tego w pełni świadomy, że nikt, poza Tobą, czegoś takiego nie nauczał ani nie naucza.

  2. "Duszpasterz, który nie ma możliwości paść, nie jest duszpasterzem."

  To jest Twoje kolejne UROJENIE. Oświeć mnie, proszę, jak ma duszpasterz dostarczać codziennie Komunię Świętą do parafian, którzy mieszkają kilka dni drogi od niego?

  "Przedstawiałem Ci już jak to należy rozwiązać."

  To, co przedstawiłeś, to herezja, bo WYŁĄCZNIE prezbiter lub biskup może sprawować Sakrament Eucharystii.

 • Yarpen u Krzyska wszytko jest proste i banalne, to, że Biblia ma inne zdanie to mniej istotne.
  Każdy niech sam sobie odprawi Mszę, sam sobie udzieli Komunii, zapewne sam siebie rozgrzeszy, w końcu i tak nie potrzeba za nic żałować, więc w zasadzie spowiedź można by zlikwidować. Proste, banalne.

 • """To, co przedstawiłeś, to herezja, bo WYŁĄCZNIE prezbiter lub biskup może sprawować Sakrament Eucharystii."""

  Znajdź Yarpen uzasadnienie w biblii, że tylko ci, którzy skończyli seminarium mogą odprawić mszę.

  Powiedz mi Yarpen - ile czasu Paweł mógł być w jednym miejscu, jak nawracał pogan? Jakie wykształcenie mógł im w tym czasie dać? Przecież jak odchodził, to zostawiał tam uprawnionych do sprawowania pamiątki ostatniej wieczerzy.
  Przeczytaj jeszcze raz 1 kor 11. Tam wszyscy się zbierali i nie było nikogo, kto by przewodniczył, bo jak by taki był, to wszyscy by zaczynali w tym samym czasie. Czy komunia była ważna bez przewodniczącego zgromadzeniu? oczywiście, że tak. Kościół najdynamiczniej się rozwijał, bo wszyscy czuli się wolnymi i zbierali się nawet w niewielkich grupach aby spożywać Komunię. Nikt im nie zabraniał, bo nie było uprawnionych do celebracji.

  Co do spowiedzi to wszyscy wyznawali swoje grzechy publicznie. tyle, że jeden nie słuchał drugiego, bo był skupiony na swoich grzechach. Skoro kościół tak dynamicznie się rozwijał, to znaczy, że zdawało to egzamin. Komu to przeszkadzało?
  Musisz zrozumieć Yarpen, że Bóg jest z tymi, którzy uwierzyli, a nie koniecznie z tymi, którzy opierają swoją nadzieję na wypełnieniu prawa.

 • "Znajdź Yarpen uzasadnienie w biblii, że tylko ci, którzy skończyli seminarium mogą odprawić mszę. "

  Dlaczego? To Twoja teza. Ja mogę uzasadniać tylko to, co sam napisałem. :)

  "Powiedz mi Yarpen - ile czasu Paweł mógł być w jednym miejscu, jak nawracał pogan? Jakie wykształcenie mógł im w tym czasie dać? Przecież jak odchodził, to zostawiał tam uprawnionych do sprawowania pamiątki ostatniej wieczerzy."

  Zostawiał tam biskupów i prezbiterów, a nie "uprawnionych do sprawowania pamiątki ostatniej wieczerzy". Czyli tych, którzy tak jak wtedy, tak i teraz są jedynymi osobami w Kościele, które mają władzę sprawowania Sakramentu Eucharystii.

  A na 1 Kor 11 się nie powołuj, bo tam nie ma mowy o tym, kto przewodniczy Mszy Świętej, tylko o NIEGODNYM spożywaniu Ciała i Krwi Chrystusa.

  Co do tego, że się powołujesz na Boga, to nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia. KAŻDY odstępca i heretyk twierdzi, że to Bóg go posłał i dał mu właściwe rozumienie Pisma Świętego.

 • Aha... Zamiast zmieniać temat i tworzyć tony tekstu, odpowiedz lepiej na pytanie:

  Jak ma duszpasterz dostarczać codziennie Komunię Świętą do parafian, którzy mieszkają kilka dni drogi od niego?

 • """Jak ma duszpasterz dostarczać codziennie Komunię Świętą do parafian, którzy mieszkają kilka dni drogi od niego?"""

  Yarpen; to nie ja te klocki układałem w ten sposób, że to jest niemożliwe.
  To nie należy do moich kompetencji, więc to nie moje zmartwienie. Bóg z tego akurat mnie nie będzie rozliczał ale kogo innego. Ja Ci napisałem, co ja bym zrobił, jak bym miał takie kompetencje. To Jezus jest pasterzem i to On chce karmić swój lud.

 • Do Ciebie ciągle nie dociera, że Bóg już postanowił kto może, a kto nie może sprawować Sakrament Eucharystii... :(

  I zrozum wreszcie: To, że ubzdurałeś sobie, że codzienna Komunia Święta jest konieczna dla chrześcijanina, to jest TWÓJ wymysł.

 • Aha... Bóg nikogo z tego nie będzie rozliczał, że duszpasterz nie może udzielić codziennie każdemu Komunii Świętej, bo NIGDY I NIGDZIE nie ustanowił takiego warunku uzyskania zbawienia. Nie ma więc powodu aby rozliczać prezbitera, że nie udziela, a wiernego, iż nie przyjmował codziennie Komunii. :)

 • """"""Znajdź Yarpen uzasadnienie w biblii, że tylko ci, którzy skończyli seminarium mogą odprawić mszę. "

  Dlaczego? To Twoja teza. Ja mogę uzasadniać tylko to, co sam napisałem. :)"""""
  To Ty nie słyszałeś Yarpen, że aby zostać prezbiterem, a później ewentualnie biskupem, to trzeba skończyć seminarium i przyjąć święcenia?
  Przecież pisałeś, że mszę może odprawić tylko prezbiter albo biskup.
  Seminarium musi być wcześniej. Chcesz bronić nauczania Kościoła to przedstaw argumenty.

 • "To Ty nie słyszałeś Yarpen, że aby zostać prezbiterem, a później ewentualnie biskupem, to trzeba skończyć seminarium i przyjąć święcenia"

  Trzeba przyjąć święcenia, ale nie ma mowy o seminarium. Kandydat do prezbiteriatu musi mieć ukończone studia filozoficzno-teologiczne, ale w KPK nie stwierdzono, że muszą się one odbywać w seminarium. :)

  Natomiast co do obrony, to TY masz udowodnić swoje oskarżenia, a nie ja je obalić.

 • """"11. Yarpen_Zirgin | Dziś 17:36

  Do Ciebie ciągle nie dociera, że Bóg już postanowił kto może, a kto nie może sprawować Sakrament Eucharystii... :(
  """"
  Yarpen; przedstaw jakieś argumenty w piśmie świętym - kto może, a kto nie może?
  Ja nigdzie takich wskazań nie znalazłem. Może zapytaj się Piotrowskiego jak sam nie znajdujesz.

 • "Yarpen; przedstaw jakieś argumenty w piśmie świętym - kto może, a kto nie może?"

  Przedstawiłem orzeczenie soboru, które jest dla Ciebie OBOWIĄZUJĄCE. I przypominam, że Kościół katolicki to nie jest wyznanie protestanckie: Nas NIE OBOWIĄZUJE zasada "tylko to, co w Biblii". :)

  Personalne wycieczki sobie odpuść, bo pokazują jedynie to, że nie masz argumentów.

 • """I zrozum wreszcie: To, że ubzdurałeś sobie, że codzienna Komunia Święta jest konieczna dla chrześcijanina, to jest TWÓJ wymysł."""

  Yarpen; - nie jest konieczna. Jak Ci się nie chce, to możesz liczyć jeszcze na precedens dobrego łotra. Codzienna Komunia jest dla tych co czuwają.

 • "Codzienna Komunia jest dla tych co czuwają."

  To jest TWOJA nauka. Ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół NIGDY i NIGDZIE tego nie nauczali.

 • To Ty Yarpen nie wiesz, że czuwa tylko ten, kto ma w sobie Życie, kto spożywa Komunię? Ten, kto nie spożywa jest trupem i ten nie czuwa, tylko śpi.

 • Mnie obowiązuje nauczanie Chrystusa, Apostołów i Kościoła, a nie twoje wymysły. Chcesz twierdzić, że codzienna Komunia jest "dla tych co czuwają"? PRZYTOCZ stosowny fragment Biblii lub nauczania Kościoła, gdzie to ZAPISANO.

 • MK 4

  10 A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. 11 On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica3 królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach,
  12 aby
  patrzyli oczami, a nie widzieli,
  słuchali uszami, a nie rozumieli,
  żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
  [tajemnica4]».
  13 I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?

  Widzisz Yarpen żeby rozumieć, to trzeba należeć do królestwa. To wszystko jest zapisane w pismach ale żeby rozumieć, to trzeba mieć w sobie Życie. trzeba spożywać Ciało i Krew Chrystusa. Nie ma innej drogi, poza precedensem dobrego łotra.

 • Tak, tak. Jak ktoś nie przyjmuje tego, co głosisz, to oczywiście jest ślepy, głuchy i niczego nie rozumie. :D

  Jak pisałem: Chcesz twierdzić, że aby mieć w sobie życie trzeba codziennie przyjmować Komunię Świętą i przekonać mnie, że to jest prawidłowe nauczanie?

  PRZYTOCZ stosowny fragment Biblii lub nauczania Kościoła, gdzie to ZAPISANO.

 • Aha... Jak przekazał św. Piotr, do prawidłowego rozumienia Słowa Bożego jest potrzebne utwierdzenie w wierze i wykształcenie, a nie "posiadanie życia w sobie". :D

 • """23. Yarpen_Zirgin | Dziś 18:23

  Aha... Jak przekazał św. Piotr, do prawidłowego rozumienia Słowa Bożego jest potrzebne utwierdzenie w wierze i wykształcenie, a nie "posiadanie życia w sobie". :D"""

  Yarpen; utwierdzony w wierze może być tylko ten, który ma w sobie Życie.
  Trup jest trupem. Ani nie słyszy, ani nie widzi, i chociażby skończył wszystkie fakultety, to nie będzie rozumiał tego ,co jest przeznaczone dla uczestników królestwa. Powinieneś to bez trudu zrozumieć na przykładzie uczonych w piśmie.

 • Nudzisz. Wrzuć lepiej fragment Pisma Świętego lub nauczania Kościoła, którym zapisano, że aby mieć życie w sobie trzeba codziennie przyjmować Komunię Świętą.

 • Yarpen; królestwo jest dla tych którym się chce. Ja Yarpen opieram swoją nadzieję na ofierze, którą Jezus za mnie złożył. Codziennie do tej Ofiary się odwołuję. Codziennie o niej pamiętam. Jeśli Ty wolisz swoją nadzieję opierać na wypełnieniu przepisów prawa, to Twój wybór i Twoja odpowiedzialność.

  Wyjaśniłem to najlepiej jak umiałem we wpisie. Jeśli nic z tego nie rozumiesz, to lepiej już tego nie umiem Ci wytłumaczyć.

 • Już Ci pisałem, że interesuje mnie nauczanie Chrystusa, Apostołów i Kościoła, a nie Twoje wymysły. Chcesz mnie przekonać, że trzeba codziennie przyjmować Komunię Świętą aby mieć życie w sobie? Wrzuć fragment Pisma Świętego lub nauczania Kościoła, którym to ZAPISANO.

 • Odpowiedz wreszcie na pytanie:

  Jak ma duszpasterz (prezbiter lub biskup) ma dostarczać codziennie Komunię Świętą do parafian, którzy mieszkają kilka dni drogi od niego?

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd