« Namaszczenie od Jezusa Kto spożywa, nie umrze »

Namaszczenie od Jezusa (2)

01.08.2018

Nowe przymierze

Jr 31

Nowe Przymierze


31 16 Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - 
kiedy zawrę z domem Izraela <i z domem judzkim> 
nowe przymierze. 
32 Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, 
kiedy ująłem ich za rękę, 
by wyprowadzić z ziemi egipskiej17
To moje przymierze złamali, 
mimo że byłem ich Władcą 
- wyrocznia Pana. 
33 Lecz takie będzie przymierze, 
jakie zawrę z domem Izraela 
po tych dniach - wyrocznia Pana: 
Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa 
i wypiszę na ich sercu18
Będę im Bogiem, 
oni zaś będą Mi narodem. 
34 I nie będą się musieli wzajemnie pouczać 
jeden mówiąc do drugiego: 
"Poznajcie Pana!" 
Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego 
poznają Mnie19 - wyrocznia Pana, 
ponieważ odpuszczę im występki, 
a o grzechach ich nie będę już wspominał». 

 

To nowe przymierze obowiązuje już prawie dwa tysiące lat. Dlaczego jest tak mało tych, którzy chcą mieć swój pełny udział w tym przymierzu? Czy to takie trudne przyjąć codziennie Komunię? Przecież jak Żydzi szli do ziemi obiecanej, to spożywali chleb z nieba codziennie. Bóg sam ich do tej ziemi obiecanej prowadził.Nie doszli, pomarli, bo całą drogę szemrali przeciwko Bogu. Prawdziwy chleb z nieba dał nam Bóg w Komunii. Kto spożywa ten chleb nie umrze. Czy można mieć lepszą gwarancję na zbawienie? Tutaj Jeremiasz to samo pisze, co Jan w swoim liście. Bóg wypisze swoje prawo w sercu każdego, kto ma pełny udział w nowym przymierzu i jeden drugiego nie będzie musiał pouczać, bo wszyscy będą znali Pana. Bóg każdego sam pouczy. Pełny udział w nowym przymierzu, to jest codzienna Komunia.

1 Komentarz

 • Wskaż lub zacytuj z Biblii fragment, gdzie ZAPISANO, że aby być uczestnikiem Nowego Przymierza we Krwi Chrystusa, należy codziennie przyjmować Komunię Świętą. ZAPISANO, a nie "ja uważam, że tam jest o tym mowa".

 • To Yarpen, że nie rozumiesz tego, co jest w piśmie, a co ja Ci przedstawiłem, to ja na to nic nie poradzę.

  Ty jak Żydzi. mieli wszystko przedstawione czarno na białym ale nic nie zrozumieli. Jezus też im przedstawiał pisma ale oni szukali dowodów.

 • No tak. Jak ktoś nie zgadza się z Twoimi wymysłami i domaga wskazania Tego, co głosisz, w nauczaniu Chrystusa i Apostołów, to oczywiście "nie rozumie tego, co jest w Piśmie". Słyszałem to już setki razy od wszelkiej maści odstępców od Kościoła. Wymyśl coś nowego. Najlepiej wskaż miejsce w Biblii, gdzie ZAPISANO to, co głosisz.

 • Yarpen: Jezus przez trzy lata wykładał Żydom pisma, co do niego się odnosiło.
  Ja Ci przedstawiam, co jest o Komunii w Piśmie Świętym. Za Ezechiela 37 gdzie przedstawiałem, że Komunia przywraca Życie,wyrzucili mnie z katolika w Święto Bożego Ciała. Nie zastanawia Ciebie dlaczego na katolickim forum zwalczają mnie za głoszenie potrzeby codziennej Komunii dla każdego, a puszczają takie farmazony jak ostatnio w dolnej części forum? To codzienna Komunia jest niezgodna z nauczaniem KK, czy te farmazony?

 • Krzysiek na żywo to bym nie wytrzymał takiej ilości kłamstw, oszczerstw i pomówień.
  Nikt Ciebie nie zwalcza. Forum dyskusyjne nie służy głoszeniu swoich poglądów w każdym wątku. Nie nasz wina, że nie dociera do Twojego zakutego łba czym jest dyskusja. • Po pierwsze, to 37 rozdział Księgi Ezechiela NIE DOTYCZY Komunii Świętej. Po drugie, nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że głosisz WŁASNĄ Ewangelię, a nie otrzymaną od Apostołów, bo NIGDZIE w Biblii (nie mówiąc o nauczaniu ustnym Apostołów) NIE ZAPISANO nauczania, że aby być uczestnikiem Nowego Przymierza we Krwi Chrystusa, należy codziennie przyjmować Komunię Świętą. To Twoje kolejne UROJENIE wynikające z fiksacji Komunią Świętą.

 • """"Nie nasz wina, że nie dociera do Twojego zakutego łba czym jest dyskusja.""""

  Kacperku; to Ty piszesz głównie, że jestem brzydki i rzadko odnosisz się merytorycznie do tematu. Zakładałem własne tematy i nikogo nie zmuszałem żeby w nim uczestniczył. Chętnych nie brakowało. Twoich tematów nie czytają - dlaczego, skoro z Ciebie taki doskonały dyskutant?

 • """"Po pierwsze, to 37 rozdział Księgi Ezechiela NIE DOTYCZY Komunii Świętej.""""
  Jesteś w błędzie Yarpen. To mnie Bóg kazał mówić do kości tych, którzy nie przystępują do Komunii. Uwierzą, zaczną spożywać Ciało i Krew Chrystusa i powstaną z martwych - wojsko bardzo, bardzo wielkie. I staną do walki z szatanem.

 • Po pierwsze znowu kłamiesz ale to nie dziwne u Ciebie.
  Po drugie znajdź jeden wpis, gdzie pisałem, że jesteś brzydki?
  Po trzecie niestety, ale regulamin forum jest ci obcy, próżny trud wytłumaczyć Ci co to forum dyskusyjne, nie dotrze.
  Po czwarte Panie chamie to nie jest temat o mnie, nigdzie nie napisałem, że jestem doskonały dyskutant, więc nie kłam.

 • Myślałem Kacperku, że jesteś bardziej błyskotliwy. Podobny jesteś do Yarpena.
  On też by chciał wszystko dosłownie i dostosowane do jego sposobu pojmowania. Tyle, że jak bym pisał w twoim stylu, to już dawno byś się obraził.

  Komentarz został zmoderowany.
  Ostatnia modyfikacja została wprowadzona przez: krzysiekniepieklo (01.08.2018 17:52)
 • "Jesteś w błędzie Yarpen. To mnie Bóg kazał mówić do kości tych, którzy nie przystępują do Komunii. "

  Niestety, te wszystkie herezje i negowanie nauczania zawartego w Piśmie Świętym jasno pokazują, że to nie Bóg Cię posłał. Prorocy posłani przez Boga nie odrzucają tego, co Stwórca objawił, ani nie wymyślają własnych nauk w miejsce tych, które zanegowali i odrzucili.

 • Na tej samej zasadzie Yarpen Żydzi odrzucili nauczanie Jezusa. Tłumaczył im inaczej, jak im było wygodniej rozumieć. Podważał fundamenty ich władzy.
  Ty też dla wygody odrzucasz codzienną komunię.
  A o co chodziło Janowi z tym namaszczeniem od Jezusa, to nie rozumiesz.
  W Jeremiaszu o nowym Przymierzu też nie chcesz zrozumieć - jak to jest możliwe, że wszyscy będą znali Pana i nauczyciele nie będą potrzebni.
  A nauczyciele jak to nauczyciele, nie chcą dopuścić do sytuacji, gdzie nie będą potrzebni.

 • Krzysiekniepieklo, najpierw ZACYTUJ fragment Biblii, gdzie jest ZAPISANY nakaz codziennej Komunii Świętej, a dopiero potem twórz zarzuty, że ktoś jej nie praktykuje.

  Natomiast to, że sobie ubzdurałeś, że namaszczeniem od Jezusa jest Komunia Święta, nic mnie nie obchodzi. Apostołowie NICZEGO takiego nam nie przekazali.

 • """ZACYTUJ fragment Biblii, gdzie jest ZAPISANY nakaz codziennej Komunii Świętej"""
  Yarpen: Bóg nie nakazuje ale zaprasza na ucztę. Jeśli masz jednak ważniejsze sprawy od tego zaproszenia, to się zajmij tym, co jest dla Ciebie ważniejsze.
  Jeśli te sprawy, które Ciebie tak zajmują, wynikają z miłości bliźniego, to może taka jest Twoja droga. Mnie Bóg tak poukładał życie, że mam na to czas, bo jest to dla mnie sprawa najważniejsza. To dla mnie jest źródłem siły i źródłem miłości.

 • Eh... Bóg zaprasza na ucztę, ale nie mówi, że konieczne jest jej codzienne urządzanie.

 • Yarpen: To nie Ty urządzasz ucztę ale Bóg dla Ciebie urządza ucztę. Ja rozumiem - jak byś miał daleko, Jak by to się wiązało z kosztami, którym byś nie podołał. Bo może te Twoje powody są śmiesznie błahe w porównaniu z powodami tych z przypowieści.

 • Ech... Ale wiesz, ignorancie, że NIE ISTNIEJE obowiązek codziennego sprawowania Mszy Świętej?

 • To co, pasterz poszedł na urlop, a owce niech zdychają z głodu?

 • Owce nie zdychają z głodu, bo wbrew Twoim urojeniom, codzienna Komunia nie jest jedynym możliwym pokarmem duchowym dla chrześcijanina.

  Aha... Poza tym, że nie ma obowiązku, to są na świecie miejsca, ignorancie, gdzie zwyczajnie nie ma możliwości, aby codziennie sprawować Eucharystię. Nie mówiąc już o tym, że są ludzie, którzy zwyczajnie nie mają jak dotrzeć na Mszę Świętą.

 • I co? Nie wrzucisz żadnego komentarza? Prawda boli, ale nie zdołasz zmienić faktu, że nacisk na codzienną Komunię Świętą to przejaw Twojego hyzia, a nie nauczania Boga, Kościoła czy Apostołów.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Komunia dla każdego. Za i przeciw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd