Kto spożywa, nie umrze

krzysiekniepieklo

dodane 2018-08-02 12:19

Gwarancja Jezusa

                                                          Kto spożywa, nie umrze

J 6

32 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba4.

39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym.

45 Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga6

48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».

54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».

 

Dobry łotr


Łk 23
39 Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». 40 Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». 42 I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». 43 Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».

 

To teraz może zastanówmy się nad tymi łotrami. Obaj żyli tak samo. Nic dobrego o ich zyciu nie można  powiedzieć. Jednak jeden został zbawiony, a drugi nie. Więc na czym polegała różnica między nimi? Dlaczego jeden został wzięty, a drugi zostawiony? Ten dobry łotr, to jest jakiś fenomen i można łączyć jego zbawienie tylko z niezwykłą łaską od Boga w chwili smierci. A jakie wnioski my powinniśmy wyciągnąć z tego fenomenu łaski od Boga?

To dla nas wskazówka, że przez całe życie (mimo swojego łotrostwa) powinniśmy zabiegać o to żeby w chwili śmierci takiej łaski dostąpić.

J 6

. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.

To jest właśnie obietnica dla łotrów. Dla każdego, kto nie pokłada swojej nadziei w swojej doskonałości ale w ofierze, którą za nas złożył Jezus.

Każdy swój śmietnik ciągnie za sobą na drugą stronę. Jedni ogromne wory z dobrymi uczynkami, inni z grzechami, których nie rozliczyli tu na ziemi. Oba te wory są przeszkodą żeby wejść. No bo czym człowiek może się chełpić przed Bogiem? Jeśli wypełnił tylko to, co powinien wypełnić? Człowiek może wejść dopiero wtedy, kiedy pozbędzie się obu tych worów. Wchodzimy tylko z łaski Boga i w pierwszym rzędzie o Jego łaskę powinniśmy zabiegać. Właśnie w ten sposób działa Komunia. Właśnie tak staramy się o łaskę od Boga. Dobre uczynki wynikają z tej łaski ale same w sobie nic nam nie gwarantują. Gwarancję dał nam Bóg właśnie tutaj.

. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.

Dobre uczynki (jeśli nie pokładamy w nich swojej nadziei) mogą tylko świadczyć, że jesteśmy na dobrej drodze.

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 2
4 5 6 7 8 9
10 13 15
17 19 20 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 22.02.2019