« Codzienna Komunia dla każdego Moderacja mnie nie lubi »

Codzienna komunia dla każdego (2)

14.08.2018

Wiara czyni cuda

 •  kacperek29  |  Dziś 00:51

  Krzysiu szkoda, że jesteś odporny na pracę własną, to może inaczej, jak sobie wyobrażasz codzienną Komunię, gdy ksiądz np. ma pod opieką np. 30 wiosek, które są np. oddalone o 100-200km.

 •  Yarpen_Zirgin  |  Dziś 07:38

  Kasowaniem komentarzy nie zmienisz faktu, że ciągle nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?

 •  krzysiekniepieklo  |  Dziś 10:16

  Ja już Wam odpowiedziałem, tylko nie chcecie tego zrozumieć.

  Jeszcze raz:
  Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą. Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma.
  Kościół - budynek, nie jest do tego potrzebny. Starczy tylko mieć odrobinę wina i kawałek chleba. Można napisać uproszczoną liturgię na takie okoliczności aby każdy dał radę. Bóg przychodzi do tych, którzy uwierzyli. Właśnie w takich niezwykłych okolicznościach najpiękniej kwitnie wiara. Nie jest to wtedy obowiązkiem ale potrzebą serca.

1 Komentarz

 • Zrozum wreszcie: W Kościele Chrystusa z ustanowienia Bożego, a nie ludzkiego kaprysu, wyłącznie biskupi i prezbiterzy mogą sprawować Mszę Świętą.

 • Yarpen, ty jednego nie możesz zrozumieć. To Bóg karmi, a człowiek tylko wykonuje posługę przy dystrybucji. Bóg może się posłużyć tylko tymi, którzy są obecni. Zapewniam Ciebie, że może się posłużyć każdym, kto uwierzył, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego. Bóg każdego chce karmić codziennie i nie odsyła nikogo zgłodniałego z niczym.

  """wyłącznie biskupi i prezbiterzy mogą sprawować Mszę Świętą."""

  Znajdź mi w nauczaniu Jezusa uzasadnienie tego. Wg mnie, każdy uczeń Chrystusa może to robić.

 • Nauczanie Kościoła ani się na nauczaniu Zbawiciela nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy, więc możesz sobie darować żądania "pokaż mi w nauczaniu Jezusa", bo mnie to NIE obowiązuje. To, że odrzucasz wszystko, nawet Ewangelie, co obala Twoje urojenia, to Twój problem.

  Jak pisałem: Możesz swoje herezje mnożyć, ale nauczania Kościoła NIE ZMIENISZ, bo nie masz do tego NAJMNIEJSZYCH nawet uprawnień.

 • Mt 18
  19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

  Jak widzisz Yarpen, to wystarczy, że dwóch albo trzech się zbierze w Imię Pańskie i prosić będą zgodnie. To wystarczy żeby Bóg był pośród nich w swoim Ciele i Krwi.

  """Nauczanie Kościoła ani się na nauczaniu Zbawiciela nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy"""

  Jak wolisz nauczanie Kościoła od nauczania Chrystusa, to Twój wybór i Twoja odpowiedzialność. Masz swój rozum i możesz wybrać.

 • Odpowiednio dobranym cytatem z Biblii, to ja mogę udowodnić, że Pismo Święte naucza, iż nie ma Boga. Tak więc to, że coś zacytowałeś, nie oznacza jeszcze, iż cytat jest prawidłowy i potwierdza to, co sobie uroiłeś. Tak też jest i w tym przypadku, bo Chrystus w tym fragmencie mówi o swojej duchowej specjalnej obecności pośród ludzi, którzy wspólnie się modlą do Boga, a nie o obecności Eucharystycznej.

 • """wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie."""

  Rozumiesz Yarpen, co znaczy "wszystkiego użyczy im"?
  To myślisz, że tego, co najważniejsze, to jednak nie użyczy?

 • Istnieją, ignorancie, tylko dwa sakramenty, których mogą udzielić świeccy: Chrzest i sakrament małżeństwa. Dlatego nawet jak wyjdziesz z siebie i staniesz obok, to nie zmienisz niczego w fakcie, że ŻADEN świecki, choćby nie wiadomo jak był pobożny, NIE JEST w stanie sprawować Mszy Świętej. Dlatego całe Twoje poplatanie tekstów, że "Bóg użyczy" przeistoczenia na wezwanie świeckiego, to jedna wielka HEREZJA i odstępstwo od wiary Kościoła Chrystusa.

 • Nie wiem, czy pamiętasz Yarpen, jak Duch Święty zstąpił na tych, na których nikt nie nakładał rąk. Myślisz, że taki nie może odprawić mszy?

 • Nie, taki nie może odprawić Mszy, bo Ducha Świętego otrzymuje każdy ochrzczony, ale mimo to nie każdy może sprawować wszystkie sakramenty. NIC tego nie zmieni.

 • Krzysiu znow mieszasz rozne rzeczy.
  Zeslanie Ducha Sw. dalo im dar rozumienia wiary i inne dary ale nie jest to namaszczeniem do sprawowania powinnosci prezbiterow czy biskupow.
  Z tego twojego pisania qidac protestanckie zwiedzenie bo uzurpujesz sobie wszystkie funkcje w Kosciele.
  dostales palec a ty chcesz wyrwac cala dlon.
  Zwroc uwage ze do poslugi kaplanskiej od poczatku juz w ST byli wyznaczeni tylko niektorzy, a nie tak jak komu pasowalo.

 • Krzysiu, tak w ogole to zacznij w koncu odpowiadac na komentarze a nie na swoje o nich wymysly.
  Jak do tej pory od poczatku twojego bloga to nie odpowiedziales jeszcze na zaden komentarz tylko ciagle odpowiadasz sobie na swoje wymysly o komentarzach.

 • Niestety, krzysiekniepieklo tak już ma, że przeważnie polemizuje z tym, co sobie wymyślił i przypisuje Kościołowi lub rozmówcom, a nie z nauczaniem Kościoła lub tym, co napisali do niego jego interlokutorzy. :(

 • Ez 34

  341 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela1, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec? 3 Nakarmiliście się mlekiem, odzialiście się wełną, zabiliście tłuste zwierzęta, jednakże owiec nie paśliście. 4 Słabej nie wzmacnialiście, o zdrowie chorej nie dbaliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zabłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie odszukiwaliście, a z przemocą i okrucieństwem2 obchodziliście się z nimi. 5 Rozproszyły się [owce moje], bo nie miały pasterza i stały się żerem wszelkiego dzikiego zwierza. <Rozproszyły się>, 6 błądzą moje owce po wszystkich górach i po wszelkim wysokim pagórku; i po całej krainie były owce moje rozproszone, a nikt się o nie nie pytał i nikt ich nie szukał. 7 Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego: 8 Wyrocznia Pana Boga: Przecież owce moje stały się łupem i owce moje służyły za żer wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu, bo nie było pasterza, pasterze zaś nie szukali owiec moich, bo pasterze sami siebie paśli, a nie paśli moich owiec, 9 dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego. 10 Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw pasterzom. Z ich ręki zażądam moich owiec, położę kres ich pasterzowaniu, a pasterze nie będą paść samych siebie; wyrwę moje owce z ich paszczy, nie będą już one służyć im za żer. 11 Albowiem tak mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. 12 Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. 13 Wyprowadzę je spomiędzy narodów i zgromadzę je z krajów, sprowadzę je z powrotem do ich ziemi i paść je będę na górach izraelskich, w dolinach i we wszystkich zamieszkałych miejscach kraju. 14 Na dobrym pastwisku będę je pasł, na wyżynach Izraela ma być ich pastwisko. Wtedy będą one leżały na dobrym pastwisku, na tłustym pastwisku paść się będą na górach izraelskich. 15 Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko - wyrocznia Pana Boga. 16 Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał3. Będę pasł sprawiedliwie.

  Jak widzisz Yarpen, to pasterze zawiedli. Masz przykład we Francji, jak tutaj niektórzy opowiadają. Bóg sam będzie pasł. Wystarczą mu słudzy, którzy wydadzą żywność w oznaczonym czasie.

 • Cytat TOTALNIE nie na temat, bo, co już Ci wielokrotnie pisałem, proroctwo dotyczy odrodzenia Izraela po niewoli. Fakt, że znowu do niego sięgasz, pokazuje dobitnie, że NIE MASZ żadnego dowodu, który potwierdzi Twoje wymysły na temat codziennej Komunii.

 • Ez 34
  23 I ustanowię nad nimi jednego pasterza, który je będzie pasł, mego sługę, Dawida. On je będzie pasł, on będzie ich pasterzem. 24 A Ja, Pan, będę ich Bogiem, sługa zaś mój, Dawid, będzie władcą pośród nich. Ja, Pan, to powiedziałem. 25 Zawrę z nimi przymierze pokoju, a dzikie zwierzęta wytępię z kraju, tak iż będę mogły [owce] bezpiecznie mieszkać na stepie i spać w lasach. 26 Błogosławić im będę oraz ziemiom wokół mego wzgórza, będę zsyłał deszcz w dogodnym czasie, będzie to deszcz niosący błogosławieństwo. 27 Drzewo polne wyda swój owoc, a ziemia wyda swój plon. Będą oni żyli bezpiecznie w swym kraju i poznają, że Ja jestem Pan, gdy skruszę kłody ich jarzma i wyrwę ich z ręki tych, którzy ich ujarzmiają.

  """23 I ustanowię nad nimi jednego pasterza, który je będzie pasł, mego sługę, Dawida."""

  To o kim wg. Ciebie jest tutaj mowa? Skończy się pasterzowanie i nastanie jeden pasterz.

  """Będą oni żyli bezpiecznie w swym kraju i poznają, że Ja jestem Pan, gdy skruszę kłody ich jarzma i wyrwę ich z ręki tych, którzy ich ujarzmiają."""

  To kto wg Ciebie ujarzmiał te owce?

 • Zrozum i wbij to sobie do głowy: NIE MA możliwości, aby osoba świecka mogła sprawować Sakrament Eucharystii. Głosząc, że jednak może, podpadasz pod kolejny kanon Soboru Trydenckiego:

  "10. Gdyby ktoś mówił, że wszyscy chrześcijanie mają władzę głoszeniasłowa i udzielania wszystkich sakramentów – niech będzie wyklęty."

 • Yarpen, ja już Ci mówiłem, że tego jadu trydenckiego się nie boję, bo biorę codziennie antidotum na ten jad.

 • Nic nie bierzesz, a jedynie pokazujesz swoje odrzucenie wszystkiego, co zaprzecza Twoim urojeniom i potwierdzasz jedynie swoje odstępstwo od wiary i nauczania Kościoła Chrystusa. I nie pleć o jakimś "jadzie" w nauczaniu soboru, bo jest to DOKŁADNIE TO SAMO sformułowanie, którego piętnaście wieków wcześniej z natchnienia Ducha Świętego użył Apostoł Pogan, kiedy ostrzegał przed głoszeniem Ewangelii inna niż ta, którą od otrzymaliśmy od Apostołów.

  Aha... Nauczanie tego soboru jest dla Ciebie WIĄŻĄCE. Jeżeli zaś je odrzucasz, to nie okłamuj siebie i innych, że należysz do Kościoła katolickiego, bowiem negując lub odrzucając to nauczanie sam siebie wyłączasz z Kościoła.

 • """ sam siebie wyłączasz z Kościoła."""

  Yarpen; nie rozumiesz, co to znaczy - sam siebie wyłączasz.
  To Ty Yarpen próbujesz mnie wyrzucić.

 • Niczego nie próbuję robić, bo Ty sam doskonale wyłączyłeś się z Kościoła przez głoszone przez siebie odstępstwo od wiary i herezje (chociażby tezą, że każda osoba świecka w Kościele może sprawować Eucharystię, a nie mówiąc już o innych wcześniejszych herezjach z negowaniem nauczania zawartego w Ewangeliach włącznie). Przypominam Ci, że ekskomunika za odstępstwo jest nakładana Z MOCY PRAWA, a Ty publicznie i świadomie głosisz swoje herezje i inne urojenia zaprzeczające nauczaniu Kościoła.
  Sam to sobie robisz i nie próbuj nikomu wmawiać, że to inni chcą Cię z Kościoła wyrzucić.

 • Krzysiek Kościół to nie jest grupa ludzi z których każdy wierzy w cos innego. Jeden wybiera Pawła, drugi Piotra, jeden uważa, że Chrystus to prorok, drugi, że Anioł, kolejny za kosmitę albo wcielenie jakiegoś tam guru z przeszłości.
  Kościół ma jedno nauczanie, bo jeden jest Bóg i jedna wiara.
  Nie pasuje to niestety ale mimo zaklinania rzeczywistości nie jesteś członkiem Kościoła.

 • To jest Yarpen Twoje przekłamanie:
  """Ty sam doskonale wyłączyłeś się z Kościoła przez głoszone przez siebie odstępstwo od wiary i herezje (chociażby tezą, że każda osoba świecka w Kościele może sprawować Eucharystię, """


  A to jest moja wypowiedź we wpisie:

  """"Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą. Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma.""""

  Widzisz Yarpen - czytasz pobieżnie, a później wciskasz innym jakieś głodne kawałki o tym, co rzekomo napisałem.


 • """" Przypominam Ci, że ekskomunika za odstępstwo jest nakładana Z MOCY PRAWA, a Ty publicznie i świadomie głosisz swoje herezje i inne urojenia zaprzeczające nauczaniu Kościoła.
  Sam to sobie robisz i nie próbuj nikomu wmawiać, że to inni chcą Cię z Kościoła wyrzucić.""""


  Zasady Ewangelii Pawłowej7
  Ga 2
  15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe. 18 10 A przecież wykazuję, że sam przestępuję [Prawo], gdy na nowo stawiam to, co uprzednio zburzyłem. 19 Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

 • "Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą. Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma."

  Zaś nauczanie Kościoła jest takie:

  "10. Gdyby ktoś mówił, że wszyscy chrześcijanie mają władzę głoszenia słowa i udzielania wszystkich sakramentów – niech będzie wyklęty."

  Są zaś TYLKO dwa sakramenty, których może udzielić osoba świecka: chrzest i małżeństwo . Twierdząc, że "każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą" sam pokazujesz swoje odstępstwo od wiary i nauczania Kościoła.

 • Krzysiu, kotku , w glowce to niezle ci sie powywacalo.
  Juz lepiej dla ciebie bylo by udawac Napoleona zamiast proroka, wtedy nie bluznil bys a odstepstwa nie byly by ci poczytane.

 • Yarpen; Ty się skup trochę jak czytasz.

  - nie pisałem, że mają władzę ale pisałem, że trzeba im dać takie uprawnienia.
  Rozumiesz różnicę?

 • """"25. Gość | Dziś 01:31

  Krzysiu, kotku , w glowce to niezle ci sie powywacalo.
  Juz lepiej dla ciebie bylo by udawac Napoleona zamiast proroka, wtedy nie bluznil bys a odstepstwa nie byly by ci poczytane.""""  Gościu: ja rozumiem, że w Twojej główce nie chce Ci się to wszystko pomieścić. Czekasz na kolejnego Napoleona żeby razem z Francuzami podbijać Europę. Francja już nie będzie podbijać. To jest ruina. Francja będzie tylko zbierać owoce swoich wyborów. Zostaw więc tą ruinę i wracaj. Jak ją dalej będziesz podpierał, to Ci sufit spadnie na głowę.

 • Przytoczę jeszcze raz co napisałeś:

  "Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, MOŻE ODPRAWIĆ MSZĘ ŚWIĘTĄ. Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma."

  Długo jeszcze będziesz udawał, ze napisałeś coś innego, niż napisałeś?

 • I jeszcze jedno, bo wyraźnie to ignorujesz: Uprawnieniem, które daje możliwość odprawiania Mszy Świętej, są ŚWIĘCENIA PREZBITERIATU.

 • Tak Krzysiu, nie miesci mi sie w glowie jak mozna takie glupoty pisac i twierdzic ze to Duch Sw. ci podpowiada.

  Sufity we fran uskich kosciolach nie moga spasc na glowe bo nie ma sufitow tylko ladnie wykonczone i rzezbione belki.

  Czytajac twoje wpisy widac wyraznie jakie problemy masz z Kosciolem bo proboszcz nie zgodzil sie bys pomagal przy Komunii Sw. i dostarczal tym ktorzy nie moga przyjsc do kosciola.
  By pel ic takie zadania trzeba byc w Kosciele a nie poza nim gloszac falszywe ewangelie.
  Z drugiej strony gloszenie falszywych ewangelii jest grzechem ciezkim wiec przystepowanie wtedy do Komunii Sw. jest swietokradzkie.

 • Krzysiu, nikt tu nie neguje waznosci i potrzeby przyjmowania Komunii Sw. ale ty namawiasz do przyjmowania Jej swietokradzko i tym samym twoje wypowiedzi staja sie herezja.
  Nikt by okazac szacunek i uwielbienie nie przyjdzie do stolu uczty weselnen w zabloconych gumowcach bo bedzie to manifestacja braku szacunku dla Pana Mlodego i Ojca.
  Tym bardziej ze Ojciec oferuje czyste szaty tym ktorzy ich nie maja.

 • """29. Yarpen_Zirgin | Dziś 10:27

  I jeszcze jedno, bo wyraźnie to ignorujesz: Uprawnieniem, które daje możliwość odprawiania Mszy Świętej, są ŚWIĘCENIA PREZBITERIATU."""

  Yarpen; prawo, które jest niezmienne, to napisał Bóg w dekalogu.
  Prawo, które napisali ludzie, można zmienić. O tym właśnie pisałem, pisząc o uprawnieniach. Pasterz ma dbać o to żeby owca była najedzona i prawo ma temu służyć. Jeżeli temu nie służy, to jest złe.

 • """Sufity we fran uskich kosciolach nie moga spasc na glowe bo nie ma sufitow tylko ladnie wykonczone i rzezbione belki."""

  Gościu. nie jesteś zbyt błyskotliwy. Nie pisałem o budynkach kościelnych ale o kościele francuskim, który jest w ruinie. Przejmowanie zwyczajów tego Kościoła grozi śmiercią lub kalectwem. Ten Kościół jest w agonii i potrzebuje reanimacji, a nie makijażu.

 • """Krzysiu, nikt tu nie neguje waznosci i potrzeby przyjmowania Komunii Sw. ale ty namawiasz do przyjmowania Jej swietokradzko i tym samym twoje wypowiedzi staja sie herezja."""

  To może Gościu sprecyzuj, co znaczy wg. Ciebie - świętokradzkie przyjmowanie komunii świętej i gdzie do tego namawiałem?

 • "Prawo, które napisali ludzie, można zmienić. O tym właśnie pisałem, pisząc o uprawnieniach. Pasterz ma dbać o to żeby owca była najedzona i prawo ma temu służyć. Jeżeli temu nie służy, to jest złe. "

  To "prawo", jak nazwałeś nauczanie na tema tego, kto może sprawować Eucharystię, powstało we współpracy z Bogiem. Dlatego, wbrew Twoim marzeniom, NIE MOŻE zostać zmienione tak, jak byś tego sobie życzył. Ty zaś, negując nauczanie na temat tego, kto może sprawować Eucharystię, podpadasz pod kanon 1364 KPK.

  Zaś WBREW Twoim urojeniom, ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół, NIGDY I NIGDZIE nie głosili, że konieczne jest codzienne przyjmowanie Komunii Świętej, aby mieć w sobie życie.

 • A czytałeś Yarpen Księgę Wyjścia?

  Tan Yarpen dał Bóg mannę z nieba tym, którzy szli do ziemi obiecanej. Pokarm ten spożywali codziennie. Bez tego pokarmu by nie doszli. Bóg cały czas ich prowadził i był ich przewodnikiem. Jak myślisz Yarpen, po co to się znalazło w piśmie świętym? To jest wskazówka dla nas aby w drodze do nieba żywić się Chlebem z Nieba, który to Chleb napełnia nas Bożym Życiem, napełnia nas Duchem Świętym, który ożywia. Trwać w Winnym Krzewie - znaczy czuwać i mieć w sobie nieustannie Boże Życie. Komu się nie chce, to liczy na precedens dobrego łotra.

 • Nadal nic się nie zmienia w fakcie, że Kościół nie ma władzy, aby zmienić nauczanie o tym, iż wyłącznie biskupi i prezbiterzy mogą sprawować Sakrament Eucharystii. Tak samo NIC się nie zmieni w fakcie, że Twoje przekonanie, iż aby mieć życie w sobie trzeba codziennie przyjmować Komunię Świętą, to WYŁĄCZNIE Twoja mania, a nie nauczanie Chrystusa, Apostołów czy Kościoła.

 • """Nadal nic się nie zmienia w fakcie, że Kościół nie ma władzy, aby zmienić nauczanie o tym, iż wyłącznie biskupi i prezbiterzy mogą sprawować Sakrament Eucharystii. """

  Yarpen;
  Kościół nie ma władzy zmienić nauczania Jezusa. Tyle, że tego, o czym piszesz, to w nauczaniu Jezusa nie ma.

  Te opasłe tomy przepisów prawa, które przez dwa tysiące lat powstały w Kościele, to jest jawne niewolenie ludzi.
  Zapytaj się ludzi, czy znają te wszystkie przepisy trydenckie?

  A Paweł na temat prawa pisał tak;
  Ga 2
  16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe. 18 10 A przecież wykazuję, że sam przestępuję [Prawo], gdy na nowo stawiam to, co uprzednio zburzyłem. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

  Tak że Yarpen, prawo które zabrania korzystania z największego daru od Boga, który to dar przywraca człowiekowi Życie, to jest zwykłe bezprawie i zniewalanie ludzi.

  Zrozum Yarpen, że wszystkie owce są własnością Boga i każda ma być karmiona, bez względu na to, jak jest brzydka i chora. Tylko Bóg może taką owcę uleczyć, a Bóg żadnej owcy nie odrzuca. Bóg leczy nie batem ale miłością.

 • Mnie naprawdę NIE OBCHODZĄ Twoje UROJENIA na temat Kościoła, soborów czy nauczania Chrystusa i Apostołów. Nauczanie jest jasne i jednoznaczne, więc głosząc, że ktokolwiek poza prezbiterami czy biskupami może sprawować Eucharystię automatycznie ściągasz na siebie ekskomunikę i NIE ZMIENI tego żadne Twoje jęczenie czy odżegnywaniu od czci i wiary soborów.

  A jak masz zamiar twierdzić, że codzienna Komunia Święta jest konieczna do tego, aby mieć w sobie życie, to przytocz fragment nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, gdzie to ZAPISANO, a nie swoje urojenia.

 • Sw. Pawel pisze o prawie zydowskim a nie Kosciola Katolickiego.
  Tak samo manna nie byla Komunia Sw. i nie byla caly czas przez cala droge do ziemi obiecanej.
  Byly tez po drodze przepiorki to moze wedlug ciebie Kosciol powinien do komunii je tez dodawac albo nimi zastepowac?
  Mysle ze powinny byc stawiane te weze miedziane wszedzie by jad falszywych prorokow nikogo nie usmiercil.

 • """Sw. Pawel pisze o prawie zydowskim a nie Kosciola Katolickiego."""

  Tu się mylisz

  ""A przecież wykazuję, że sam przestępuję [Prawo], gdy na nowo stawiam to, co uprzednio zburzyłem.""

  Tutaj Paweł wyraźnie pisze, że na miejsce starego (zniesionego) prawa nie można pisać prawa nowego, tak samo zniewalającego jak poprzednie.
  Może dlatego ludzie odeszli od codziennej Komunii, usiłując się zbawić poprzez wypełnienie tego nowego prawa. To stało się przyczyną stopniowej destrukcji chrześcijaństwa. Ludzie stopniowo stali się niewolnikami prawa. Niewolnikami tych, którzy to nowe prawo pisali.

 • Nikt nie ustanawial innego prawa tylko to co Bog objawil zostalo spisane w taki sposob by nikt tego nie przekrecal tak jak ty to probujesz robic.
  Po to wlasnie mamy dogmaty i ustalenia soborow.
  To nie sa prawa ustanawiane przez ludzi tylko regoly postepowania wynikajace z rozumienia wiary.
  Zydzi dopisywali sobie rozne zmiany i nowe prawa przez co noe rpzumieli podstaw wiary a Kosciol wlasnie sie przed tym zabezpieczyl by nikt nic nowego nie wymyslal tak jak ty i nic nie bylo dopisywane.
  Pewnoe o tym nie woedziales i dlatego ustalenia soborow i dogmaty wydawaly ci sie zmianami jak prawo zydowskie.
  Kolejny juz chy a setny raz swiecisz ignorancja ze az oczy bola.

 • W ogole to Krzysiu pomysl tak logicznie czy codzienna Komunia Sw. nie stanie sie dla wielu czyms powszednim i z czasem malo znaczacym?
  Dodajac do tego przystepowanie w grzechu, bedzie to wtedy totalna ignorancja waznosci Komunii polaczona z profanacja.
  Czy tego wlasnie chcesz?
  Juz w niektorych krajach jest Komunia dla wszystkich jak leci i waznosc Komunii tam wlasnie upada, staje sie symbolicznym oplatkiem.

 • """Nikt nie ustanawial innego prawa tylko to co Bog objawil zostalo spisane w taki sposob by nikt tego nie przekrecal tak jak ty to probujesz robic."""

  Bóg dał ludziom dekalog. dziesięć przykazań. Te przykazania są wystarczającym prawem aby nam się dobrze żyło. Przyszedł jeden mądrala i dołożył swoje pięć. Chyba tylko po to żeby dać szatanowi dodatkowe argumenty dla naszego oskarżenia. Ludzie moją dość problemów żeby przestrzegać tych dziesięciu. Nie da się uszczęśliwić ludzi tworząc nowe przepisy prawa. Ludzie mogą być szczęśliwi tylko wtedy, kiedy każdy z nas będzie miał Boga w swoim sercu. To jest możliwe tylko poprzez codzienną Komunię. Ludzie natworzyli tyle przepisów prawa, że nawet najlepsi prawnicy całego tego prawa nie znają. Znają tylko niewielką część, którą się zajmują. Jak by każdego rozliczyć z przestrzegania prawa, to ludzie po czterdziestce musieli by resztę życia odsiedzieć w pierdlu. Ludzie wielokrotnie łamią prawo, bo tego prawa nie znają. Komu to służy? - tym, którzy mają władzę. To oni czerpią z tego korzyści. W sądach już od dawna sprawiedliwość się nie liczy. Tylko bogatego stać na sprawiedliwość.

 • """"43. Gość | Dziś 22:16

  W ogole to Krzysiu pomysl tak logicznie czy codzienna Komunia Sw. nie stanie sie dla wielu czyms powszednim i z czasem malo znaczacym?
  Dodajac do tego przystepowanie w grzechu, bedzie to wtedy totalna ignorancja waznosci Komunii polaczona z profanacja.
  Czy tego wlasnie chcesz?
  Juz w niektorych krajach jest Komunia dla wszystkich jak leci i waznosc Komunii tam wlasnie upada, staje sie symbolicznym oplatkiem.""""

  To jest skutkiem tego, że ludzie nie rozumieją, czym jest Komunia.
  Zresztą Paweł opisuje taki przypadek w pierwszym liście do Koryntian.
  Komunia to jest ofiara przebłagalna za grzechy i tylko ze skruchą z powodu własnych grzechów powinna być przyjmowana. Właśnie to każdy powinien zrozumieć.
  Dobrze jest podczas przyjmowania Komunii wypowiedzieć taką formułkę:
  Obmyj mnie z mojej winy, oczyść mnie z grzechu mojego, Przebacz mi Jezu.
  Komunia przyniesie błogosławiony skutek jeśli powiemy to ze szczerego serca. Tą formułkę często wypowiadam kończąc spowiedź.

 • Opowiem ci historie czlowieka ktorego dobrze znam.
  W mlodosci grzeszyl ze az strach, az w koncu jeden z kaplanow nie dal mu pelnego rozgrzeszenia tylko kazal jeszcze raz isc do spowiedzi do innego kaplana.
  Z lenistwa i roznych innych zdarzen nie poszedl do spowiedzi i nie przystepowal do Komunii Sw. bo bal sie Boga.
  Nie wini za to tego kaplana tylko wlasne lenistwo i grzesznosc.
  Przestal chodzic do kosciola az w koncu po 25 latach po roznych zdarzeniach poszedl w koncu do spowiedzi by pojednac sie z Bogiem i Jezus sam przyszedl do niego z Komunia Sw.
  Od tamtej pory stara sie nie miec nawet najdrobniejszych grzechow przystepujac do Komunii Sw.
  Mowi ze lepiej nie przystepowac do Komunii Sw. niz przystapic z jakimkolwiek grzechem.
  To nie Komunia ma nas oczyszczac tylko pragnienie tej czystosci by byc godnym stanac przed Jezusem w Komunii Sw.

 • Krzysiu, nie odbiegaj znow od tematu i nie miesza prawa cywilnego z Kosciolem.
  Czy ty tego nie widzisz ze plywasz po tematach jak kaczka, a praqdy wiary splywaja po tobie jak woda po kaczce?

 • """Opowiem ci historie czlowieka ktorego dobrze znam."""

  Jak byś tego człowieka dobrze znał, to potrafił byś się do tego człowieka przyznać. Ten człowiek jest dla Ciebie tylko figurą. To, co opisujesz, to jest zwykłe skrupulantctwo. Jak ja bym tak myślał, to nigdy do Komunii bym nie przystąpił.Jezus przyszedł do grzeszników. Doskonali opierają swoją nadzieję na wypełnieniu prawa. Im Bóg nie jest potrzebny do doskonałości. Liczą na to, że dla swojej doskonałości będą zbawieni.

 • """Krzysiu, nie odbiegaj znow od tematu i nie miesza prawa cywilnego z Kosciolem."""

  A skąd Kościół czerpie wzorce, pisząc swoje prawa? Nie zauważyłeś, że Kościół często funkcjonuje jak firma biznesowa mocno uprzywilejowana?
  Problem jest w tym, że Kościół głosi zupełnie inne standardy od tych, którymi sam się kieruje.

 • Nie, to nie jest skrupulanctwo.
  To jest staranie sie byc dzieckiem Bozym.
  Zwalajac wszystko na "skrupulanctwo zwyczaj ie unikasz odpowiedzialnosci za to co robisz i nie ma w tym juz checi poprawy.
  Kazdy "skrupulant" przestanie byc "skrupulantem jak zrozumie ze trzeba unikac grzechu, bo wlasnie to unikanie grzechu jest droga do zbawienia.
  Jesli ktos nie ma ochoty sie starac to zwala wine na skrupulanctwo, by moc dalej postepowac jak mu wygodnie i byc usprawiedliwionym, ale jest to jedynie usprawiedliwienie przed samym soba a nie przed Bogiem.
  masz problem z grzechem to po prostu go nie popelniaj , a przynajmniej postaraj sie go unikac czy coraz bardziej ograniczac. Wazne bys tego naprawde i szczerze chcial.
  Zwalanie winy na skrupulanctwo to cofanie sie w rozwoju duchowym i drodze do zbawienia.

 • "Jak byś tego człowieka dobrze znał, to potrafił byś się do tego człowieka przyznać. Ten człowiek jest dla Ciebie tylko figurą. To, co opisujesz, to jest zwykłe skrupulantctwo. Jak ja bym tak myślał, to nigdy do Komunii bym nie przystąpił.Jezus przyszedł do grzeszników. Doskonali opierają swoją nadzieję na wypełnieniu prawa. Im Bóg nie jest potrzebny do doskonałości. Liczą na to, że dla swojej doskonałości będą zbawieni"
  Krzysiu, nie wazne czy dobrze go znam wazne co sie stalo.
  On tez nie przystepowal przez 25 lat i mimo tego jak to nazwales skrupulanctwa przystepuje.
  Choc nie zawsze.
  Pominales podstawy wiary by nasladowac Jezusa po to by stawac sie lepszym.
  Nie lepszym od innych tylko lepszym od siebie samego jakim sie bylo wczesniej.
  Zwalajac wine na skrupulanctwo stajesz w miejscu albo sie cofasz, czyli robisz cos przeciwnego, a chyba wiesz co jest przeciwna strona?
  Im wiekszy skrupulant tym wiecej powinien nad soba pracowac by pozbyc sie grzechu a tym samym skrupulanctwa.

 • Konec z pisaniem skoro kolejny wpis usunales.
  Jam ch esz abym cokolwiek ci wyjasnil to wstaw ten wpis spowrotem. Jesli go skasowales to juz twpj problem.

 • Gościu; jak będziesz pisał w temacie, to nie będę usuwał. jak odnosisz się do mnie personalnie, to mam taki wpis - prywatne wiadomości. Nikt Twoich imprertynencji pod moim adresem nie musi czytać, bo to nikogo nie interesuje. Muszę szanować tych, którzy czytają mojego bloga. Nie chcę żeby tracili czas na czytanie takich tekstów.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd