« Adminie katolika Codzienna komunia dla każdego (2) »

Codzienna Komunia dla każdego

12.08.2018

Komunia źródłem jedności chrześcijan

5. Yarpen_Zirgin  |  Dziś 20:37

I jeszcze jedno, maniaku codziennej Komunii Świętej:

Są na świecie miejsca, gdzie zwyczajnie nie ma możliwości, aby codziennie sprawować Eucharystię. Nie mówiąc już o tym, że są ludzie, którzy zwyczajnie nie mają jak dotrzeć na Mszę Świętą. Jak oni mają codziennie spożywać Ciało i Krew Chrystusa?

 

Poruszyłeś Yarpen bardzo ważny temat.  W 2008r po śmierci żony chciałem zostać szafarzem nadzwyczajnym Komunii Świętej. W związku z tym, że codziennie przystępowałem do Komunii, to chciałem nosić komunię tym, którzy sami nie mogą przyjść. Na tamten czas się nie dało. Ani proboszcz, ani biskup nie byli zainteresowani projektem. Uważali, że raz w miesiącu, to wystarczy. Tutaj bez problemu wyznaczeni szafarze mogli by nosić Komunię chorym i starszym ludziom.

Jest na ten temat wskazówka  - chyba w Księdze Wyjścia. Manna z nieba była dostępna tylko sześć dni w tygodniu. Na ten siódmy dzień mogli Żydzi zebrać mannę dnia szóstego na zapas. To jest wskazówka, że tam gdzie nie ma możliwości odprawiać codziennie mszy, to wierni mogą korzystać z uczynionego zapasu na ten czas. Trzecia sprawa, to już najwyższy czas potraktować poważnie ekumenizm i ogłosić ważność Komunii wszędzie tam, gdzie wierzą w Żywą obecność Jezusa w Komunii.

To byłby mały - wielki krok do jedności chrześcijan..

1 Komentarz

 • Są na świecie miejsca, gdzie zwyczajnie nie ma możliwości, aby codziennie sprawować Eucharystię. - na świecie nie w Polsce. Ten wątek pokazuje po raz kolejny Twoją ignorancje.
  Kiedy zanim zaczniesz pisać swoje bzdury zapoznasz się z tematem? • Kacperku - przecież odniosłem się do komentarza Yarpena.

 • Yarpen wyraznie napisal ze "sa na swiecie miejsca" a ty to po prostu ignorujesz, jak kazdy dotychczasowy wpis kogokolwiek.
  Oferowalem ci dobrze platna prace we Francji gdzie osobiscie moglbys poznac realia ze na 10 kosciolow jest jeden kaplan i msze Sw. odbywaja sie w tylko jednym z tych kosciolow i za kazdym razem w innym kosciele.
  wierni musza jezdzic po 20 km na Msze Sw. i to za kazdym razem do innego kosciola
  Pewnie nawet nie wiesz i nie rozumiesz dlaczego za kazdym razem do innego kosciola a nie ciagle do jednego.

 • To jakiś leniwy ten ksiądz, skoro tylko jedną mszę odprawia, a potrzeby są dużo większe. To Francuzi niedługo, tak jak Niemcy, będą burzyć świątynie i budować meczety. Po co im remontujesz te świątynie, skoro niedługo będą burzyć? Przyjedź do Polski. Tutaj jest lepsza perspektywa. U nas nie będą burzyć. No chyba że chodzi Ci tylko o kasę.

  """"Pewnie nawet nie wiesz i nie rozumiesz dlaczego za kazdym razem do innego kosciola a nie ciagle do jednego.""""

  Właśnie nie rozumiem. Ja wybrał bym jeden na samym środku aby mieli jak najbliżej. Koszty utrzymania też były by mniejsze.

 • Byłeś we Francji, że wiesz jakie tam są potrzeby w kwestii ilości Mszy Świętych? Jak nie, to zamknij japę i posłuchaj świadectw ludzi, którzy tam żyją lub pracowali! Ksiądz odprawia w takiej parafii jedną Mszę w tygodniu, bo NIE MA zapotrzebowania na więcej. Wszyscy parafianie, którzy praktykują, spokojnie mieszczą się w jednym Kościele na jednej Eucharystii. A dlaczego po kolei w pięciu kościołach? Dlatego, ignorancie, że jeżeli nie będą użytkowane, to państwo, które jest ich właścicielem, po prostu je zamknie i przeznaczy na inne cele.

  I odpowiedz, zaraza, na pytanie: Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?

 • Krzysiu zamiast kasować posty, lepiej zajmij się odpowiedziami na nie. Znasz sytuację poza Polską, nawet jak nie w Europie, to chociaż na terenach misyjnych, Afryka itp?

 • Krzysiu, oprocz tego co napial Yarpen to takze po to Msze Sw. sa w kazdym z tych kosciolow na zmiane po to by w kazdym byla Konsekrowana Hostia w tabernakulum co jest widoczne po zapalonej lampce przy Tabernakulum jak ktos przyjdzie sie pomodlic.
  Jak nawet na samozwanczego proroka masz bardzo licha wiedze na ten temat i nie tylko na ten.

 • Odpowiem Wam tak:
  Patrzycie jak umiera Kościół ale uważacie, że wszystko jest w porządku, że to normalne. Choroba zaczęła się wiele, wiele lat wcześniej, właśnie dlatego, że zaniedbywano Komunię Świętą. Kościół bez czerpania z Winnego Krzewu obumiera powoli. To, że się w dziesięciu kościołach na zmianę odprawia msze, to jest tylko uporczywa reanimacja. Komunia będzie coraz rzadsza i Kościół obumrze definitywnie, tak jak każdy, kto nie spożywa Ciała i Krwi Chrystusa.

 • Nie zmieniaj tematu i odpowiedz lepiej na pytanie:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?

 • """"I odpowiedz, zaraza, na pytanie: Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?""""

  Widzisz Yarpen - dawno, dawno temu, za czasów św. Piotra nie było seminariów i uczniowie nie musieli kilka lat studiować, żeby odprawić pierwszą mszę prymicyjną. Na przykład Piotr miał żonę i nikomu to nie przeszkadzało.
  Dzisiaj są coraz wyższe wymagania od kandydatów na kapłanów i coraz mniej wiary w ludziach, bo Komunia jest coraz rzadsza.
  Bóg nie potrzebuje uczonych w piśmie. Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, mógłby mszę odprawić. Bóg przychodzi do tych, którzy uwierzyli.

 • Nie odwracaj kota ogonem tylko odpowiedz na pytanie:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?


  Aha... Wbrew Twoim urojeniom wynikającym z ignorancji, w Kościele w pierwszym wieku NIE KAŻDY mógł odprawiać Mszę Świętą. Robili to, tak samo jak dzisiaj, biskupi i prezbiterzy, którzy byli ustanawiani do pełnienia tej funkci przez udzielenie sakramentu kapłaństwa ("włożenie rąk").

 • To nie wina ani zwerzchnikow Mosciola ani jakiegos braku Komunii Sw. tylko zwyczajnie jest bardzo malo wierzacych.
  Jesli by w jakiejs polskiej miejscowosci zostalo tylko kilku parafian to tez beda musieli dojezdzac do kosciola gdzie indziej a Msze Sw. beda raz w miesiacu w tej parafii.
  We Francji jest tez bardzo malo powolan kaplanskich i na diecezje jest 1-2 a w polskich diecezjach ponad 400.
  Polscy ksieza tu przyjezdzaja na pol roku by podszlifowac swoj jez. francuski przed wyjazdem na misje do Afryki w krajach ktore byly koloniami francuskimi.
  Ty nie jestes zadnym prorokiem tylko zes sie Krzysiu z choinki urwal jak jakis piernikowy Mikolaj, bo nie masz zielonego pojecia co sie dzieje w Kosciele i wierze, tym bardziej dlaczego tak sie dzieje i chcesz Kosciol rozwalac a sam dopiero pisales ze Francuzi beda rozwalac a oni obudowuja.
  Z twoich wypowiedzi to mozna wywnioskowac ze przez te 12 lat twojego niby prorokowania to nawet w kosciele nie byles bo nie masz zielonego pojecia co sie dzieje w Kosciele.
  Widzisz tylko czubek wlasnego nosa i chcesz by caly Kosciol krecil sie wokol twojego nosa.


 • """ sam dopiero pisales ze Francuzi beda rozwalac a oni obudowuja."""

  To, co oni robią, a Ty im pomagasz, to jest robienie makijażu trupowi.
  To mnie Bóg powiedział - mów do tych kości ( Ez 37 ) Więc mówię - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, a wróci do was Życie. Tylko w ten sposób można odbudować Kościół. Pobielanie grobów nic nie da. Jeszcze trochę i będą z tego tylko atrakcje turystyczne.

 • A pytanie ciągle czeka na odpowiedź:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?

 • """"Aha... Wbrew Twoim urojeniom wynikającym z ignorancji, w Kościele w pierwszym wieku NIE KAŻDY mógł odprawiać Mszę Świętą. Robili to, tak samo jak dzisiaj, biskupi i prezbiterzy, którzy byli ustanawiani do pełnienia tej funkci przez udzielenie sakramentu kapłaństwa ("włożenie rąk").""""

  Im mniej kapłanów, tym bardziej elitarna funkcja. Może dlatego tak niechętnie nakładają na innych ręce. Najpierw zrobią z niego uczonego w piśmie i upodobnią go do siebie, a dopiero nałożą na niego ręce. Czy uwierzył, to nawet nie sprawdzają.

 • """"A pytanie ciągle czeka na odpowiedź:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?""""

  Yarpen; kościół nie jest potrzebny żeby przyjąć komunię Świętą. Tyle powinieneś wiedzieć.

 • "Yarpen; kościół nie jest potrzebny żeby przyjąć komunię Świętą. Tyle powinieneś wiedzieć."
  Krzysiu, przestal bys juz z siebie blazna robic bo piszesz takie bzdury ze plakac sie chce.
  Myslisz ze jak kaplan rozwiezie Komunie Sw. to bedzie czesciej?
  Wtedy taki kaplan nie bedzie mial juz czasu by odprawic Msze Sw. by w ogole byla Komunia.
  Bedzie caly czas w podrozy. :-)
  W ogole Krzysiu to zacznij choc troche myslec zanimcos napiszesz.

 • Zdaje się Gościu, że nie znasz realiów. Ja wielokrotnie uczestniczyłem we mszach odprawianych w plenerze i do tego żaden kościół nie jest potrzebny.
  Warunek Yarpena, że kościół jest bardzo odległy, to nie jest żaden warunek.
  Po prostu takiego warunku nie ma. Zresztą nawet Karol Wojtyła takie msze odprawiał. Do odprawienia mszy potrzebne są tylko uprawnienia. Tutaj wystarczy tylko dobra wola tych, którzy takich uprawnień udzielają.

 • Krzysiek Ty naprawdę jesteś nieźle odrealniony. Doczytaj o sytuacji w innych krajach to pogadamy, bo na razie to piszesz głupoty i nadal nie próbujesz niczego zrozumieć.

 • Problem jest w tym Kacperku, że Ty w ogóle nic nie piszesz. Niby coś wiesz, tylko nie chcesz o tym pisać.

 • Krzysiu szkoda, że jesteś odporny na pracę własną, to może inaczej, jak sobie wyobrażasz codzienną Komunię, gdy ksiądz np. ma pod opieką np. 30 wiosek, które są np. oddalone o 100-200km.

 • Kasowaniem komentarzy nie zmienisz faktu, że ciągle nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

  Jak taki mieszkaniec Syberii czy amazońskiej dżungli ma codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, skoro najbliższy kościół jest odległy o setki lub tysiące kilometrów i np. w Amazonii jest do niego kilka dni drogi łodzią?

 • Ja już Wam odpowiedziałem, tylko nie chcecie tego zrozumieć.

  Jeszcze raz:
  Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą. Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma.
  Kościół - budynek, nie jest do tego potrzebny. Starczy tylko mieć odrobinę wina i kawałek chleba. Można napisać uproszczoną liturgię na takie okoliczności aby każdy dał radę. Bóg przychodzi do tych, którzy uwierzyli. Właśnie w takich niezwykłych okolicznościach najpiękniej kwitnie wiara. Nie jest to wtedy obowiązkiem ale potrzebą serca.

 • Krzysiu, by byla Msza Sw. w plenerze kaplan nie zjawi sie tam cudownie tylko albo musi tam byc caly czas na miejscu albo dojechac i nie ma roznicy czy to kaplan dojedzie do wiernych czy wierni do kaplana.
  Uprawnienia uprawnieniami a powolanie powolaniem bo jak nie ma powolania to nie ma komu dac tych uprawnien.

  "Po co im remontujesz te świątynie, skoro niedługo będą burzyć? Przyjedź do Polski. Tutaj jest lepsza perspektywa. U nas nie będą burzyć. No chyba że chodzi Ci tylko o kasę."

  Krzysiu, wszyscy wiedza ze wedlug ciebie Chrzescijanin powinien byc darmozjadem.
  Niestety Chrzescijanie pracuja ña swoje utrzymanie i nawet Apostolowie pracowali na swoje utrzymanie by nie byc ciezarem dla innych.
  Pewnie nie rozumiesz tego ze wszelkie zasilki pochodza od innych ludzi ktorzy na to placa podatki i skladki a nie od urzedow np. pracy. Urzedy tylko dysponuja kasa innych i siedzac na zasilku jestes na utrzymaniu innych ludzi a nie urzedu.
  Jesli mozesz pracowac a nie przcujesz to jestes takim darmozjadem wykozystujacym prace innych.

 • "Każdy, kto uwierzył i ma w sobie Bożego Ducha, może odprawić mszę świętą."

  To jest TWOJA nauka, a nie Boga, Kościoła czy Apostołów.

  "Trzeba tylko mu dać uprawnienia na takie okoliczności, kiedy księdza nie ma."

  Nie można. W Kościele Chrystusa do przewodnictwa Mszy Świętej są uprawnieni wyłącznie biskupi i prezbiterzy.

 • """Nie można. W Kościele Chrystusa do przewodnictwa Mszy Świętej są uprawnieni wyłącznie biskupi i prezbiterzy. """

  Yarpen; dla Boga wszystko jest możliwe. To tylko dla KK nie jest to możliwe, bo to umniejszyło by władzę tych, którzy usiedli na najwyższych grzędach.

 • """Krzysiu, wszyscy wiedza ze wedlug ciebie Chrzescijanin powinien byc darmozjadem."""

  Jak najbardziej Gościu. Bóg nam darmo dał swoje Ciało i Krew do spożycia i wszyscy, którzy żądają zapłaty albo ci, którzy usiłują zapłacić, są w dużym błędzie.

 • "Yarpen; dla Boga wszystko jest możliwe. "

  Owszem, ale to nie zmienia faktu, że Kościół nie może wykraczać po za to, co mu Bóg objawił. Dlatego też, tak jak Kościół nie ma władzy, aby udzielać święceń kobietom, tak też nie ma władzy, aby sprawić, że ktokolwiek poza biskupem lub prezbiterem będzie mógł odprawić Mszę Świętą.

 • "Bóg nam darmo dał swoje Ciało i Krew do spożycia i wszyscy, którzy żądają zapłaty albo ci, którzy usiłują zapłacić, są w dużym błędzie."

  Hm... A kto domaga się zapłaty lub chce płacić za Komunię Świętą?

 • Krzysiu, Chrzescijanie nie pracuja ani nie placa za Komunie Sw. tylko pracuja na swoje utrzymanie.
  Ty chyba zyjesz Starym Testamentem i czekasz na manne z Nieba.
  Jezus nie nauczal by byc darmozjadem, czy przystepowac do Komunii Sw. jak do obiadu na stolowce. Masz nawet wyraznie napisane zeby nie traktowac Eucharystii jak darmowego obiadu.

 • """Masz nawet wyraznie napisane zeby nie traktowac Eucharystii jak darmowego obiadu."""

  To może zacytuj, gdzie to znalazłeś? Ja czytałem, że to jest darmowa uczta nawet dla tych w łachmanach.

 • Jak byś czytał wszystko w Biblii, a nie jedynie to, co Ci pasuje, to byś znalazł:

  1 Kor 11:20-30
  20. Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej.
  21. Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy.
  22. Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? Czy będę was chwalił? Nie, za to was nie chwalę.
  23. Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
  24. i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!
  25. Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!
  26. Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
  27. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
  28. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha.
  29. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
  30. Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.
  (BT)

 • """21. Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy."""


  Jak widzisz Yarpen, to Paweł opisuje sytuację dość odległą od dzisiejszej celebracji pamiątki ostatniej wieczerzy.
  Nikt w ten sposób dzisiaj nie celebruje mszy, jak tutaj opisuje Paweł.

  Widzisz Yarpen, jak znajdziesz sponsora, który Ci stawia darmowy obiad, to przecież nie będziesz się zachowywał jak cham ale okażesz wdzięczność i kulturalne zachowanie.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd